Ethereum Proof-of-Work (PoW) проти Ethereum Proof-of-Stake (PoS)
Ethereum

Ethereum Proof-of-Work (PoW) проти Ethereum Proof-of-Stake (PoS)

Оскільки через місяць наближається довгоочікуване Ethereum Merge, з’явилися останні події щодо потенційного форку ланцюга ETH PoW. Але що саме це передбачає? Читайте далі, щоб дізнатися.

Ethereum Proof-of-Work (PoW) проти Ethereum Proof-of-Stake (PoS)

Зміст

Нещодавно ми розглянули способи торгівлі довгоочікуваним Ethereum Merge, запланованим на 15 вересня 2022 року. Останні події показують, що все йде дуже добре — Goerli, третя й остання тестова мережа Ethereum, успішно з'єдналась з механізмом консенсусу proof-of-stake(PoS).
Проте, з’явилися припущення щодо переходу Ethereum на PoS і майбутнього ланцюга proof-of-work (PoW), — головним чином підтримуваного Джастіном Саном(Justin Sun), засновником Tron та Чендлером Гуо (Chandler Guo), відомим майнером Ethereum.
Це породжує запитання: Що буде, якщо після the Merge з’являться два ланцюги Ethereum — один на основі proof-of-work, а інший на proof-of-stake?
Ви можете запитати: чи не існує вже два ланцюгів Ethereum у ETH та ETC? Тож чи створить це три?

Настав час роз’яснити, що відбувається навколо Ethereum, тому, у цій статті ми:

  • Пояснимо, що станеться під час the Merge
  • Уточнимо, що таке ETHPoW
  • Проаналізуємо проблему ETHPoW
  • Розглянемо, як ви можете отримати прибуток від ETHPoW

Що станеться під час The Merge?

The Merge висвітлювався безліч разів у різних статтях, тому ось підсумок майбутнього Ethereum Merge:
  • The Merge знаменує перехід Ethereum від proof-of-work на proof-of-stake. На момент написання статті, цільову дату перенесли на кілька днів вперед до 15 вересня.
  • Існуюча основна мережа (PoW) об’єднується з Beacon Chain (PoS) у новий блокчейн Ethereum (PoS). Він матиме рівень консенсусу для синхронізації стану ланцюга у мережі та рівень виконання для обробки взаємодій смарт-контрактів.
  • Це не збільшить пропускну здатність або не зменшить плату за газ.
  • Стейкінгований ETH стане доступним лише через 6-12 місяців після Merge.
  • Показник випуску Ethereum знизиться на 90%.
  • ETH стане "більш екологічно чистим" через відмову від PoW. Деякі трейдери, такі як Артур Хейс (Arthur Hayes), вважають це одним із факторів, який може спонукати установи купувати та робити стейкінг ETH, що, ймовірно, підвищить ціну ETH.
Існує більше тонкощів щодо переходу, але цей короткий виклад містить суть того, що вам потрібно знати. Ви можете знайти більше інформації у нашому поглибленому дослідженні Ethereum 2.0, хоча ми повинні зазначити, що термінологію "Ethereum 2.0" з тих пір Ethereum Foundation вилучили.

Що станеться після The Merge для майнерів ETH?

Хоча для поточних майнерів ETH існує кілька варіантів, таких як перехід на інші монети з підтвердженням роботи proof-of-work, видобуті за допомогою GPU, такі як Ethereum Classic (який Віталік (Vitalik) назвав «цілком чудовим ланцюгом») та Ravencoin. Майнери також можуть присвятити своє обладнання іншим видам діяльності, що інтенсивно використовують GPU, наприклад машинному навчанню або рендер-фермам. Однак, нещодавно один варіант отримав популярність: потенційний форк proof-of-work Ethereum, який дозволить майнерам продовжувати свою діяльність.

Що таке ETH PoW?

Тож з Ethereum прямує до PoS — чому така раптова поява і що саме таке ETHPoW?
Ну, подумайте, кого не зацікавить перехід на інший механізм консенсусу. Знаєте, можливо, хтось справді любить proof-of-work та вклав у нього значні суми грошей.
Хтось на зразок…майнерів.
За даними Messari, the Merge призведе до того, що індустрія майнінгу Ethereum вартістю 19 мільярдів доларів США та майнінгові установки застаріють. Природно, що майнери Ethereum зацікавлені у тому, щоб використовувати своє обладнання в іншому місці. Віталік Бутерін (Vitalik Buterin) припустив, що вони можуть перейти на Ethereum Classic, "оригінальний" Ethereum, від якого нинішня мережа розгалузилася після DAO Hack.
Однак, це не є планом майнерів. Як на зараз. Натомість, EthereumPoW має стати хардфорком поточного ланцюга, який стане proof-of-stake:

А це зробить EthereumPoW форком форку. Існування трьох ланцюгів Ethereum досить заплутане. Але, EthereumPoW також приносить кілька відчутних проблем.

Які потенційні проблеми форка ETH PoW?

Хардфорк розділяє блокчейн на два окремих ланцюги. У цьому випадку, ETH PoW та ETH (на proof-of-stake). Форк також дублює усі токени, NFTs та нативні монети у ланцюгу. Навіть ліквідність на DApps буде подвоєна. Скажімо, у вас є 10 ETH, 10 тисяч USDC і позиція постачальника ліквідності до форку, у вас будуть однакові активи в обох ланцюгах після форку.

Отже, чи означає це, що ми можемо легко подвоїти нашу чисту вартість за допомогою ETH PoW?

Якби ж це було так легко.

Звичайно, ви можете дублювати мережу, але не її цінність. Якщо ви робите копію Вікіпедії, ви матимете всю інформацію, але не матимете учасників, які додають та редагуватимуть її. Подібним чином, PoW-форк Ethereum не матиме розробників та спільноти і, що більш важливо, не матиме DApps та емітентів стейблкоїнів, які дотримуються своїх зобов’язань.
Іншими словами, ваш стейблкоїн на ETH PoW миттєво обнулиться. Ліквідність ваших позицій LP на грошових ринках буде миттєво вичерпана для ETHPoW (монети). Oracles підтримуватиме DeFi на Ethereum, а не Ethereum PoW. DeFi на Ethereum PoW мертвий від початку.
Крім того, є дві крихітні проблеми з Ethereum PoW.
По-перше, ETHPoW (монета) збереже певну вартість, принаймні спочатку. Розглядайте форк як airdrop ETHPoW власникам ETH. Однак, боти можуть (і, ймовірно, будуть) виснажувати всі пули ліквідності для ETHPoW та вилучати всю цінність, яка є в екосистемі.

Деякі майнери підтримують ETHPoW у тому, що було названо мерзенним планом скинути нічого не підозрюючу роздрібну торгівлю (ми вже бачили це раніше):

Отож, незабаром BitMEXl розмістить токен ETHPoW для торгівлі.

По-друге, вся схема показує (ще раз) потворну сторону крипто. Корисливі інтереси та використання необізнаних користувачів для виходу ліквідності:

Не зважаючи на той факт, що EthereumPoW все одно доведеться пройти через найважчу частину, яка полягає у повторному форку ланцюга для обходу in-built difficulty bomb (вбудована бомба складності), яка з часом зробить майнінг неможливим.

Чи можете ви отримати прибуток від ETH PoW?

Так. І ні.

Так, оскільки користувачі з ETH матимуть таку ж кількість ETHPoW після форку. ETHPoW торгується близько $69 на Poloniex (за підтримки Джастіна Сана), Gate.io, MEXC, DigiFinex та CoinW, на момент написання статті.

Це може бути приємний невеликий airdrop, хоча ви повинні очікувати багато скидання (dumping) після завершення merge. Вартість ETHPoW, безсумнівно, не буде достатньо високою для покупки ETH лише заради отримання "airdrop".

Але також ні, оскільки спроба очистити пули ліквідності від ліквідності - це гра для експертів, а не звичайного користувача DeFi:

У нескінченній сазі про перехід Ethereum на PoS щойно додано нову главу. До Merge залишився місяць, тож не чекайте, що вона буде останньою.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
19 people liked this article