Словник

Апаратний гаманець

Easy

Апаратний гаманець - це гаманець для криптовалют, який зазвичай нагадує USB-накопичувач.

Що таке апаратний гаманець?

Апаратний гаманець (hardware wallet) - це невеликий пристрій, який як правило фізично нагадує звичайний USB-накопичувач. Він спеціально розроблений для зберігання криптовалют. Апаратний гаманець спочатку створює ізольований простір, який зберігає як публічні, так і приватні ключі для відстеження цифрового багатства користувача на певних блокчейнах. Іншими словами, апаратний гаманець насправді не зберігає справжні монети, а лише надає доступ до них.
Апаратні гаманці також називаються холодними гаманцями або холодними сховищами і прямо відрізняються від гарячих гаманців.

Переваги зберігання цього холодного криптогаманця включають власне зберігання приватних ключів та більший захист від шкідливих кодів. Приватні ключі - це важливі фрагменти даних, які ідентифікують справжнього власника збережених активів і дозволяють власникам надсилати та передавати їх за бажанням.

Апаратний гаманець вимагає від користувачів надати безпечний PIN-код, захистити ключову фразу, та фізично захистити гаманець. Крім того, це допомагає не тримати всі кошти на одному пристрої.

Встановлений користувачем PIN-код блокує несанкціонований доступ до гаманця. Однак, апаратний гаманець дозволяє скидати пін-код за допомогою ключової фрази - списку слів, які користувач повинен запам'ятати або надійно зберегти під час початкового налаштування.

Окрім безпечного зберігання криптовалют, холодні сховища дозволяють користувачам підписувати вихідні транзакції простим натисканням кнопки "Підтвердити". І навіть незважаючи на високий рівень безпеки, вони прості у використанні, оскільки існують додатки, які полегшують переказ коштів для користувачів, які не є технічно підкованими.

Деякі з найпопулярніших апаратних гаманців, що використовуються сьогодні, включають Trezor, Ledger, KeepKey, CoolWallet, NGrave і SafePal Wallet, які розвинулися до підтримки декількох криптовалют.