Словник

Proof-of-Spacetime

Hard

Найпростіше кажучи, PoSt означає, що тепер хтось може гарантувати, що він витрачає певний обсяг місця для зберігання.

Що таке Proof-of-Spacetime (PoSt)?

Proof of Spacetime (PoST) - це тип алгоритму консенсусу, який використовується у технології розподіленого реєстру на основі концепції часових позначок блоків даних. Концепція PoST полягає у тому, що нові блоки даних приймаються, лише якщо вони мають позначку часу з поточним «часом». У системі на основі блокчейну це зазвичай досягається за допомогою криптографічної системи підтвердження роботи proof-of-work.
proof-of-work вимагає, щоб майнери розгадали криптографічну головоломку для створення нового блоку, а позначка часу використовується для того, щоб переконатися, що новий блок прийнятий мережею. Ця система розроблена для гарантії безпеки системи, оскільки майнери повинні довести, що їх робота була завершена до того, як блок було прийнято.

PoSt, який зазвичай використовується стосовно Filecoin, доводить, що майнер сховища продовжує зберігати унікальну частину даних для мережі. Він схожий на proof-of-capacity кількома способами: вони обидва вимагають від учасників мережі фінансового стимулу для чесної участі у мережі та не мають жодної вигоди, отриманої від шкоди мережі. Однак PoSt відрізняється тим, що він дозволяє учасникам мережі показати, що вони фізично зберігали дані протягом певного періоду часу. Це підтверджується тим, що випадково вибрані майнери будуть відібрані, і їхні дані будуть зчитані для перевірки.

За словами творців proof-of-spacetime Тала Морана та Ілана Орлова, це називається "Rational Proofs of Space-Time, оскільки справжня вартість зберігання пропорційна добутку обсягу зберігання та часу, протягом якого воно використовується».

Proof of Stake проти Proof of Spacetime

Proof-of-stake (PoS) та Proof of Spacetime є консенсусними протоколами, які використовуються в блокчейн-мережах. Обидва розроблені для забезпечення безпечного, бездовірного та децентралізованого способу досягнення консенсусу щодо стану блокчейну та транзакцій, які він зберігає. Proof of Stake винагороджує учасників за перевірку транзакцій у блокчейні. Протокол заснований на ідеї, що чим більше монет має користувач, тим більша ймовірність, що він діятиме в інтересах мережі. Це означає, що чим більше монет має користувач, тим більший вплив він має на мережу.

З іншого боку, Proof of Spacetime спеціально розроблений для стимулювання користувачів зберігати дані у блокчейні. Він винагороджує користувачів за зберігання даних у блокчейні протягом тривалого періоду часу. Це робиться, вимагаючи від них заблокувати певну кількість монет в обмін на право зберігати дані у блокчейні. Основна перевага PoST полягає у заохоченні користувачів зберігати дані в блокчейні, що вигідно для мережі у цілому.

Підсумовуючи, і PoS, і PoST є життєздатними консенсусними протоколами, які можна використовувати для безпечного та бездовірного досягнення консенсусу щодо стану блокчейну та його транзакцій.