ETH Merge Trade
Ethereum

ETH Merge Trade

Наративи про 'Merge Trade' Ethereum взяли вгору: ETH зріс на 35% після оголошення довгоочікуваної дати Merge. Але чи є це ралі дійсно стійким або воно просто викликано хайпом?

ETH Merge Trade

Зміст

Наприклад, ми розглядали нескінченний Ethereum Merge тут, тут і тут. Але останні новини запустили потенційно наступний домінуючий криптонаратив. 15 липня 2022 року, ключовий розробник Ethereum Тім Бейко (Tim Beiko) оголосив 19 вересня 2022 року кінцевою датою для довгоочікуваного Merge.
Це саме по собі було б досить захоплюючим, але також поклало початок масового ралі для ETH. Подивіться на цей гарний невеликий відскок від 1100 доларів США.

Це ще більше вражає, враховуючи наскільки ETH перевершив BTC, який також влаштував своє ралі.

Twitter одразу підхопив наратив про "the Merge Trade."

У цій статті ми розглядаємо "Merge Trade" і досліджуємо:

  • Чим являється Merge Trade
  • Що змінить та що не змінить Merge для Ethereum
  • Бичачий та ведмежий розвиток подій для Merge Trade

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке Merge Trade?

Коротше кажучи, Merge Trade (торгівля навколо Merge) - це інвестиційна теза, заснована на переході Ethereum від алгоритму консенсусу підтвердження роботи proof-of-work (PoW) на алгоритм консенсусу підтвердження частки володіння proof-of-stake (PoS).
Версія TLDR:

Існуючий рівень виконання (основна мережа Ethereum) об’єднається з новим консенсусним рівнем PoS (beacon chain). Мережа буде захищена за допомогою стейкінгованих ETH замість майнінгу, що зменшить споживання енергії на ~99,95% та позиціонуватиме блокчейн для майбутніх оновлень масштабування, таких як шардинг.

Неофіційна версія TLDR виглядає приблизно так:

Ethereum перейде на PoS, а це означає, що ви зможете заробляти соковитий дохід від стейкінгу та допомагати захищати мережу. Крім того, перехід залучить нових інвесторів (ймовірно, інституційних), яким сподобається, що Ethereum тепер є "чистим" блокчейном. І так, випуск ETH може стати дефляційним.

Нижче ми роз'яснимо всі ці поняття.

Наратив Merge Trade підживлювався подібним ралі у 2021 році, коли оновлення EIP-1559 спричинило зростання на 60% ціни ETH. Оскільки запуск Merge планується у вересні, схоже, що торгівля вже триває. Дисконт stETH, що розширювався під час ліквідації Celsius, звузився до 0,97 на момент написання статті. Для тих, хто не знає, stETH - це продукт «ліквідного» стейкінгу від Lido, який дозволяє користувачам робити стейкінг та заробляти винагороди ETH у beacon chain.
Крім того, підвищення плати за газ вказувало на сплеск попиту на блоковий простір Ethereum:
За даними TheBlock, адреси, які тримають понад 1% ETH в обігу, закуповувалися протягом падіння ціни (dip).

Але перш ніж розкривати історію Merge Trade, нам потрібно розглянути, що Merge змінить, а що ні.

Що буде після Merge?

Все це відбуватиметься "під капотом". Для користувачів Ethereum це означатиме наступне:

  • Комісії залишаються незмінними, тому що кількість блоків залишається незмінною. Якщо попит зросте, комісія теж може зрости.
  • Інфляція ETH значно знижується. Точна сума залежатиме від кількості ETH на стейкінгу, але навіть за поточних 13 мільйонів ETH на стейкінгу, щоденна норма емісії впаде на 90%.
  • ETH може легко стати дефляційним. Якщо попит на блоковий простір зросте і більше ETH потрапить на стейкінг, ETH може увійти у віртуозне дефляційне коло.
  • Ethereum не стає швидшим. Оскільки додаткові блокчейни лише забезпечуватимуть більше блокового простору з майбутніми оновленнями шардингу, користувачі Ethereum покладатимуться на рішення другого рівня для швидших транзакцій.
Це все є беззаперечними фактами. Спільнота Ethereum переповнена багатьма новими змінами, які може спричинити Merge, які є основою для Merge trade. Фактично, цього тижня під час EthCC (конференції ETH спільноти) у Парижі, Віталік Бутерін виклав дорожню карту для Ethereum після Merge, а це означає виконання 40% від можливої дорожньої карти. Коли Ethereum повністю перейде на PoS, мережа зазнає подальших оновлень "surge," "verge," "purge," та "splurge."

Бичачий розвиток подій для Merge Trade

Фундаментали — чи мають вони значення у криптопросторі, який все ще заповнений собачими монетами?

Безсумнівно, є доводи, що менш важливо те, що насправді зміниться, а важливіше те, що, на думку інших зміниться.
Одним із таких прикладів є зменшене споживання енергії для PoS Ethereum. Це факт — PoS знижує споживання електроенергії на 99%. Але чи буде це цікавим для інвесторів?

Джерело: Ethereum.org

Могло б бути. ETH є найбільш «відомою» криптовалютою, крім BTC. Будучи "екологічним блокчейном" і "сумісним з ESG" є відмінною ознакою, яку менеджери фондів хотіли б продавати своїм клієнтам. Це також велика відмінність порівняно з Bitcoin. Як правильно сказав Артур Хейз(Arthur Hayes) "ми тут, щоб заробляти гроші".
Однак, в основі оповіді Merge Trade лежить прибутковість стейкінгу ETH. Ідея полягає у наступному:
Після Merge, Ethereum виплачуватиме стейкерам гарантовано від 7% до 11% (поточні оцінки). Оскільки прибуток ETH залежить лише від виконання смарт-контракту, ви не отримаєте грошей, за винятком збою мережі. Це робить прибутковість ETH подібною до прибутковості облігацій. Точніше, облігацій ринків, що розвиваються. Подібно до ринку, що розвивається, ви позичаєте гроші (через стейкінг), маєте валютний ризик (тому що купуєте ETH) та отримуєте гроші за своїм депозитом (як облігація).
Це вже саме по собі є досить привабливим явищем. Спосіб заробити на цьому - зробити стейкінг ETH та хеджувати валютний ризик шляхом шорту безстрокових контрактів ETH на біржі. Якщо ставка фінансування на ф’ючерсах додатна, ви можете отримати дохід від стейкінгу та ставки фінансування — близько 10% майже без ризиків!

Але є покращення.

Оскільки EIP-1559 запровадив спалення комісії за транзакцію, збільшення попиту на блоковий простір Ethereum (читай: більше користувачів) робить ETH дефляційним. Це працює як зворотний викуп акцій, коли компанія (Ethereum) забирає капітал (ETH) з ринку. Крім того, нестейкери розбавляються, оскільки вони відмовляються від +7% стейкінг прибутку. Це має створити ще один драйвер попиту на стейкінг ETH.

Трохи застаріла, але актуальна оцінка пропозиції. Джерело: Galaxy Digital

Отже, якщо ми погоджуємося, що ETH насправді є "облігаціями блокчейн-країни", а Ethereum є найбажанішою "блокчейн-нацією" з облігаціями, тоді його дохідність стейкінгу стає " безризиковою ставкою ". Чому?

Тому що інвестори не будуть купувати та стейкувати меншу (читай: більш ризиковану) криптовалюту для отримання меншого доходу від стейкінгу з більшими валютними ризиками.

Для спекуляції? Так. Як інституційна інвестиція? Напевно ні.

Ця теза « ETH як блокчейн-облігація для інституційних інвесторів » лежить в основі Merge Trade. Існує чимало цікавих моделей дисконтованих грошових потоків для ETH, які повертають привабливі цифри та підживлюють торговий наратив.

Що може піти не так?

Звучить занадто добре, щоб бути правдою, чи не так?

Заблокований ETH, який не можна продати.

Монети заблоковані, тож через це ви не хочете їх продавати, навіть якби могли.

Фонди мавпують у ETH замість облігацій Латинської Америки (вибачте, Латинська Америка, нічого особистого).

Кілька місяців тому, в есе (essay) Артур Хейз обґрунтував можливе досягнення ETH 10 тисяч доларів США. Він зазначив, що Ethereum має кращу ціну за розробника, адресу та TVL. Іншими словами, його спільнота більша, і набагато більше людей використовують Ethereum, ніж інші мережі першого рівня.
Окрім загальногалузевих ризиків, таких як погане макросередовище, найбільшими ризиками є технічні та регуляторні.
Ймовірно, Ethereum стане більш централізованим після Merge, оскільки великі гаманці (часто CEX) стануть валідаторами та отримають більше цінності від мережі. Хоча Ethereans вказують на абсолютну кількість валідаторів, переможна коаліція з 51% голосів складатиметься лише з кількох груп. Як і у звичайній компанії, це надасть більше влади заможним і менше влади малозабезпеченим, а прибутковість стейкінгу з часом посилить цю тенденцію.

Централізація має значення, якщо ринок так вважає. Користувачі можуть вирішити, що якщо Ethereum не настільки більш децентралізований за інші ланцюги, то варто використовувати інші ланцюги рівня 1. Багато чого зводиться до величини попиту на блоковий простір Ethereum, тобто наскільки популярною є ця екосистема. Треба визнати, що тут Ethereum набагато випереджає інші мережі.

Джерело: Electric Capital

Регулятори можуть почати наполягати на дотриманні вимог. Великі валідатори можуть мати власні ідеї щодо того, що має відбуватися в Ethereum. Іншими словами, політика може мати місце.

Іншим фактором ризику є ризик виконання. Жоден такий великий блокчейн, як Ethereum, ще не виконував такого переходу, тому ніхто не знає, що може піти не так.
Нарешті, коли зняття ETH зрештою буде розблоковано через 6-12 місяців, може трапитися будь-що. Стейкери можуть отримати прибутки після успішного merge або скинути свій ETH, якщо все йде не так. Або вони залишаються на стейкінгу і ETH досягає 10 тисяч доларів. Ми цього просто не знаємо.

Висновок

Merge, ймовірно, домінуватиме у криптонастроях до вересня. Можна лише здогадуватися, наскільки ще зросте ціна ETH в очікуванні події — і чи це продовжиться після цього —.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
11 people liked this article