2023 CMC Crypto Playbook: Рівень 1 (L1) — що сталося і куди ми рухаємося? Стаття від Binance Research
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Рівень 1 (L1) — що сталося і куди ми рухаємося? Стаття від Binance Research

5 хв
10 months ago

В останньому розділі CMC Crypto Playbook за 2023 рік "Розробка", Binance Research надає ключову інформацію про сектор рівня 1 у 2022 році

2023 CMC Crypto Playbook: Рівень 1 (L1) — що сталося і куди ми рухаємося? Стаття від Binance Research

Зміст

Беручи до уваги стандарти 2022 року та все, що сталося у криптопросторі, можна сказати, що рік для версії 1 («L1») був дуже цікавим та багатим на події. Протягом 2022 року в просторі L1 відбулося багато визначних подій. Від переходу Ethereum з proof-of-work на proof-of-stake у вересні - до розпаду екосистеми Terra у травні. Було оголошено про нові L1, Aptos запустили свою основну мережу, а Sui, як очікується, зробить це на початку наступного року. Відомий лідер BNB Chain та провідне рішення рівня 2 («L2»), Polygon, завоювали частку ринку у вакуумі залишеному Terra, тоді як у Solana був складніший рік, оскільки проєкт був одним з L1, який більше постраждав від нещодавньої саги FTX. Рік був насичений значними подіями в, мабуть, найважливішому підсекторі у крипто.

Що сталося?

Малюнок 1: Ринкова капіталізація L1 / L2 та щоденні показники ончейн протягом 2022 року

Ключові зауваження

Ринкова капіталізація, звичайно, нижча з багатьох причин, яким ми не збираємося присвячувати цей матеріал. Однак, ми повинні чітко зазначити, що ринкова капіталізація не обов’язково співвідноситься з дуже важливими ончейн метриками з точки зору щоденних транзакцій та активних адрес. Як ми бачимо, BNB Chain та Solana тут виділяються, тоді як Ethereum, незважаючи на більшу ринкову капіталізацію, явно нижче з точки зору щоденної активності.
Ethereum: The Merge! Оскільки ця тема була висвітлена до нудоти всіма та всюди, тож замість повторювання, ми хочемо поговорити про її вплив. Дані показують, що після завершення переходу на proof-of-stake у середині вересня, ріст пропозиції $ETH значно знизився (з 3,58%/рік до 0,005%/рік). Насправді, у поєднанні з механізмом спалювання, $ETH витратив більшу частину листопада як дефляційний актив і зараз знаходиться дуже близько до цього рівня.
BNB Chain: заслуговує похвали за цей рік BNB Chain, де капіталізація знизилася лише на -45% з початку року, що трохи краще, ніж у основних конкурентів Ethereum (-64% з початку року) та Solana (-90% з початку року). Мережа BNB була однією з головних L1, яка допомагала в онбордингу розробників, яких витіснили скандали Terra та FTX. Щоденні показники активності залишаються надзвичайно високими, причому запуск BNB Liquid Staking та zkBNB є помітними моментами. Інновації та партнерство у просторі NFT також продовжуються повним ходом, нещодавно в OpenSea оголосили про підтримку NFT BNB Chain на своїй платформі.
Solana / Avalanche: 2022 рік був складним для класичної торгівлі «alt-L1» 2021 року. У Solana побачили сильну тягу в своїй екосистемі NFT із зростанням колекцій, обсягів та ринків. В Avalanche побачили позитивні заголовки на задній частині своїх підмереж, які пропонують масштабованість для децентралізованих програм («dApps»), особливо в ігровому просторі. Однак, обидва alt-L1 постраждали від поганої реклами (для Solana це сталося через скандал із FTX, тоді як для Avalanche це стало результатом деяких не дуже втішних новин, які просочилися кілька місяців тому). Solana також продовжує страждати від регулярних збоїв, що ставить під сумнів надійність мережі.
Рівень 2: хоча технічно L2 на один крок віддалені від L1, будь-яке обговорення L1 є неповним без принаймні коментарів щодо зростаючого ринку масштабування. Безсумнівним лідером тут є Polygon з його численними рішеннями по усіх напрямках. Це був вдалий рік для Polygon, і розвиток їхнього бізнесу продовжує сяяти (NFT Starbucks, NFT Reddit, Instagram/Meta NFT і це якщо назвати лише кілька останніх заголовків, за якими стоїть Polygon). Більш чисті L2, Arbitrum та Optimism також показали високі показники за останній рік і продовжували збільшувати активність / забирати частку ринку в деяких менших alt-L1. Запуск токена OP став визначним моментом для Optimism на початку цього року, тоді як Arbitrum продовжував зосереджуватися на своїх основних пропозиціях продуктів із запуском Arbitrum Nitro та Arbitrum Nova.

Очікування на 2023 рік

Тепер, коли ми маємо деяке уявлення про те, як основні L1 просувалися протягом року та деякі з їхніх помітних подій, то як щодо наступного року? Які наші попередні очікування?

L1 (особливо деякі з менших alt-L1) відчують тиск L2

• Одним із головних наративів року був так званий «L222», який посилається на те, що 2022 рік став роком прориву для L2. Ми бачили це? Цифри L2 із загальною заблокованою вартістю (TVL) показують, що з початку року відбулося зростання на 118% (у термінах ETH). Так, певною мірою, так. Безперечно, це був наймасштабніший рік за всю історію L2. Однак, в абсолютному вираженні загальний TVL, заблокований у L2, становить лише близько 4,5 мільярди доларів США. Коли ми порівнюємо загальний TVL у DeFi на Ethereum (близько 25 мільярдів доларів США) і загальну ринкову капіталізацію криптовалюти, яка становить близько 900 мільярдів доларів США, ми можемо контекстуалізувати, наскільки далеко L2 ще потрібно піднятися.

• Враховуйте також той факт, що, як показано на малюнку 1, показники і Arbitrum, і Optimism перевищують Avalanche з точки зору щоденної ончейн активності. Додайте до цього, наприклад, збільшення розгортання alt-L1 dApps на L2. Трейдер Joe з Avalanche нещодавно оголосили про їх розміщення на Arbitrum, і буде цікаво спостерігати, що станеться з деякими меншими alt-L1. Існувала ідея, яка обговорювалася багатьма у криптопросторі, що основні L1 просто стануть рівнями розрахунків, тоді як виконання та діяльність відбуватимуться на L2. Хоча ми вже зараз бачимо трохи проявів цього, цілком можливо, що це матиме місце у набагато більших масштабах в 2023 році.

Нові L1 зможуть вижити, якщо вони справді приноситимуть щось нове

• Розглянемо найвідоміших нових учасників у просторі L1, Aptos (який перейшов до основної мережі у четвертому кварталі цього року) та Sui (як очікується, буде запущений на початку 2023 року). Ці обидва L1 приносять із собою різноманітні нові інновації, зокрема мову програмування Move. Враховуючи історію цієї мови та все, що вона обіцяє, поряд із потенційним збільшенням швидкості транзакцій за допомогою обох L1, існує потенціал для справжнього інноваційного розвитку. Варто уважно стежити за тим, чи здатні один або обидва з цих L1 використати свої нові технології для запровадження кардинальних змін на крипторинку.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
13 people liked this article