Словник

Тестова мережа

Easy

Альтернативний блокчейн, який використовують розробники для тестування.

Що таке Тестова мережа?

Як випливає з назви, тестова мережа або тестнет (testnet) - це окремий блокчейн, де розробники можуть тестувати нові функції, не турбуючись про загрозу для основної мережі.

Додавання нових продуктів або інструментів до живого блокчейну може бути пов’язане з ризиком і мати величезні наслідки, якщо вони спочатку не будуть агресивно протестовані за безліччю сценаріїв. У гіршому випадку, можуть з’явитися вразливості, якими можуть скористатися хакери, — що призведе до втрати людьми грошей.

Поки тестова мережа використовується, розробники продовжують шукати помилки. Вони також можуть запросити деяких користувачів випробувати блокчейн для отримання конструктивного відгуку.

Після того, як функцію було випробувано у тестовій мережі, її може бути представлено в основній мережі. Однак, у випадку децентралізованих мереж членам екосистеми може знадобитися надати можливість голосувати першими.

Тестові мережі також можуть надати цінний інструмент моделювання, який дозволяє людям експериментувати з криптовалютами та пробувати нові речі, не турбуючись про якісь наслідки.

Чи варті чогось монети тестової мережі?

Монети тестової мережі - це особливий тип криптовалюти, який використовується для тестування. Їх можна використовувати для тестування нових особливостей та функцій, не піддаючи ризику реальні гроші. Їх також можна використовувати, щоб дізнатися, як працює блокчейн, не ризикуючи втратити реальні гроші.

Монети тестової мережі, як правило, роздаються безкоштовно, їх можна отримати в онлайн-кранах (online faucets) або брати участь у проєктах розробки блокчейну. Після отримання, їх можна використовувати для тестування гаманців, здійснення транзакцій і навіть взаємодії з децентралізованими додатками у блокчейні.

Монети тестової мережі нічого не варті. Вони використовуються лише для тестування та розробки та не призначені для реальних транзакцій.

Як відкрити обліковий запис Testnet у крипто?

  • Виберіть криптовалютний гаманець. Першим кроком до відкриття облікового запису тестової мережі крипто (crypto testnet account) є вибір криптогаманця, який підтримує монети тестнет. Багато популярних криптогаманців, таких як Blockchain.com, Coinbase, Trust Wallet та Exodus підтримують монети тестнет.
  • Створіть адресу тестової мережі: після того як ви вибрали криптогаманець, вам потрібно створити адресу тестової мережі для отримування монет тестової мережі. Ця адреса буде відрізнятися від адреси, яку ви використовуєте для зберігання монет основної мережі.
  • Отримайте монети тестнет: Далі вам потрібно отримати монети тестової мережі для використання у тестовій мережі. Ви можете добувати монети тестнет або запитувати їх у кранах тестових мереж.
  • Надсилайте та отримуйте монети тестнет: коли у вас є адреса тестової мережі та монети, ви можете розпочинати транзакції. Обов’язково використовуйте правильну мережу під час надсилання та отримання монет.
  • Використовуйте тестову мережу: тепер, коли у вас є гаманець тестнет і монети, ви можете почати використовувати тестнет. Ви можете використовувати тестову мережу для експериментів з новими функціями та програмами перед розгортанням їх у головній мережі.