Як карбувати NFT
How-to Guides

Як карбувати NFT

Для тих, хто готовий застрибнути у вагон NFT, ознайомтеся з нашим посібником з самостійного карбування NFT.

Як карбувати NFT

Зміст

Невзаємозамінні токени або NFT - це остання концепція криптовалют і блокчейну, яка, здається, здатна знайти резонанс у ширшої аудиторії, залучаючи не тільки хардкорних криптоентузіастів. Вибухова оцінка таких токенів продовжує цікавити інвесторів, колекціонерів цифрових технологій і творців контенту. Оскільки захоплення NFT все ще, можливо, на піку, цілком зрозуміло, якщо ви прагнете приєднатися до перемоги і створити власний NFT, або просто досліджуєте способи отримання прибутку від захоплення NFT.

У цьому посібнику ми зосередимося на тому, щоб надати вам вичерпну інформацію зі створення NFT. На щастя, процес створення NFT не такий технічний, як ви могли собі уявити. Маючи відповідний інструмент і базові навички роботи з комп’ютером, будь-хто може карбувати NFT. Але спочатку бажано глибоко розібратися у технології.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке NFT?

Поточна кампанія з глобальної оцифровки дещо підвищила попит на оцифровані твори мистецтва та предмети колекціонування. Оскільки технологія блокчейн є перевіреним засобом володіння та аутентифікації, не дивно, що оцифровані та рідкісні предмети все частіше знаходять свій шлях до блокчейну. У цьому криється бурхливий ріст невзаємозамінних токенів, або того, що більш ніжно називають NFT (акронім, який спонукав низку маркетплейсів відмовлятися від схожого за звучання "nifty").

NFT використовує стандарти токенів, які встановлюють унікальні ідентифікатори для встановлення унікальності токена. Іншими словами, два невзаємозамінних елемента на основі токена не можна використовувати так само, як два Bitcoin, незважаючи на схожість, яку вони можуть мати за зовнішнім виглядом. Завдяки незмінності та прозорості блокчейну ми можемо простежити мітку часу створення NFT, оригінального творця, поточного власника та інші унікальні ідентифікатори. Усі ці деталі доступні у публічній книзі, і ними не можна маніпулювати.

По суті, NFT ідеально підходить для збереження раритету та встановлення права власності на цифрові та реальні активи. Ось чому багато художників, знаменитостей і колекціонерів все частіше використовують NFT.

Для творців NFT пропонує рівень гнучкості, який часто відсутній у звичайних методах отримання вартості від продажу мистецтва, музики, відео, мемів тощо. За допомогою NFT творець може ухилитися від посередників і все одно отримати прямий доступ до глобального ринку. Виготовивши версію своєї роботи NFT та виставивши її на продаж на авторитетному ринку NFT, ви можете спростити платний та ресурсомісткий процес маркетингу за допомогою звичайних методів. Зрештою, справедлива частка прибутку залишається за вами.

Більше того, NFT дозволяють безперервну виплату комісійних винагород оригінальному творцю щоразу, коли згаданий предмет або мистецтво переходять із рук у руки. Ви можете запрограмувати застереження про роялті під час карбування токена, щоб подальші продажі вашого мистецтва або цифрового предмета генерували для вас пасивний дохід.

Будучи колекціонером чи інвестором цифрових технологій, NFT надають систему захисту від несанкціонованого доступу для уникнення підробок та збереження права власності на придбані цифрові предмети. Хоча багато хто стверджує, що можна створити копії товару, купленого як NFT, і в процесі розбавити суть таких витрат, той факт, що автентичність предмета зберігається у NFT, що зберігається у вашому цифровому гаманці, дає вам більше право хвалитися і гарантує, що його цінність є безпомилковою.

Подібно до того, як надмірна підробка сумки Louis Vuitton не зменшує цінності оригінального продукту, неліцензійні копії мистецтва NFT не підривають його цінність.

Чи варто створювати NFT?

Судячи з наведеного вище пояснення, створення версії NFT вашого цифрового або реального вмісту чи предмета має переваги. Створення NFT дає вам більше контролю над вашою інтелектуальною власністю і пропонує нерегульований доступ до глобальної мережі колекціонерів мистецтва та інших цифрових предметів. Подумайте про NFT як про вкрай необхідний шлюз до демократизованого ринку для володіння, продажу та купівлі рідкісних та унікальних цифрових активів.

Як створити NFT

Тепер, коли ви готові створити NFT, вам слід ознайомитися з деякими факторами, які можуть вплинути на ваше рішення про те, де і як створити свій перший NFT. Перше, що потрібно мати на увазі, це те, що кілька блокчейнів підтримують стандарт токенів NFT. Список включає:

Після того, як ви карбуєте свій NFT на будь-якому із перерахованих вище блокчейнів, швидше за все, неможливо передати їх або продати на інших блокчейнах. Тому, приділіть час для вивчення плюсів та мінусів екосистеми NFT кожного блокчейну, перш ніж приймати рішення. У цьому посібнику ми розглянемо процедуру карбування NFT на Ethereum.

На даний момент, Ethereum є найпопулярнішим хабом для NFT. Слідом за Ethereum йде Binance Smart Chain, який є більш доступним коли йдеться про комісію за транзакції. Іншими словами, Ethereum та Binance Smart Chain розміщують найбільші маркетплейси для NFT і пропонують більший доступ до покупців NFT.

Зауважте, що вибраний блокчейн визначатиме набір ринків NFT, з яких ви можете вибрати. Для блокчейну Ethereum ви можете отримати доступ до широкого списку платформ NFT, включаючи OpenSea, Rarible та Mintable. З іншого боку, ринки NFT, зокрема Binance Smart Chain, це BakerySwap, Juggerworld та Treasureland.

Як карбувати NFT на Ethereum

Створити NFT на Ethereum досить легко. Все, що вам потрібно, це гаманець Ethereum, який підтримує NFT, і обліковий запис на ринку NFT, орієнтованого на Ethereum. Деякі приклади гаманців, сумісних з NFT, - Metamask, Trust Wallet та Coinbase.

Ми пояснимо, як цей процес працює на OpenSea та використовуватимемо MetaMask як нашого постачальника гаманця. Зауважте, що ви повинні створити адресу або гаманець Ethereum на MetaMask, перш ніж відправитися в OpenSea.

Заключні думки

Як бачите, карбувати NFT майже так само легко, як створити обліковий запис і завантажити продукти на eBay. Кроки, виділені у цьому посібнику, підсумовують процедуру, яку найчастіше використовують інші популярні ринки NFT, незалежно від того, який блокчейн вони підтримують — вперед, карбуйте!

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
13 people liked this article