Словник

Токеноміка

Easy

Токеноміка - це наука про економіку токенів, яка складається з набору правил, що регулюють запуск та пропозицію криптовалюти.

Що таке токеноміка?

Токеноміка (tokenomics), скорочення від «економіка токенів», - це загальний термін, який використовують криптоентузіасти для опису того, як токен використовується в екосистемі проєкту або як токен дотримуватиметься монетарної політики, коли проєкт розвиватиметься. Як наслідок, слово токеноміка охоплює широкий спектр діяльності та понять, деякі з яких жорстко закодовані у протоколі блокчейна, а інші мають більш спекулятивний характер.
Токеноміка охоплює всі важливі аспекти цифрового токена. Три основні ролі токеноміки такі:

Збір коштів

Токеноміка проєкту визначає скільки коштів буде залучено, коли токен буде запущено для широкої публіки, тип валюти, що використовується для фінансування, і графік розповсюдження токенів початковим інвесторам. Тут також стає важливим розуміння первинних пропозицій монет (ICO), коли проєкт надає свої початкові токени за певними критеріями певній кількості інвесторів, щоб отримати ранній капітал за нижчими ставками.

Визначення рівня управління власниками

Управління(governance) відноситься до розділу токеноміки, оскільки власники токенів проєкту в блокчейні мають право голосу, яке вони можуть використовувати для висловлення своєї думки щодо проєкту цифрового токена. Власники токенів можуть приймати важливі рішення, наприклад, щодо особливостей проєкту, напрямків і змін економіки токенів, серед іншого. Усі ці рішення викладено у розділі токеноміки проєкту.

Право власності на Цифровий актив

Цифрові активи використовуються для позначення права власності на криптопроєкт. Для багатьох криптопроєктів є звичайною практикою оголошувати про розподіл своїх токенів в офіційній білій книзі.

Токеноміка дозволяє власникам і потенційним інвесторам зрозуміти стандарти розподілу токена та оцінити потенціал зростання ціни токена у довгостроковій перспективі.

Основна відмінність між традиційною економікою та токеномікою полягає у тому, що остання розроблена для світу децентралізованих криптовалют, тоді як звичайна економіка побудована на багатьох подіях історії та людській поведінці у конкретній країні. У той час як багато централізованих інституцій контролюють традиційну економіку, токеноміка повертає владу людям, оскільки вони вирішують, як слід керувати криптопроєктом.
Основним прикладом токеноміки є Bitcoin (BTC). Найбільша у світі криптовалюта загалом розрахована на карбування лише 21 мільйона Bitcoin. Через регулярні проміжки часу майнери отримують відповідну винагороду за свої зусилля. Однак, кількість винагороджених Bitcoin значно зменшилася з роками, і саме тут грає роль токеноміка, оскільки вона розроблена для створення дефіциту та сприяння подорожчанню цифрової валюти.
Токеноміку слід враховувати під час інвестування у будь-яку криптовалюту, оскільки це контролює попит і пропозицію токена, що безпосередньо впливає на ціну. Ось повний посібник із детального розуміння токеноміки: Що таке токеноміка?