Словник

Забезпечена боргова позиція (CDP)

Moderate

Забезпечена боргова позиція (collateralized debt position) утримується шляхом блокування застави у смарт-контрактах для генерації стейблкоїнів.

Що таке забезпечена боргова позиція (CDP)?

Забезпечена боргова позиція (CDP) - це позиція, створена шляхом блокування застави у смарт-контракті MakerDAO для створення його децентралізованого стейблкоїна DAI. Ця система була представлена у світі децентралізованих фінансів командою MakerDAO, і саме так створюється її децентралізований стейблкоїн DAI.

Вартість застави, заблокованої у CDP, завжди повинна перевищувати 150% вартості DAI, для створення якої вона використовувалася. Якщо позиція стає недостатньо забезпеченою своєю заставою, активи, заблоковані у смарт-контракті, продаються для погашення згенерованого DAI, 13% ліквідаційного штрафу та комісій за стабільність (наразі 8.5% на рік.)
Згенерований DAI - це в основному децентралізована позика, забезпечена вартістю застави; щоб розблокувати заставу, користувач повинен повернути згенерований DAI плюс комісію за стабільність. Кожен зі стейблкоїнів DAI в обігу, а — це майже 440 мільйонів на момент написання статті, — був створений таким чином.

Традиційно для фінансування CDP MakerDAO можна було використовувати лише Ether, але тепер також підтримуються BAT, USDC, WBTC, TUSD, KNC, ZRX та MANA. Децентралізований стейблкоїн, який підтримується лише Ether, все ще доступний і називається SAI.

Хоча MakerDAO представив CDP, технічно інші проєкти DeFi можуть прийняти CDP і як термін, і як систему в майбутньому.