Словник

Автоматизований маркетмейкер (AMM) [Оновлено]

Hard

Автоматизований маркетмейкер (AMM) - це система, яка забезпечує ліквідність біржі, на якій вона працює, за допомогою автоматизованої торгівлі.

Що таке автоматичний маркетмейкер?

Системи AMM отримали популярність після того, як вони були вперше впроваджені компаніями Shearson Lehman Brothers та ATD на початку 1990-х років — до їхнього винаходу, книги замовлень створювалися людьми, які вручну ініціювали операції, призначені для підвищення ліквідності ринку.

Такий підхід став причиною деякого прослизання та затримки у визначенні цін на ринках. Крім того, маркетмейкерів також звинувачували у маніпулюванні ринком. Коли AMM були представлені, вони вирішили всі проблеми, створені маркетмейкерами людьми. Зараз ці типи систем також впроваджуються у децентралізовані біржі на основі блокчейну.

На децентралізованих біржах на основі AMM, традиційну книгу замовлень замінюють пули ліквідності, які попередньо фінансуються у ланцюгу для обох активів торгової пари. Ліквідність надають інші користувачі, які також отримують пасивний дохід від свого депозиту через комісію за торгівлю на основі відсотка пулу ліквідності, через який надається ця ліквідність.

Однією з децентралізованих бірж, яка реалізувала AMM, є Uniswap. Uniswap - це децентралізована біржа на основі Ethereum, яка дозволяє своїм користувачам надавати ліквідність для отримання пасивного доходу або обміну між різними активами.

Related Articles