Словник

Епоха

Easy

Один повний запуск навчального набору даних через алгоритм називається епохою у машинному навчанні.

Що таке Епоха?

У світі штучних нейронних мереж епоха (epoch) - це один цикл усього навчального набору даних. Навчання нейронної мережі зазвичай займає багато епох. Простіше кажучи, якщо ми постачаємо нейронну мережу навчальними даними в різних шаблонах протягом більш ніж однієї епохи, ми очікуємо покращеного узагальнення, коли ми даємо їй свіжі неспостережувані вхідні дані (тестові дані).
Основні параметри моделі, що лежать в основі набору даних, змінюються з кожною епохою. У результаті, алгоритм навчання пакетного градієнтного спуску названо на честь кожної пакету епохи. Розмір пакету зазвичай становить 1 або більше, і це завжди ціле значення у номері епохи. Альтернативно він може бути представлений у вигляді циклу for з певним номером, при цьому кожен маршрут циклу проходить через увесь навчальний набір даних.
Коли значення «розміру пакету» вибірки задано як одиниця, цикл for містить рівень, який дає змогу виконувати задану вибірку в одній партії. Встановлення кількості епох, які модель має виконати для навчання, залежить від кількох параметрів, пов’язаних як з даними, так і з метою моделі. Для перетворення цієї процедури на алгоритм, як правило, потрібне глибоке розуміння даних.
Коли повний набір даних передається вперед, а потім назад через нейронну мережу, це називається епохою. Ми розбиваємо епоху на кілька менших пакетів, оскільки одна епоха завелика для надіслання її усієї на комп’ютер одночасно.
Усередині мережі блокчейну, епоха вважається конкретним періодом часу.
Цей період часу використовується для вказівки того, коли відбудуться певні події у мережі блокчейну, наприклад, коли будуть розподілені стимули або коли нова група валідаторів буде призначена для перевірки транзакцій. Кожен протокол блокчейну визначає цей період часу по-різному. Зазвичай це час, потрібний для завершення певної кількості блоків у ланцюгу.
Наприклад, у протоколі Ethereum (ETH) епоха - це час, потрібний для завершення 30 000 блоків у ланцюгу. Тривалість епохи визначається темпом, з яким обробляються транзакції та досягаються домовленості, однак, близько 100 годин, темп залишається відносно постійним.
Іншим прикладом може бути система блокчейну Cardano, де епоха називається одиницею часу. Cardano (ADA) використовує Ouroboros Praos, налаштований метод консенсусу Proof-of-Stake(PoS), який розбиває блокчейн на п’ятиденні епохи. Епохи потім діляться на слоти, де кожен із них складається з 20-секундних інтервалів. Наразі кожна епоха має 432 000 слотів (п’ять днів).