Як захистити свої NFT?
How-to Guides

Як захистити свої NFT?

Якщо нещодавня помилка OpenSea нас чомусь навчила, вас не потрібно явно грабувати, щоб ви втратили свої NFT. Отже, ось кілька способів убезпечити ваші NFT! Читати більше!

Як захистити свої NFT?

Зміст

Оскільки NFT набувають все більшої популярності та цінності, це, на жаль, привертає увагу нікчем, що хотіли б отримати у свої руки ваші активи — будь-яким можливим способом.

На щастя, цифрові активи неймовірно безпечні на рівні блокчейну. Це означає малоймовірну втрату кимось своїх активів через злом або атаку на рівні блокчейну.
Натомість, переважна більшість крадіжок та втрат NFT відбувається через те, що власники активів стають жертвою однієї зі зростаючого числа спроб шахрайства або не вміють належним чином захистити свої активи.
Якщо ви прихильник цифрових предметів колекціонування або стикаєтесь із NFT, важливо приділити час для зрозуміння, як належним чином захистити цей клас активів, що швидко розвивається.

Ось що вам потрібно знати.

Використовуйте апаратний гаманець

Якщо ви наразі зберігаєте свої NFT у кастодіальнихрішеннях гаманця — не робіть цього. Централізовані платформи можуть бути, а іноді і є зламуваними.
Замість цього, розгляньте можливість придбання одного із численних апаратних гаманців, які зараз доступні. Це (зазвичай) невеликі фізичні пристрої, які використовуються для ізоляції ваших криптовалют та інших цифрових активів від Інтернету та інших потенційно небезпечних ситуацій. Зазвичай вони вимагають, щоб ви вручну підписували кожну транзакцію, не даючи нікому вкрасти ваші активи віддалено. Але вони вимагають, щоб ви повністю контролювали свою безпеку, яка зазвичай передбачає створення резервних копій та зберігання вашої seed фрази/приватних ключів у безпечному місці.

Зараз на ринку існує величезний асортимент апаратних гаманців, включаючи варіанти, які підходять практично для будь-якого бюджету, і вони, як правило, вважаються важливим аксесуаром для досвідчених криптоінвесторів.

Апаратні гаманці можуть суттєво відрізнятися за своєю формою та функціями, а також за загальною безпекою, але загалом навіть найпростіші варіанти, як правило, забезпечують значно кращу безпеку, ніж більшість централізованих постачальників гаманців.

Тим не менш, вам потрібно переконатися, що вибраний вами гаманець підтримує блокчейн(и), на якому ви збираєтеся зберігати свої NFT, а також, що він підтримує конкретні стандарти токенів NFT — оскільки не всі будуть.

Для огляду деяких із найпопулярніших сьогодні варіантів апаратних гаманців клацніть тут.

Використовуйте різні ринки

Якщо нещодавня помилка OpenSea навчила нас чому-небудь - вас не потрібно явно грабувати, щоб ви втратили свої NFT — ви можете ненавмисно продати їх за неймовірно низькою ціною замість цього.

Залежно від вибраного вами ринку NFT, ви можете мати або не мати доступу до елементів керування, необхідних для належного захисту ваших NFT від атак або помилок.

У більшості випадків, маркетплейси NFT є некастодіальнимиплатформами, що завжди означає ваш власний контроль своїх активів, навіть якщо вони вказані на ринку або просто представлені у вашому портфелі. Однак, вони вимагають, щоб користувачі дозволяли своїм смарт-контрактам взаємодіяти зі своїми активами, наприклад, передати їх правильному покупцеві при продажу.

Якщо у цих смарт-контрактах є помилки, це може зробити ваші NFT вразливими.

Через це важливо переконатися, що ринок, яким ви користуєтеся, є високобезпечним і має хорошу репутацію. Один із найпростіших способів перевірити це - переглянути їхні публічні аудити — які, по суті, перевіряють, що їхні смарт-контракти не містять жодних помилок чи вразливостей і є у цілому безпечними для використання.

Це може бути складним для нових платформ, таких як LooksRare, які ще не пройшли публічний аудит. Тим не менш, важливо збалансувати можливості та ризики, завдяки чому нові платформи вартують спроби, якщо є значні стимули чи можливості.

Пам’ятайте, що не всі ринки NFT створюються однаково. Організуйте належну ретельність, перш ніж вибрати платформу — вдвічі більше, якщо вона нова або не пройшла бойові випробування масами.

Захист від вірусів

Комп’ютерні віруси, хоча й відносно рідкісні, можуть бути руйнівними для збирача NFT, —оскільки вони можуть дозволити зловмиснику вилучити дані (включаючи ваші закриті ключі) з вашого комп’ютера різними способами або, можливо, навіть віддалено захопити вашу систему.

Захист себе від вірусів, як правило, є відносно простим завданням, яке починається зі знання того, як уникнути місць, які можуть захотіти інсталювати вірусний код на вашу машину. Деякі зі звичайних підозрюваних включають вебсайти копіювання, сайти, які пропонують сумнівний/незаконний вміст, торренти та інші послуги обміну файлами P2P та чати.

У будь-якому випадку, ніколи не встановлюйте програму та не відкривайте вкладений файл, надісланий вам із підозрілого джерела — переважна більшість вірусів вимагає, щоб ви вручну відкривали файл, перш ніж його можна буде встановити.

Крім цього, розгляньте можливість оснащення комп’ютера надійним антивірусним програмним забезпеченням і переконайтеся, що ваш брандмауер увімкнено. Це допоможе уникнути експлойтів на диску та може попередити вас про підозрілі файли, які вже можуть бути на вашому комп’ютері.

Зазвичай, Macbook вважаються менш вразливими до вірусів через вбудований захист під час виконання, але це теж не срібна куля — вам все одно потрібно бути обережними, оскільки віруси macOS все ще є потенційною загрозою.

Уникайте шахраїв

На жаль, індустрія криптовалют пронизана скамерами та шахраями, які не хотіли б нічого іншого, як розлучити вас із вашими NFT та іншими цифровими активами.

Уникнення цих шахрайств може бути складним завданням, особливо якщо ви менш досвідчені, оскільки вони майже завжди націлені на найменш досвідчених користувачів, — тому що вони роблять найпростіші оцінки.

Але у цілому, можна уникнути переважної більшості шахрайств, дотримуючись кількох простих правил.

  • Завжди перевіряйте: Купуючи NFT, передаючи його, використовуючи NFT Marketplace або виконуючи будь-яке інше завдання, для якого потрібно увійти на вебсайт або службу, яка має доступ до ваших NFT, завжди перевіряйте, що у вас правильна URL-адреса. Перевірте це посилання в їхніх соціальних мережах для впевненості та додайте посилання у закладки, щоб запобігти потраплянню на фальшиве посилання.
  • Остерігайтеся copycats: один із найпоширеніших способів шахрайства власників NFT - це стати жертвою copycats — тобто хтось видає себе за авторитетну особу, юридичну особу та організацію, або навіть фішинг сайт. Використовуйте лише офіційні лінії комунікації коли маєте справу з переказами або торгівлею NFT, і завжди переконуйтесь, що людина, з якою ви розмовляєте, є тим, за кого вона себе видає.
  • Небажані електронні листи й повідомлення: Telegram, Discord, Twitter і навіть ваша поштова скринька можуть бути схильні до спаму, шахрайства та різних видів шахрайства — особливо якщо ви потрапили у витік бази даних. Якщо ви отримуєте небажані повідомлення від будь-кого через будь-яку з цих (або інших) платформ, швидше за все, це шахрайство. Ніколи нікому не передавайте свої приватні ключі чи фразу відновлення, незалежно від їх причин чи статусу, і абсолютно ніколи не дозволяйте смарт-контракти, з якими ви не знайомі.

Дотримуючись цих трьох ключових правил, ви зможете уникнути переважної більшості ризиків для ваших NFTS.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
8 people liked this article