Словник

Ончейн

Moderate

Транзакції, які записуються у самому блокчейні та надаються всім учасникам, виконуються ончейн.

Що таке ончейн?

Система блокчейн - це, по суті, мережа, яка містить розподілений реєстр, який можна розглядати як спільну базу даних. Транзакції, які записуються у самому блокчейні та надаються всім учасникам, виконуються ончейн (on-chain).

Кожного разу, коли виконується нова транзакція, до блокчейну потрібно додати новий блок, і існують консенсусні протоколи, яких потрібно дотримуватися, щоб транзакція вважалася дійсною.

Транзакції ончейн - це транзакції, які відбуваються у блокчейні та відображаються у розподілі, а також у публічному реєстрі. Транзакції ончейн - це ті, які вже перевірені майнерами або автентифікаторами. Це, у свою чергу, може призвести до загального оновлення самої мережі блокчейна.

Крім того, щоб транзакція ончейн була завершеною, має бути узгоджена кількість підтверджень майнерами, де час, необхідний для завершення транзакції ончейн, також залежить від перевантаженості мережі. Іноді транзакції затримуються, якщо існує великий обсяг транзакцій, які потрібно підтвердити.

Коли ми порівнюємо це з транзакціями офчейн (off-chain), це другий варіант, коли справа доходить до варіації транзакцій. Вони відрізняються кількома способами: угоди транзакцій офчейн відбуваються фактично за межами блокчейну, і цей протокол, який використовується для офчейн транзакцій, схожий на той, який використовується на платіжних платформах, однією з найпопулярніших з яких є PayPal.

Це означає, що сторони, які беруть участь у транзакції, мають можливість вибрати угоду поза блокчейном, і наступний крок потенційно може залучати третю сторону, роль якої полягає у підтвердженні завершення транзакції, а також засвідченні того, що угода була дотримана обома сторонами.