Словник

ASIC

Easy

Акронім для інтегральної схеми для специфічного застосування — пристрою, розробленого виключно для майнінгу криптовалют.

Що таке ASIC?

Інтегральні схеми для специфічного застосування (Application-specific integrated circuits (ASIC)) - можна розглядати як «машини для криптомайнінгу».

На початку розвитку крипто, більшість майнінгу проводилася на процесорах (CPUs) і графічних процесорах (GPUs) — справді, Bitcoin був розроблений спеціально для майнінгу на звичайних комп’ютерах.

Але до середини 2010-х стало неможливо проводити прибуткові операції з майнінгу за допомогою звичайних пристроїв через обмеження обчислювальної потужності та витрати, пов’язані зі споживанням енергії.

ASIC вирішують обидві проблеми. Вони розроблені виключно для майнінгу (а деякі ASIC спеціально створені для майнінгу конкретних криптовалют) — і їх також можна сконструювати для максимізації обчислювальної потужності при мінімальному споживанні енергії.

Сьогодні весь масштабний криптомайнінг здійснюється за допомогою ASIC, часто у ретельно контрольованих центрах обробки даних. Зазвичай вони знаходяться у країнах, де електроенергія є відносно дешевою.

Є кілька ключових факторів, які визначають потенційну прибутковість конкретних ASIC. Вони включають:

  1. Кількість хешів, які апаратне забезпечення може генерувати за секунду
  2. Загальну швидкість хешування у мережі

  3. Вартість майнінгованої монети

  4. Споживання енергії на згенерований хеш

  5. Початкову вартість самого обладнання

Спеціальні каталоги, такі як ASIC Miner Value, надають таблиці ліг найефективніших доступних на даний момент ASIC. Вони також показують точку беззбитковості для кожної моделі ASIC — тобто час, який знадобиться ASIC для отримання достатнього прибутку, щоб покрити вартість апаратного забезпечення. Популярні виробники ASIC включають Bitmain, Innosilicon, ASICminer та MicroBT. Найефективніші ASIC на ринку можуть коштувати кілька тисяч доларів.