Словник

Час блокування

Moderate

Час блоку - це приблизний час, який необхідний системі на основі блокчейну для створення нового блоку.

Що таке час блоку?

Час блоку (block time) відноситься до приблизного часу, який потрібен системі на основі блокчейну для створення нового блоку, що визначає швидкість підтвердження транзакції, яка вимірюється у транзакціях на секунду (TPS). Коли блок досягає завершення, він з’являється у реєстрі як перевірена копія групи транзакцій, прокладаючи шлях для іншого блоку, який розміщується поверх нього для продовження ланцюга.
Збільшення розміру блоку забезпечує простий та ефективний спосіб зменшити час блокування, однак, тривають тривалі дебати щодо того, чи впливає ця стратегія на безпеку децентралізованої мережі. Наприклад, Грег Максвелл (Greg Maxwell), вкладник BTC, стверджує, що більший час блокування є більш ідеальним, оскільки він дає достатньо часу для оновлення вузлів/комп’ютерів, підключених до розподіленої платформи, і зменшує кількість відхилених блоків.
Час блокування також може означати тривалість часу, який потрібен валідатору в мережі блокчейн для визначення хешу транзакції. Хоча це оцінки часу, фактичний час залежить від складності майнінгу.
Час блоку є частиною компонентів, необхідних для покращення масштабованості блокчейну. Одним із факторів, що впливають на час блокування, є перевантаження мережі, через яку занадто багато користувачів здійснюють транзакції у мережі.
Зауважте, що Bitcoin має час блокування 10 хвилин, тоді як Ethereum, другий за величиною децентралізований протокол, має середній час блокування 15 секунд.