Словник

Продаж токенів

Easy

Продаж токенів означає первинну пропозицію токена криптовалюти приватному пулу інвесторів до його офіційного виходу на ринок.

Що таке продаж токенів?

Продаж токенів (token sale) є початковим етапом пропозиції токенів до того, як криптовалюта стане загальнодоступною для торгівлі. Існує кілька видів продажу токенів; однак, ймовірно, найпопулярнішим з них є первинна пропозиція монет (ICO). Первинна пропозиція монет дозволяє першим покупцям та інвесторам придбати новий токен криптовалюти до того, як він буде опублікований на міжнародних біржах. ICO зазвичай вимагають від інвесторів виконання певних дій, наприклад блокування частини токенів, які вони отримують.

Продажі токенів є дуже важливим механізмом на ранніх стадіях усіх нових криптовалют. Оскільки ряснота кількості токенів на ринку зростає, продаж токенів дозволяє розробникам на ранніх стадіях знайомити інвесторів зі своїми проєктами. Мало того, продаж токенів є найпопулярнішим способом для нових проєктів отримати фінансування, необхідне для продовження розробки свого продукту.

Оскільки все більше і більше альткоїнів потрапляє на ринок, продаж токенів також служить інструментом для інвесторів для визначення, у які криптовалюти вони хочуть інвестувати. Протягом усього терміну продажу токенів, розробники витрачають багато часу на маркетингові та освітні сесії, щоб представити свій продукт вибраному пулу інвесторів. Деякі криптовалютні проєкти також намагалися використовувати свої продажі токенів як маркетинговий інструмент, лише запрошуючи певних людей до участі на початкових етапах інвестування.

Продажі токенів завжди детально описуються у білих книгах нових проєктів, оскільки вони відіграють важливу роль у подальшій оцінці токенів. Інформація про кількість токенів, призначених для початкового продажу токенів, також може дати уявлення про те, скільки проєкт готовий продати приватно для зібрання достатньої кількості коштів для продовження.

Оскільки продажі токенів відбуваються на дуже ранніх стадіях розробки криптопроєктів, це чудовий спосіб оцінити, чи буде проєкт успішним чи ні. Через це, у перші роки існування криптовалют, особливо в 2017 і 2018 роках, на ринку спостерігався бум продажів токенів. Інвестори були приголомшені кількістю нових токенів, які їм кинули, що призвело до кризи на ринку.

Однак сьогодні, продажі токенів служать хорошим способом відчути новий токен і, можливо, отримати шанс стати одним з перших і отримати кращі винагороди.