Словник

Річна відсоткова ставка (APR)

Moderate

Сума відсотків, яку позичальник повинен платити щороку, відома як річна відсоткова ставка (APR).

Що таке річна відсоткова ставка (APR)?

Грошова вартість або винагорода, яку інвестори можуть заробити, зробивши свої криптотокени доступними для позик, беручи до уваги процентні ставки та будь-які інші комісії, які повинні сплачувати позичальники, називається річною відсотковою ставкою (annual percentage rate (APR)). Кілька платформ заохочують клієнтів робити стейкінг своїх криптоактивів, пропонуючи їм високу річну процентну ставку (APR). APR не включає нарахування процентів.
Деякі криптовалютні біржі не дозволяють позичати монети. Однак, ті біржі, які це роблять, пропонують різні курси. Ці відсоткові ставки суттєво коливаються залежно від виду кредиту чи валюти, яку ви надаєте.

Фіксовані та гнучкі позики є двома основними типами позик, які пропонують біржі.

  • Фіксоване кредитування схоже на банківський депозитний сертифікат. Він забезпечує ваші гроші на визначений період часу, зазвичай від семи до дев’яноста днів, за фіксованою ставкою. Перевага того, що ви не торкаєтеся своєї криптовалюти, полягає у виплаті вищої відсоткової ставки.
  • Гнучке кредитування працює подібно до ощадного рахунку. Однак у цьому випадку, ви маєте можливість зняти свою криптовалюту в будь-який момент. Прибутковість цього виду кредитування нижча.
Binance, найбільша у світі криптобіржа за обʼємом, надає різноманітні варіанти інвестування через Binance Earn, включаючи як фіксоване, так і гнучке фінансування.
Інвестори повинні пам’ятати, що Bitcoin та інші криптовалюти надзвичайно волатильні. У результаті, сума відсотків, які ви заробляєте, може бути змінною. Програми криптокредитування привабливі для тих інвесторів, які хочуть зберігати свої монети на тривалий термін, отже, пасивний дохід додасть вартості їхньому портфелю. Однак, будь-які зміни ціни криптовалюти вплинуть на дохід від неї. Інвестори, які беруть участь у програмах фіксованої позики, можуть очікувати коливань у вартості свого портфеля, оскільки вони не зможуть обміняти монети, заблоковані протягом певного часу.