7 способів отримання пасивного доходу за допомогою крипто
Crypto Basics

7 способів отримання пасивного доходу за допомогою крипто

Втомилися від постійних відстеженнь свого портфоліо, використання можливостей та керування своїми позиціями? Ось сім способів отримати пасивний дохід за допомогою крипто!

7 способів отримання пасивного доходу за допомогою крипто

Зміст

Якщо ви подібні до багатьох криптовласників, то певно ви виявили, що криптоторгівля та інвестиції можуть бути одночасно неймовірно прибутковими, але також надзвичайно трудомісткими та часто стресовими — через постійну потребу відстежувати свій портфель, заробляти на можливостях та керуванню своїми позиціями.

Але, що коли ви просто хочете отримувати пасивний дохід без усього типового головного болю, який виникає коли ви залишаєтеся на вершині ринку 24/7? На щастя, зараз є десятки способів зробити це, використовуючи свої криптовалюти для отримання прибутку у фоновому режимі, звільняючи час для більш важливих справ — наприклад, читання нашої підсумкової статті 2021 про Bitcoin.

Тут ми розглянемо сім способів запустити свої криптовалюти у роботу, допомагаючи вам отримувати потенційно привабливий пасивний дохід без потреби практичного введення чи керування.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

1. Автоматизуйте свої заощадження

Подібно до того, як звичайні валюти можуть отримувати відсотки, перебуваючи на ощадному рахунку, криптовалюти також можна вносити на різні платформи для отримання прибутку.

Деякі з них є централізованими криптоощадними рахунками, як-от Nexo, BlockFi та Crypto.com — вони, зазвичай, використовують ваші кошти для надання позик із надмірною заставою інституційним позичальникам. Крім того, багато бірж, включаючи Binance та Huobi, дозволяють користувачам отримувати прибуток від своїх депозитів у криптовалютах.

Інші є децентралізованими ощадними платформами, як-от Orion Money та Anchor, які дозволяють заробляти відсотки на депозитах стейблкоїнів. А також Yearn Finance та Autofarm, які автоматично переміщують ваші кошти між асортиментом продуктів DeFi для максимізації прибутку, який ви заробляєте.

Це, мабуть, найпростіші та прямолінійні способи заробити пасивну прибутковість на ваших депозитах у криптовалюті, оскільки для початку вони потребують практично ніяких глибоких знань.

Скільки ви можете заробити? Залежно від активу, який ви стейкінгуєте та вибраної вами платформи, зазвичай можна заробити ~5-20% APY.
На що звернути увагу? Остерігайтеся платформ, які пропонують підозріло високі доходи, це можуть виявитися схеми Понці.

2. Станьте постачальником ліквідності

Децентралізовані біржі зробили революцію у доступі та заробітку трейдерів на можливостях ринку, забезпечуючи бездозвольне джерело ліквідності для широкого спектру криптовалют.
Але певний тип DEX, відомий як автоматизований маркетмейкер, також відкрив абсолютно новий спосіб для криптовласників отримувати прибуток від своїх активів — ставши постачальниками ліквідності.

Ці платформи пропонують децентралізовані пули ліквідності, які дозволяють користувачам торгувати, водночас полегшуючи ефективне виявлення цін, просто використовуючи зважування двох або більше активів, що містяться у пулі для визначення цінності кожного з них таким чином, щоб пул який вміщує 100 ETH та 400 000 USDC, міг би оцінити кожний ETH у 4000 доларів США, а кожний USDC у 0,00025 ETH.

Ліквідність, як правило, забезпечується спільнотою, яка завжди зберігає свою пропорційну частку пулу, незалежно від кількості ліквідності, яка додається. Ця ліквідність потім використовується для обслуговування трейдерів, які здійснюють своп за допомогою цього пулу.

Але ось тут стає цікаво. Коли трейдер отримує ліквідність з пулу, він сплачує торговий збір — зазвичай, близько 0,2-0,3% від розміру торгівлі. Це розподілено між усіма постачальниками ліквідності, включаючи вас.

Зараз існує величезна кількість AMM, і більшість основних платформ розумних контрактів тепер мають один або кілька відповідних варіантів. Деякі з найпопулярніших на даний момент включають Uniswap (для Ethereum), PancakeSwap (для BNB Chain), Pangolin (для Avalanche), WagyuSwap (для Velas) і SushiSwap (для кількох ланцюгів).

Скільки ви можете заробити? Сума, яку ви заробите, може значно відрізнятися між пулами та платформами. Як правило, чим вища ваша частка загальної ліквідності та чим більше обсягів торгівлі бачать ваші пули, тим більше ви будете заробляти. Врожайність може варіюватися від майже нічого до потенційно понад 100% APY.
На що звернути увагу? Якщо ви надаєте ліквідність нестабільним активам, вам обов’язково потрібно зрозуміти непостійні втрати.

3. Візьміть участь у прибутковій фермі

Якщо ви вже забезпечуєте ліквідність, то прибуткові ферми забезпечують спосіб отримати додатковий прибуток від ваших активів.

Як випливає з назви, прибуткові ферми (yield farms) - це платформи, які дозволяють «ферму» для отримання врожаю одним або кількома способами. Найчастіше вам потрібно буде поставити на стейкінг свої вже існуючі токени постачальника ліквідності (LP) на конкретну ферму для заробітку частини її фонду винагород.

Поставляючи свої токени у пул прибутків, ви отримаєте пропорційну частку винагород, які вони виплачують щодня (тиждень/місяць тощо), так що якщо ви внесете 1% пулу ви, як правило, отримаєте 1% від винагороди, які він пропонує.

Багато AMM, включаючи PancakeSwap, TraderJoe та SushiSwap, мають вбудовані прибуткові ферми, тоді як деякі є окремими продуктами, — наприклад Venus.

Ці прибуткові ферми, як правило, дозволяють вам заробляти свою дохідність, наприклад, у нещодавно випущеній криптовалюті або власному службовому токені або токені управління прибуткової ферми. ви можете фармувати CAKE на PancakeSwap або WAG на WagyuSwap. Більшість із цих платформ відображатимуть очікуваний APY на основі поточної вартості токена винагороди та розміру вашої ставки, але з часом це може коливатися.

Скільки ви можете заробити? Прибуткові ферми, зазвичай, платять нестабільними (волатильними) криптовалютами. Якщо вартість цієї криптовалюти знизиться, то середній APY може бути відносно низьким, тоді ж якщо вона підвищиться, то він може бути відносно високим. Загалом, очікуйте приблизно 5-20% APY, якщо ви часто ліквідуєте свої прибутки.
На що звернути увагу? Багато прибуткових ферм спочатку пропонують неймовірно високі доходи, але вони швидко падають, коли загальна вартість поставлених на стейкінг (дивись: TVL) збільшується та якщо вартість токена винагороди падає. Обов’язково регулярно перевіряйте прогнозовану врожайність, щоб бути у курсі цього.

4. Ставте на стейкінг свої криптовалюти

Алгоритм підтверження частки володіння proof-of-Stake (POS) не тільки представив більш ефективний спосіб підтримувати консенсус у децентралізованій системі, але й приніс із собою новий спосіб для власників монет заробляти прибутки — шляхом стейкінгу.
Залежно від самої криптовалюти та від того, чи використовує вона простий POS, номінований підтвердження частки володіння Nominated-Proof-of-Stake (NPoS), делегований підтвердження частки володіння Delegated Proof-of-Stake (DPoS), або якийсь інший варіант, для стейкінгу може знадобитися налаштування вузла валідатора та блокування фіксованої мінімальної кількості монет для участі у забезпеченні або живленні мережі або делегуванні ваших монет вибраному номінатору або валідатору.

У будь-якому випадкує, стейкери отримують прибуток зазвичай одержуваний від інфляції криптовалюти, яка на стейкінгу та/або комісії за транзакції, яку генерує мережа.

Величезна кількість криптовалют тепер пропонують винагороди за стейкінг, включаючи такі, як Ethereum (через Beacon Chain), Solana, Cardano, Avalanche, Terra та Polkadot. Деякі з них забезпечують фіксовану мінімальну ставку та період блокування, що може бути перешкодою для деяких користувачів.

Тим не менш, отримані після ставки прибутки, як правило, є абсолютно пасивними — майже не потребують нагляду чи втручання. Тим не менш, ви можете регулярно ліквідовувати свої прибутки для захисту від волатильності цін або утримувати свої монети на довгострокову перспективу, якщо ви вірите у ріст їх вартості.

Скільки ви можете заробити? Зазвичай, ваш отримуваний дохід залежить від кількох речей, зокрема від частки ставки та будь-яких можливих втрачених комісій (для DPoS і NPoS). Загалом, можна очікувати приблизно 5-15% APY.
На що звернути увагу? Дохід від стейкінгу виплачується тією ж монетою, що ви стейкінгуєте, наприклад, стейкінгована DOT дає більше DOT. Якщо вартість стейкінгованої монети падає, є ймовірність отримання чистого мінусу в фіатному вираженні, якщо винагорода за стейкінг не покриває збитки.

5. Приєднайтеся до гільдії

Якщо ви вскочили у нещодавній ажіотаж навколо ігор грай, щоб заробити play-to-earn, то ви можливо помітили, що гра у ці ігри та використання ваших внутрішньоігрових активів та NFT може займати багато часу.

Зрештою, вам насправді потрібно грати у ці ігри для отримання вигоду від частини рівняння щодо заробітку. Але завдяки появі гільдій, це не обов’язково має бути так.

Це платформи, які дозволяють інвесторам та гравцям працювати разом на взаємну вигоду. Як правило, інвестори надають кошти та активи, а гравці надійно використовують ці активи для отримання прибутку. Потім цей дохід розподіляється між інвесторами та гравцями, а також часто між іншими посередниками, такими як менеджери, — які створюють документацію та навчальні матеріали для гравців (загалом відомих як науковці scholars).

Деякі з цих платформ дозволяють власникам NFT об’єднувати свої активи як частину гільдії, тоді як інші дозволяють пряме однорангове кредитування NFT між власниками NFT та позичальниками за узгоджену плату.
Зараз діють різноманітні гільдії, включаючи Yield Guild Games (YGG), Good Games Guild (GGG) та Merit Circle. Кожна з них відрізняється способом роботи та кількістю необхідних ручних вводів, але часто робить отримання прибутку набагато ефективнішим, ніж вручну грати у підтримувані ігри.
Скільки ви можете заробити? Сума, яку ви можете заробити, залежить від вашої гільдії, конкретних ігор, які вона підтримує та навичок гравців. Однак, ви можете розраховувати на заробіток приблизно 20-40% від того, що ви могли б заробити, граючи у гру самостійно— насправді не роблячи цього.
На що звернути увагу? Не всі ігрові гільдії блокчейну створені бути рівними. Обов’язково проведіть належну обачність перед передачею своїх кошт або активів до будь-якої гільдії.

6. Приєднайтеся до криптофонду

Як ви вже помітили, більшість потоків пасивного доходу вимагатимуть початкової праці та періодичного обслуговування, будь то депонування ваших активів до пулу ліквідності, керування вузлом валідації чи участь у гільдії.

Криптофонди є винятком, оскільки вони дійсно пасивні. Подібно до того, як традиційні хедж-фонди можна використовувати для використання фіатного капіталу, криптофонди дозволяють отримувати дохід, використовуючи ваші цифрові активи (і часто також фіатну валюту).

Це можуть бути відносно прості фонди, як-от інвестиційні продукти Grayscale з одним активом — наприклад, траст Bitcoin або траст Decentraland. Це дозволяє фіатним інвесторам отримувати доступ до цінової дії однієї криптовалюти.

Інші фонди, як-от Pantera Capital, пропонують більш складні інвестиційні продукти, такі як Pantera Blockchain Fund, — який надає доступ до широкого кола крипторинків, включаючи венчурний капітал, ліквідні токени тощо.

Тим не менш, ці фонди, зазвичай, мають кілька бар’єрів для входу з можливим включенням великої мінімальної суми інвестицій (наприклад від 100 000 до 1 мільйона доларів США) та акредитований статус. Аналогічно, вони можуть значно відрізнятися у розмірі стягуваних комісій — від дуже обгунтованих до майже безглуздих.

Скільки ви можете заробити?. Кожен криптофонд, як правило, надає детальний огляд своєї минулої ефективності та цитує конкретні показники, як-от внутрішня норма прибутку (IRR), які можна використовувати для оцінки ваших доходів.
На що звернути увагу? Не всі фонди працюють добре, а інші мають незвичайні умови. Ми рекомендуємо уважно вивчити будь-яку документацію, перш ніж передавати гроші, звертаючи особливу увагу на період повідомлення про погашення (який може бути тривалим).

7. Володійте токенами прибутковості (yield-bearing tokens)

Останніми, але не менш важливими, є токени, що приносять дивіденди або прибутковість. Як випливає з їх назви, це токени, які дають власникам право на частку прибутку, отриманого базовим емітентом — подібно до того, як акції часто дають право власникам на дивіденди.

Зараз існує велика різноманітність токенів, що приносять дивіденди, і кожен з них працює по-різному. Деякі з найпопулярніших токенів, що приносять дивіденди, включають Kucoin Shares (KCS) та AscendEx (BTMX), обидва яких сплачують частку від своїх торгових зборів власникам токенів, а також Nexo (NEXO), який дає право власнику на частку своїх прибутків.

У деяких випадках достатньо просто тримати ці токени для отримання дивідендів, які потім періодично розподіляються на гаманець кожного власника у вигляді airdrop. Тоді як в інших випадках вам може знадобитися зареєструватися на платформі видачі та завершити перевірку KYC для отримання своїх доходів.

Прибуток, який надають ці токени, тісно пов’язаний з продуктивністю базових платформ, а це означає, що ваша прибутковість може змінюватися з часом.

Скільки ви можете заробити? Дохідність може значно відрізнятися між токенами прибутковості, але загалом ви можете очікувати приблизно 5-10% APY від деяких з найбільш популярних варіантів.
На що звернути увагу? Сума, яку ви заробляєте, може збільшуватися або зменшуватися залежно від прибутку емітента токена. Так само, токени, що приносять дивіденди, часто нестабільні (волатильні). Ми рекомендуємо відстежувати вхідну ціну та виплати дивідендів для стеження за загальним APY.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
14 people liked this article