Словник

Композиційний токен

Moderate

Композиційний токен - це токен ERC-998, стандартне розширення будь-якого невзаємозамінного токена, що додає можливість невзаємозамінним токенам володіти іншими невзаємозамінними (ERC-721)

Що таке невзаємозамінний композиційний токен?

Загалом, токен ERC-998 схожий на токен ERC-721 — обидва є невзаємозамінними (non-fungible). Проте, токени ERC-998 є «композиційними», тобто вони дозволяють користувачам «компонувати» або «організовувати активи у складні ієрархії» та торгувати ними з одним правом власності.
Невзаємозамінний композиційний токен ERC-998 може представляти більше одного цифрового предмета колекції/активу, будь то група токенів ERC-20, колекція унікальних токенів ERC-721, суміш обох чи інший токен ERC-998. Крім того, це дозволяє невзаємозамінним токенам володіти або бути власністю інших токенів ERC-721 та ERC-20.
Простіше кажучи, невзаємозамінний композиційний токен - це портфель або набір цифрових активів. Ці пакети можуть включати будь-які типи токенів, у тому числі арт/ігри/спортивні NFT, звичайні токени ERC-20, криптодеривативи тощо. Токен ERC-998 забезпечує серію нових варіантів використання, головним чином тому що він дозволяє підключатися кільком компонентам для створення одного комплексного ресурсу. Це може допомогти користувачам компонувати дерева підключених токенів ERC721 і дозволити їм продавати або купувати партії токенів ERC721 за одну передачу.

Ось приклад, який допоможе вам краще зрозуміти концепцію композиційних токенів. Припустимо, у вас є 10 токенів ERC-721, кожен з яких представляє унікальні цифрові монети. Якщо ви хочете їх продати, вам потрібно буде зробити це по черзі. Але за допомогою функції композиційності ви можете передати право власності на всі 10 токенів ERC-721 одному батьківському токену. Після цього, батьківський токен стане власником усіх інших токенів, що дозволить вам продати весь лот одразу.

Створення композиційних токенів

Існує два підходи до створення композиційних токенів:

Композиційний зверху вниз - у цьому сценарії композиційний токен зберігає інформацію про свої дочірні токени. Будь-який токен ERC-721 можна перевести у композиційний зверху вниз токен. Подумайте про цей підхід як про контейнер для токенів ERC-721. Ви можете зберігати та передавати токени у нього та з нього. Ви можете заповнити «контейнер» будь-якою кількістю окремих токенів ERC-721, а потім обміняти або передати композицію у цілому.
Композиційний знизу вгору - у цьому сценарії композиційні токени знизу вгору зберігають інформацію про батьківські токени. Композиційні знизу вгору можуть приєднуватися як дочірні токени до інших токенів ERC-721. Наприклад, до токена ERC-721 можна приєднати цілу купу композиційних знизу вгору та просто передати це комусь іншому. За задумом, новий власник тепер матиме доступ до всіх окремих компонентів, які є частиною токена ERC-721.