Словник

Segregated Witness (SegWit)

Hard

Пропозиція щодо вдосконалення Bitcoin (BIP), яка мала на меті виправити пластичність транзакцій у Bitcoin.

Що таке Segregated Witness (SegWit)?

Segwit - це софтфорк оновлення до мережі Bitcoin, призначене в основному для пом’якшення проблем масштабованості шляхом збільшення обмежень на розмір блоків у блокчейні. SegWit працює, видаляючи дані підпису та зменшуючи розмір транзакцій, що дозволяє включати більше транзакцій у той самий блок.

SegWit було активовано в серпні 2017 року після того, як його запропонував Bitcoin розробником Пітером Вілле (Peter Wiulle) під час конференції Scaling Bitcoin у 2015 році. Його буквальне значення - «сегрегація підписів транзакцій», а реалізоване оновлення породило ідею UASF, що означає активований користувачем софтфорк.

Причина впровадження SegWit була простою. Блокчейн Bitcoin дуже повільний за сучасними стандартами, обробляючи лише сім транзакцій за секунду (TPS). Коли ціни на Bitcoin стрімко зростають, активність транзакцій у мережі зростає, що спричиняє перевантаження мережі, вищі комісії та дуже довгі періоди підтвердження обробки.

Для пришвидшення підтвердження, SegWit модифікує механізм, щоб не включати підписи, які складають 60% транзакції.

Оскільки транзакція Bitcoin містить введення та виведення, тоді як ввід є адресою відправника, а вивід - адресою одержувача,цифровий підпис включається для перевірки платоспроможності облікового запису. SegWit видаляє підпис зі введення та переміщує його в кінець транзакції.

Він також забезпечує виправлення безпеки, оскільки ідентифікатор вхідної транзакції можливо було змінити для шахрайського отримання Bitcoin від відправника. Оскільки підпис переміщується в основному в кінець транзакції, ідентифікатор транзакції не може бути підроблений.

Інша пропозиція SegWit під назвою SegWit2x мала на меті не лише змінити групування транзакцій, але й збільшити розмір блоку Bitcoin з 1 МБ до 2 МБ. Однак, оскільки SegWit2x вимагав хардфорка та був більш фундаментальною зміною протоколу Bitcoin, спільнота розробників не змогла дійти консенсусу, і зрештою від пропозиції відмовилися.