Що таке усереднення доларових витрат (DCA)?
How-to Guides

Що таке усереднення доларових витрат (DCA)?

Усереднення вартості у доларах - це інвестиційна стратегія, яка передбачає розподіл покупок на заздалегідь визначені інтервали, незалежно від цін.

Що таке усереднення доларових витрат (DCA)?

Зміст

Коли справа доходить до інвестування, існує безліч стратегій з різним ступенем ризиків. Однією з таких стратегій є усереднення вартості у доларах, або DCA, яке призначене для збільшення багатства із часом. Це інвестиційний підхід, при якому періодичні купівлі активів у кінцевому підсумку усувають потребу в ринках часу. Звучить заплутано? Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про цю стратегію та як її ефективно використовувати у своїй стратегії криптоінвестування.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке усереднення доларових витрат (DCA)?

Усереднення доларових витрат (DCA) - це менш виміряний інвестиційний план, який допомагає інвесторам усунути рішення, засновані на емоціях. Тут інвестор намагається пом’якшити вплив волатильності ціни, розподіляючи покупки на заздалегідь визначені інтервали. Замість того, щоб інвестувати одноразову суму в клас активів, інвестор вирішує інвестувати фіксовану суму щотижня, щомісяця або раз на два місяці. Це робиться незалежно від зміни цін.

Подумайте про середню вартість долара як життєздатний засіб орієнтації на нестабільному ринку без необхідності вимірювати найкращу точку входу. Оскільки капітал розподіляється через заздалегідь визначені інтервали, стратегія має тенденцію згладжувати ваші купівельні ціни протягом усього терміну інвестиції. Це набагато краще, ніж інвестувати одноразову суму за максимальною ціною.

По суті, можна сказати, що усереднення доларових витрат є підходящою інвестиційною стратегією для новачків або фізичних осіб, які не хочуть обтяжувати себе технічним аспектом аналізу ринку.

Хто повинен використовувати DCA?

Усереднення вартості в доларах ідеально підходить для довгострокових інвесторів.

Мета полягає у тому, щоб дотримуватися інвестиційного циклу, коли в актив постійно інвестується фіксована сума. Немає місця для сумнівів, жадібності чи страху, пов’язаних із короткостроковими інвестиційними стратегіями. Варто також зазначити, що усереднення вартості у доларах є ефективнішим на ведмежому ринку. Хоча більшість інвесторів занадто бояться купувати, завжди дивуючись, чи не рано чи пізно вони приступили до гри, ваш план усереднення вартості у доларах забезпечить вам інвестиційну основу для купівлі при падінні.

Тепер, коли ви знаєте основи усереднення доларових витрат, давайте подивимося на можливі наслідки цієї стратегії у різних сценаріях інвестування.

Як працює усереднення вартості долара?

Перш ніж зануритися в технічні нюанси, давайте розглянемо всі можливі результати стратегії одноразового інвестування. Наприклад, скажімо, що ви вирішили інвестувати одноразову суму у розмірі 1000 доларів США в актив вартістю 50 доларів за акцію. Таким чином, ви можете придбати 20 акцій за одну покупку. Отже, що станеться, якщо ви вирішите продавати, коли ціна становить 40, 60 або 80 доларів?

З наведеної вище таблиці видно, що стратегія одноразової суми працює найкраще, коли інвестор визначив найкращий час для виходу на ринок — це також означає, що вам потрібно буде вибрати продаж у потрібний час. Давайте порівняємо цю базову лінію з потенційними результатами стратегії усереднення доларових витрат.

Усереднення вартості долара на ведмежому ринку

Оскільки інвестування DCA - це безперервний план купівлі, вам потрібно буде розподілити свій капітал у 1000 доларів США на кілька покупок. Наприклад, ви можете мати план усереднення вартості у доларах для покупки активу протягом чотирьох місяців. Іншими словами, ви закладаєте 250 доларів на місяць. Можливо, ціна неухильно падає так, що на кожному попередньо визначеному інтервалі часу ціни становлять 50, 35, 30 та 25 доларів. У цьому випадку, інвестиційний капітал у розмірі 1000 доларів США склав 30,4 акції. Як тоді ця стратегія вплине на ваш прибуток, якщо ви вирішите продавати за однаковими цінами продажу?

Оскільки з часом вам вдалося придбати більше акцій, ваші інвестиції ростуть швидше. Навіть якщо стратегія одноразової суми принесла збитки, усереднення вартості у доларах приносить прибуток.

Усереднення вартості долара на бичачому ринку

Хоча усереднення доларових витрат є ефективною стратегією під час ведмежого ринку, воно не настільки потужне на бичачому ринку. Коли ваші ціни придбання з часом зростають, нараховані акції будуть меншими, ніж кількість акцій, яку ви купили б за одноразову суму. Наприклад, ви можете розділити 1000 доларів порівну на чотири покупки, а ціни за акцію становлять 50, 65, 70 і 80 доларів США. З цим планом покупки ви отримаєте 15,5 акцій. Як це впливає на ваш прибуток?

З наведеної вище таблиці ви помітите, що прибутковість ваших інвестицій значно зменшується.

Усереднення вартості долара на неактивному ринку

Третій сценарій - коли ціна активу дещо стабільна з часом. Тут ви не відчуєте впливу усереднення вартості у доларах. Наприклад, ціна купівлі активу змінюється вбік і складає 50, 55, 40 та 60 доларів США через кожен інтервал, на якому ви інвестуєте 250 доларів. Зрештою, у вас буде 18,9 акцій, що трохи ближче до 20 акцій, куплених за одноразову суму в 1000 доларів США по 50 доларів кожна.

Чи підходить DCA для криптоінвестування?

Як ви, напевно, помітили, інвестиційна стратегія усереднення вартості в доларах підходить для будь-якого нестабільного класу інвестицій. Однак, DCA для криптовалют може бути ще більш важливим. Це пов’язано з тим, що криптовалюти не мають собі рівних у волатильності, і не так просто передбачити можливі зміни у ціні. Ось чому вам може знадобитися застосувати стратегію усереднення вартості у доларах, щоб вирівняти закупівельні ціни та скористатися перевагами ринкових провалів.

Однак важливо переконатися, що ви не зазнаєте значних втрат під час бичачого циклу. Зауважте, що стратегія інвестування DCA є більш ефективною, коли ціни на цифрові активи зазнають зниження. Це тому, що це знижує вашу середню ціну покупки Bitcoin з кожною повторюваною покупкою Bitcoin.

Використання DCA як інвестиційної стратегії Bitcoin

Для використання усереднення вартості у доларах як стратегію інвестування у Bitcoin та криптовалюти, ви можете вибрати брокерські послуги, які пропонують періодичні варіанти покупки. Багато провідних бірж, таких як Binance, Coinbase, Gemini та Crypto.com, пропонувати функцію повторних покупок. Ви можете легко встановити частоту покупок (щодня, щотижня, щомісяця), суму покупки та дозволити біржі зробити все інше за вас. Однак, ця функція може бути доступна лише у США лише для деяких із цих бірж. Якщо ви хочете розрахувати результат інвестування DCA у Bitcoin, скористайтесть цими вебсайтами. Станом на серпень 2021 року, якби ви купували Bitcoin на 10 доларів щотижня протягом 5 років, це перетворило б 2610 доларів на 38 650 доларів. Це вражаючий приріст у 1380%!

Крім того, якщо функція повторних покупок недоступна, ви можете налаштувати план покупки вручну, вибравши фіксовану суму для інвестування через заздалегідь визначені проміжки часу. Однак, для цього знадобиться більше дисципліни та зусиль з вашої сторони, замість описаного вище методу «встановіть та забудьте».

Які переваги усереднення вартості долара?

З наведених вище прикладів, можна з упевненістю сказати, що інвестування DCA у криптовалюти підвищує прибутковість інвестицій, використовуючи переваги падіння цін. Інші переваги включають:

  • Це допомагає уникнути ризиків, що виникають внаслідок невірного визначення ринків;
  • Це виключає прийняття інвестиційних рішень, заснованих на емоціях;
  • Це підходить для тих, хто зацікавлений у довгострокових інвестиціях.

Які недоліки усереднення вартості долара?

Очевидним недоліком є збільшення комісії за транзакцію. Враховуючи, що ця стратегія передбачає багаторазові покупки, вартість торгівлі може значно зрости, особливо при використанні криптоброкерських послуг для бірж фіату у крипто. Однак, залежно від вашої прибутковості та тривалості інвестування, ви не обов’язково можете відчути наслідки додаткових накладних витрат, які виникають від періодичних покупок, а не купівлі з одноразовою сумою. Існують також потенційні збитки в результаті постійного зростання ціни активу. Чим вищі закупівельні ціни з часом, тим менше вплив усереднення доларових витрат як інвестиційної стратегії.

Висновок

Усереднення вартості у доларах - це потужна інвестиційна стратегія для початківців і інвесторів з меншою технічністю, особливо якщо інвестувати у довгостроковій перспективі на нестабільному ринку. Як обговорювалося в цьому посібнику, ймовірність помилкового аналізу ринку низька, а ризики, що виникають у результаті прийняття інвестиційних рішень, заснованих на емоціях, зменшуються.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
7 people liked this article