Словник

Бейкери

Hard

Бейкінг - це процес, який Tezos використовує для додавання нових блоків транзакцій до свого блокчейну.

Що таке бейкери?

Бейкінг (baking) - це процес, який Tezos використовує для додавання нових блоків транзакцій до свого блокчейну. Це система delegated-proof-of-stake, де бейкери отримують винагороду за кожен випущений (baked) блок, подібно до того, як майнери Bitcoin отримують винагороду за відкриття нових блоків.

Бейкер, швидше за все, "випече" блок, якщо у нього буде більше rolls.

Облікові записи мають бути зареєстровані як делегати для участі у процесі бейкінгу, і фактично можуть "випікати" від імені інших, які не відповідають вимогам 10 000 XTZ.

Бейкінг можна визначити як акт перевірки мережевих транзакцій Tezos: цей акт перевірки називається майнінгом для блокчейнів із підтвердженням роботи proof-of-work, таких як Bitcoin, і називається перевіркою для блокчейнів із підтвердженням частки володіння proof-of-stake, наприклад EOS.

За зусилля, пов’язані з підтвердженням транзакцій, а також захистом мереж, бейкери зрештою заробляють токени Tez або XTZ.

Tezos - це платформа для смарт-контрактів, а також децентралізованих програм, відомих як DApps.

DPoS - це алгоритм, який дозволяє віртуальний майнінг замість фізичного. Віртуальний майнінг набагато зручніший, а також набагато більш енергоефективніший.

Бейкінг - це, по суті, підписання та публікація нових блоків у блокчейні Tezos, і вам потрібно бути кваліфікованим делегатом, щоб це зробити, отримавши 10 000 XTZ. Після виконання цієї вимоги будь-який користувач може стати бейкером або індосантом (endorser).

Бейкери отримують винагороду за свою роботу, 16 XTZ за блок.

З іншого боку, індосанти - це люди, які перевіряють блок після його "випікання" та перевіряють, чи все зроблено правильно. Вони отримують 2 XTZ.