Словник

Токени управління

Moderate

Токен управління - це токен, який можна використовувати для голосування за рішення, які впливають на екосистему.

Що таке токен управління?

Токени управління (governance tokens) - це токени, які розробники створюють, щоб дозволити власникам токенів допомагати формувати майбутнє протоколу. Власники токенів управління можуть впливати на рішення щодо проєкту, наприклад пропонувати або приймати рішення щодо нових пропозицій функцій і навіть змінювати саму систему управління.

У багатьох випадках зміни, запропоновані, перевірені та потім проголосовані за допомогою ончейн управління, доступ до якого здійснюється за допомогою токенів управління, застосовуються автоматично завдяки смарт-контрактам. В інших випадках команді, яка підтримує проєкт, доручається застосувати зміни або найняти когось, хто це зробить.

Прихильники систем, які використовують токени управління, вважають, що вони дозволяють користувачам мати контроль, що відповідає оригінальним ідеалам криптовалюти децентралізації та демократизації. У більшості випадків організації, які дозволяють користувачам контролювати розробку своїх систем, називаються децентралізованими автономними організаціями (DAOs).
Одним із добре відомих прикладів токена управління є Maker (MKR). Цей токен дозволяє його власникам голосувати за рішення, що стосуються протоколу децентралізованих фінансів (DeFi), на якому працює децентралізований стейблкоїн DAI.

Наприклад, власники MKR можуть проголосувати за зміну складних економічних правил, які регулюють децентралізоване кредитування, що дозволяє DAI підтримувати стабільну ціну. У той час, коли писався текст, який ви читаєте, утримувачі MKR голосували за те, чи слід підняти стелю боргу за протоколом.