Словник

Фаза накопичення

Moderate

Фаза накопичення - це етап ринкового циклу відразу після спадного тренду, коли інституційні інвестори починають купувати траншами, сигналізуючи про позитивний висхідний тренд.

Що таке фаза накопичення?

Фаза накопичення (accumulation phase) - це стадія, на якій інституції передбачають великий потенціал у недооцінених цінних паперах і починають зміцнювати свої позиції. Вони не можуть купити всю свою позицію одним замовленням, оскільки обсяги цінних паперів різко зростуть, у результаті чого ринок помітить незвичайну активність. Тому, вони купують ці папери траншами, щоб це не потрапило на очі учасників ринку. На цьому етапі, цінні папери перебували під сильним спадним трендом, що викликало ведмежі настрої навколо них, через що установи мали можливість купувати цінні папери за дуже привабливою ціною.

Що таке ринковий цикл?Спочатку похідні від фондових ринків, ринкові цикли - це повторювані моделі або тренди, які формуються на фінансових ринках. Є чотири основні етапи, які є частиною регулярного ринкового циклу: накопичення, підвищення, розподіл та зниження. Ці чотири цикли завжди спостерігаються в одній послідовності, тому трейдери прагнуть виявити акції на фазі накопичення, щоб мати можливість купити актив до того, як він почне свій висхідний тренд.

Під час фази накопичення, обсяги продажу майже зрівнялися, оскільки більшість продавців покинули свої позиції. Через ведмежі настрої бракує покупців, що змушує бічну (бокову) торгівлю активами, і саме тоді у справу вступають інституційні інвестори. Вони користуються бічним трендом і починають накопичувати цінні папери невеликими порціями, не впливаючи на ринок - це допомагає утримувати ціну на зниженому рівні.

Важливо зазначити, що фазу накопичення можна помилково прийняти за фазу розподілу, яка спостерігається безпосередньо перед падінням запасів. Ось чому інвесторам слід бути обережними, переконатися, що вони належним чином досліджують це та чекати чіткого прориву як підтвердження.

Торгівля на фазі накопичення

Фаза накопичення має тенденцію формувати чіткі максимуми і мінімуми коливань. Єдиним недоліком свінг-трейдингу цінних паперів на фазі накопичення є те, що діапазон може бути занадто вузьким, що спричиняє обмеження прибутку.

Ознайомтеся з нашим посібником щодо скальпінгу проти свінг-трейдингу!

Фаза накопичення не має встановленого періоду часу, коли вона може спалахнути та почати фазу підйому. Це приваблює вартісних інвесторів, оскільки вони мають терпіння, якого трейдери можуть не мати, оскільки фаза накопичення зазвичай триває більше року!

Трейдери вважають за краще додавати цінні папери, які перебувають у фазі накопичення, до своїх списків спостереження, оскільки вони зайдуть, коли відбудеться явний прорив. Вони вважають за краще робити це, оскільки цінні папери можуть проводити навіть кілька років у фазі накопичення. Таким чином, трейдери шукають кращих можливостей, а не паркують свій капітал у бічному тренді.

Приклад фази накопиченняНа тижневому графіку Spotify вище, ми можемо чітко побачити фазу накопичення.

Фаза накопичення почалася після сильного спаду, який підняв Spotify з 195 доларів США до 100 доларів США - рівня, на якому ринок досяг дна. У цей момент інвестори почали накопичувати свої позиції у Spotify.

Як ми вже згадували раніше, фаза накопичення також може тривати довше, як це було у випадку Spotify, коли він консолідувався з 2019 до середини 2020 року. Трейдери втрутилися б, коли б спостерігався прорив у травні 2020 року, однак, їм довелося б купити Spotify за вищою ціною на 200 доларів США порівняно з цінними інвесторами, які мали накопичити близько 100-140 доларів США.