2023 CMC Crypto Playbook: Перспектива глобального впровадження крипто для користувачів - стаття від CZ
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Перспектива глобального впровадження крипто для користувачів - стаття від CZ

6 хв
10 months ago

У першому розділі «Впровадження» CMC Crypto Playbook за 2023 рік CZ, засновник і генеральний директор Binance, ділиться своїми ідеями про використання крипто у всьому світі

2023 CMC Crypto Playbook: Перспектива глобального впровадження крипто для користувачів - стаття від CZ

Зміст

У CoinMarketCap зустрілися з генеральним директором і засновником Binance Чанпенгом «CZ» Чжао для обговорення майбутніх перспектив впровадження крипто у 2023 році.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Вимірювання впровадження у насиченому подіями 2022 році.

  • CMC: У 2022 році ми спостерігали падіння багатьох великих гравців — 3AC, Luna, Celsius, Voyager, FTX — наскільки ці крахи вплинули на індустрію з точки зору залучення користувачів? І як ви вимірюєте впровадження загалом?
CZ: 2022 точно не є вдалим роком. Сталося багато негативного.

Зазвичай я оцінюю міру впровадження просто ціною Bitcoin, яка зазвичай є досить точним показником для галузі.

Історично склалося так, що рівень реєстрації користувачів Binance, обсяг торгів тощо були дуже сильно пов’язані з ціною Bitcoin: ця лінія фактично має таку ж форму, як майже всі інші індикатори, які ми використовуємо. Зараз обсяг торгів Binance становить приблизно третину від того, що було рік тому, коли ціна Bitcoin була близькою до історичного максимуму [68 800 доларів США]. Усі ці події сповільнили галузь, створивши негативний вплив.

Джерело: CoinMarketCap (7 грудня 2022)

Вся криптоіндустрія проходить через чотирирічні цикли. Кожні чотири роки відбувається ведмежий ринок. Я думаю, що зараз ми перебуваємо в одному з цих циклів: ведмежі ринки історично тривали близько року, і зараз ми приблизно на рік відстаємо від останнього історичного максимуму.

Наступна хвиля залучення користувачів

  • CMC: Що, конкретно на вашу думку, криптоіндустрія може зробити для початку наступної хвилі залучення користувачів? Чи йдеться тут про створення більш зручних рішень DeFi? Чи це про рішення, яке більше регулюватиме централізованих постачальників криптовалют? Чи є якісь інші шляхи, які ви бачите для залучення більшої кількості людей до крипто у наступному році?
CZ: Чим більше ми створюємо програм, якими користуються люди, тим краще. Все настільки просто. Якщо ви подивитеся на Інтернет і на те, як він розвивається, багато різних людей створюють різні програми, які використовують Інтернет. Сьогодні ми навіть не говоримо про Інтернет: ми просто використовуємо будь-яку програму, якою користуються люди.

Подібна річ у крипто із DeFi, CeFi, гаманцями, швидшими блокчейнами, освітою, регуляторними вдосконаленнями тощо. Усе це допоможе. Регуляторна чіткість є дуже важливою: зважаючи на негативні випадки, які мали місце у галузі, ми маємо стати більш прозорими та заробити більше довіри. Я думаю, що індустрії доведеться перейти до набагато більш прозорої системи, такої, яку користувачі зможуть перевіряти.

Враховуючи останні проблеми з централізованими біржами, більше людей переходять на DeFi. Але потім станеться хак, буде rug pull у DeFi, хтось втратить багато грошей у DeFi, і тоді люди повернуться до централізованих бірж. Індустрія поступово розвивається в багатьох різних аспектах одночасно.

  • CMC: Якби вам довелося вибрати, що було б важливішим для впровадження — створення цих нових продуктів чи посилення регулювання та прозорості — що, на вашу думку має більшу актуальність?
CZ: Для впровадження, я вважаю, що продукти мають більший вплив. Наприклад, як зробити так, щоб звичайні люди самі могли надійно зберігати свої особисті ключі, ще більш практично: як їхні близькі отримуватимуть доступ, коли володар ключа стає недоступним (смерть тощо)? Регуляторна чіткість є важливою, а також допомагає впровадженню. Але, врешті решт, це продукти.

Перебудова на ведмежому ринку

  • CMC: Binance - це як мікрокосм галузі в цілому — у вас є роздрібні користувачі, які займаються спотовими біржами, у вас є клієнти-інституції з ф’ючерсним продуктом, зберіганням та венчурною стороною. З огляду на різні типи клієнтів і користувачів, яка сфера буде найскладнішою для галузі у відновленні довіри та збільшенні впровадження після 2022 року?
CZ: Ми побачили, що більше людей переходять на власні гаманці. TrustWallet розвивається досить швидко порівняно з централізованою біржею Binance.com. Інституційний бізнес, Binance Custody, різко зростає. Ці дві сфери є більш чіткими, де все розвиваються швидше, разом із зростанням мережі BNB.

Те, що сталося з FTX це велика подія. Коли це сталося, ціна Bitcoin становила близько 18 000 доларів США. Сьогодні ми все ще на рівні 17 000 доларів США. Ціна Bitcoin не так сильно і впала, — бо ціна Bitcoin може падати на 5-10% у звичайний день без жодних особливих подій. Галузь виявилася стійкою.

  • CMC: Ми всі бачили ведмежі ринки. Ви бачили більше ведмежих ринків, ніж я. Які специфічні відмінності ви помітили у цьому конкретному циклі ведмежого ринку порівняно з будь-яким з циклів у минулому?
CZ: Вся галузь є більшою. У 2022 році у нас є метавсесвіт, у нас є GameFi, у нас є DeFi, у нас є кредити, у нас є NFT.

У 2017 році це були лише ICO: а з ICO було надто багато проєктів, які не змогли вижити. У 2013/2014 роках це була лише індустрія Bitcoin: лише впав Mt. Gox.

З кожним циклом галузь росте та розвивається. У цьому циклі ми бачили, як багато гравців занепали.

Впровадження: шлях уперед

  • CMC: Звідки, ймовірно, прийде наступна хвиля впровадження? Чи буде це з нових географічних ринків (тобто таких регіонів, як Латинська Америка чи Туреччина, де спостерігається висока інфляція), чи нових надійних випадків використання (тобто продукти DeFi наступного покоління, GameFi тощо) або нові учасники (тобто менеджери великих активів/суверенний інвестиційний фонд, нова вікова група користувачів)?
CZ: На початку 2017 року я б не назвав ICO. На початку 2020 року я б не назвав DeFi. На початку 2021 року я б не назвав NFT. Але через півроку все це вже почало існувати. Дуже важко точно передбачити, хто з них залишиться на плаву. Це залежить від підприємців, які будують цю галузь. Якщо будь-яка людина чи команда створить дуже переконливий " липкий" продукт, дуже вірусний продукт, тоді цей сектор привабить набагато більше користувачів. Але у сукупності все рухається вперед.

Я здогадуюсь, що як завжди, впровадження походить від нових випадків використання, чогось такого, якого ми насправді собі не уявляли. Про інституційне впровадження говорять роками, і воно таки матиме своє місце. Воно вже наступає, повільно, поступово. Binance насправді має багато інституційних користувачів, Binance Custody має багато інституційних користувачів. Це дуже чітко відомий варіант використання, і впровадження відбудеться певними темпами. Регулювання надходять певними темпами та інституціонали таки прийдуть.

Використання Bitcoin для захисту від інфляції є дуже очевидним варіантом використання. Все більше та більше людей дізнаються про це, і вони приєднаються до індустрії, тому що кількість Bitcoin обмежена. Також ми побачили, що різні регіони мають різні варіанти використання, які саме там є більш визначними. У деяких частинах Азії торгівля дуже поширена лише тому, що там більше трейдерів. У північноамериканському регіоні інституційні трейдери є більш помітними. У Латинській Америці люди намагаються використовувати криптовалюти для захисту від інфляції. В Африці люди заробляють і використовують крипто для оплат набагато більше. Ми бачимо, що географічний розподіл відрізняється певною мірою, але не повністю. Це не є чорно-білим, але є різні акценти.

Я завжди думаю, що наступний гарячий тренд, як правило, той, про який люди насправді не говорять і не передбачають.

  • CMC: Чи є у вас новорічні обіцянки щодо криптовалюти наступного року?
CZ: Ні, не дуже. Я просто радий, що весь цей ведмежий ринок закінчується, а потім… ми побачимо, як це все піде.

Це інтерв’ю для ясності було відредаговано та скорочено.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
13 people liked this article