Словник

Транзакцій на секунду (TPS)

Easy

Транзакцій на секунду (TPS) - це показник здатності комп’ютерної системи (або мережі) виконувати транзакції або обчислення на секунду.

Що таке транзакції на секунду (TPS)?

Транзакцій на секунду (transactions per second (TPS)) означає максимальну кількість транзакцій, які може обробити комп’ютерна система протягом певного часу. Наприклад, TPS PayPal становить близько 193 транзакцій на секунду, а VISA здатна обробляти до 1700 транзакцій на секунду.

Що стосується TPS мереж блокчейну, максимальна кількість транзакцій на секунду, яка виконується у криптосвіті становить 50 000 (у мережі Solana).

Це вимірювання може бути корисним при оцінці здатності блокчейнів обробляти транзакції у реальному світі. Однак, є кілька факторів, які ускладнюють це просте порівняння:

Час блокування

Час блокування (block time) визначає, наскільки швидко блокчейн підтверджує транзакції. Для Bitcoin, час блокування у середньому становить 10 хвилин і це означає, що мережа обробляє близько семи транзакцій на секунду.

Розмір транзакції

Різні блокчейни суттєво відрізняються з точки зору даних, що передаються з кожною транзакцією. Проста транзакція Bitcoin може мати розмір від 226 байт до 500 байт. Вищі розміри транзакцій (transaction sizes) призводять до збільшення часу обробки на блокчейні.

Розмір блоку

Це кількість даних про транзакції, які блок може нести у блокчейні. Чим більший блок, тим більше людей потрібно для запуску повного вузла.

Якщо у вас є інформація про вищезазначені фактори, легко розрахувати TPS.

Припустимо, блокчейн має розмір блоку (block size) 1 МБ, середній розмір транзакції 1 КБ і час блокування 30 секунд: його TPS буде 33. Кожен, хто володіє інформацією про ці фактори, може розрахувати TPS за такою формулою:

(Розмір блоку/розмір транзакції)/час блоку = кількість транзакцій на секунду

Деякі блокчейни мають приголомшливий TPS, але це не гарантує їм успіху на найвищому рівні або навіть конкуренції з Ethereum та Bitcoin. Важливо розглянути продуктивність, безпеку та інші важливі аспекти таких блокчейнів, оскільки вони можуть бути скомпрометовані для досягнення високої швидкості TPS.

Проблема масштабованості вже була визначена як проблема багатьма проєктами блокчейну.

Популярні блокчейн-технології стали предметом пильної уваги через швидкість транзакцій, яка є доступною на даний момент. Багато людей порівнюють поточну технологію блокчейн з ранніми інтернет-системами, які також не мали великої потужності. Однак, через деякий час вони змогли швидко збільшити масштаби.