Словник

Рівень 2

Moderate

Рівень 2 (Layer 2) - це назва рішення для масштабування, яке забезпечує високу пропускну здатність транзакцій, повністю успадковуючи безпеку базового блокчейну, на якому воно побудоване.

Що таке Рівень 2?

Рівень 2 (Layer 2) - це назва рішення для масштабування, яке забезпечує високу пропускну здатність транзакцій, повністю успадковуючи безпеку базового блокчейну, на якому воно побудоване.

Блокчейни, такі як Ethereum, набули популярності за останні кілька років, оскільки вони є програмованими (смарт-контрактами) і стійкі до цензури, а це означає, що на них можна створювати велику кількість продуктів та варіантів їх використання. Проблема Ethereum полягає у можливості обробляти лише від 7 до 11 транзакцій на секунду, у порівнянні з мережею Visa з понад 20 000 транзакцій на секунду. Оскільки блокчейн стає перевантаженим, економічні суб’єкти (користувачі) конкурують між собою за те, щоб їхні транзакції обробилися за короткий проміжок часу. Це призводить до війни ставок за місце у кожному блоці та призводить до стрімкого зростання цін на транзакції. У деякі моменти 2021 року надсилання токена на іншу адресу у мережі Ethereum коштувало понад 80 доларів США.

Для вирішення описаної вище проблеми було запущено рішення рівня 2, щоб зменшити тиск на Ethereum. Рішення рівня 2 або рішення другого рівня дозволяють абстрагувати транзакції від основного блокчейну, тобто тисячі транзакцій можуть оброблятися за секунду. Двома основними формами рішень рівня 2 є zero knowledge rollups та optimistic rollups.
Важливо, що властивість, яка відокремлює рішення рівень 2, такі як DeversiFi, StarkWare, Optimism та Arbitrum, від сайдчейну, такого як Polygon, полягає в успадкуванні рішенням рівня 2 своєї безпеки від самого ланцюга Ethereum і незалежності від будь-якої іншої мережі, валідаторів або організацій для забезпечення коштів, як у випадку із сайдчейнами.