Словник

BitLicense

Easy

Бізнес-ліцензія, що дозволяє регульовану діяльність з віртуальною валютою, видана Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк.

Що таке BitLicense?

Набувши чинності у серпні 2015 року, BitLicense став першим регуляторним режимом, націленим на криптовалютний бізнес у США.
BitLicense регулює широкий спектр криптодіяльності, — включаючи передачу криптовалюти, надання біржових послуг та випуск цифрових активів.

Ліцензія BitLicense потрібна будь-якому резиденту Нью-Йорка, який здійснює регульовану діяльність з криптовалютами, або будь-якій нерезидентній особі чи іншій організації, яка бере участь у такій діяльності з людьми, які живуть у Нью-Йорку. Важливо, однак, що ці правила не застосовуються до осіб, які здійснюють або отримують криптоплатежі. BitLicense викликала надзвичайно суперечки після запуску та залишається предметом широкого обурення серед криптоспільноти.

Багато криптобізнесів наполягають на тому, що режим накладає на них несправедливо обтяжливі обмеження та зобов’язання — і що вартість подання заявки на BitLicense (за оцінками, становить щонайменше 100 000 доларів США) є каральною.

Коли правила набули чинності у 2015 році, щонайменше 10 компаній, пов’язаних з крипто, оголосили, що в результаті вони припинять будь-яку торгову діяльність у Нью-Йорку. Справді, лише кілька компаній успішно отримали BitLicense з моменту її запуску. Незалежно від сприйняття галуззю, BitLicense є ключовою частиною більш загальних зусиль світових законодавців щодо крипторегулювання — сектора, який стійкий до державного втручання з боку природи.

Однак, як показують нещодавні події — наприклад, негативна реакція, яку проєкт Facebook Libra отримав від центральних банків — суворіший нагляд за криптовалютами та децентралізованими технологіями у цілому здається неминучим.