Bitcoin проти Bitcoin Cash проти Bitcoin SV
Tech Deep Dives

Bitcoin проти Bitcoin Cash проти Bitcoin SV

10 хв
1 year ago

Існує понад 100 форків Bitcoin — давайте розглянемо детально деякі з найпопулярніших.

Bitcoin проти Bitcoin Cash проти Bitcoin SV

Зміст

Слово «Bitcoin» було на вустах у всіх минулого року завдяки його стрімкому росту. Проте, що таке Bitcoin і чому це слово часто поєднується з іншими іменниками, такими як «готівка» та «золото»?

Це тому, що оригінальна мережа Bitcoin зазнала багато оновлень та змін протягом 12 років свого існування, що призвело до появи кількох ланцюгів-нащадків — усі самозванці, крім одного, відповідно до Максималістів Bitcoin — процвітають у криптоекосистемі.
Три основні реалізації — Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) та Bitcoin Satoshi's Vision (BSV) — з 2017 току змагаються за домінування.
Хоча ці три монети мають певну загальну схожість зарахунок їх створення від однієї мережі, у той же час, вони дуже відрізняються одна від одної, оскільки мають різні цілі.

Якщо зараз Bitcoin вважається скоріше сховищем цінності, ніж платіжною мережею (принаймні на сьогодні), через повільні обмеження швидкості транзакцій, інші монети позиціонують себе як цифрові валюти для повсякденного використання завдяки більшому розміру блоку.

Задиристий оригінальний хардфорк Bitcoin Cash від Bitcoin у 2017 році поклав початок рокам розбрату та відкритої ворожнечі між прихильниками обох криптовалют, кожна з яких проголошувала себе «справжнім Bitcoin», також найближчим до оригінального бачення творця BTC Сатоші Накамото(Satoshi Nakamoto).
Для надання об’єктивної оцінки теоретичної обґрунтованості кожного активу для коронації (хоча домінування, масове впровадження та підвищення ціни Bitcoin зробили це питання спірним і позбавили будь-яких шансів коли - небудь на обертання назад. Ми повинні окремо порівнювати BTC, BCH та BSV, глибше вивчаючи нюанси кожної платформи, такі як комісії, швидкість транзакції, швидкість впровадження тощо.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке форки Bitcoin?

Форки Bitcoin - це клони оригінального блокчейну на основі BTC, створені коли децентралізована мережа має пройти через хардфорк через розбіжності у спільноті. Це призводить до нового підрозділу, де оригінальний блокчейн та його нова змінена версія розвиваються у різних напрямках, кожен з яких бере із собою своїх прихильників та майнерів. Зауважте, що форк може мати зовсім інші функції, ніж його батьківський ланцюг, залежно від причини жорсткого розділення та внесених змін протоколу.
Неймовірно, але було понад 100 форків BTC, які намагалися імітувати успіх Bitcoin та скористатися частиною його підтримки, більшість з невеликою привабливістю. З них, 74 варіанти все ще офіційно активні, а інші - це мертві монети. Деякими із провідних хардфорків Bitcoin є Bitcoin Cash та Bitcoin SV. Інші включають Bitcoin Gold, Bitcoin Cloud, Bitcoin Classic, Bitcoin Private тощо.

Більшість форків керуються спільнотою і мають на меті додати більше функціональних можливостей до звичайного Bitcoin або випливають із розбіжностей щодо критичних функцій, таких як швидкість, комісія за транзакції та розмір блоку.

Яка різниця між хардфорком та софтфорком?

Зауважте, що хардфорк відрізняється від софтфорку, оскільки останній просто вносить зміни коду у блокчейн без створення нового ланцюга, тоді як хардфорк вносить суттєві та спірні зміни коду, які потребують нового ланцюга. Останнім часом це сталося, коли Bitcoin Cash був розділений на Bitcoin Cash ABC та Bitcoin Cash Node після оновлення мережі, причому, останній виграв у підтримці та отриманні тикера BCH на біржах.

Важливо, що після хардфорку дві децентралізовані мережі не можуть відправляти повідомлення між собою, оскільки вони не мають зворотної сумісності, на відміну від софтфорку. Після того, як платформа роздвоїться, нова мережа вільна встановлювати власний курс та встановлювати власні правила.

Історія

Історія Bitcoin (BTC)

Оригінальна мережа Bitcoin була створена анонімною особою, відомою як Сатоші Накамото(Satoshi Nakamoto). Навколо походження Bitcoin та справжньої особистості його творця було кілька змов, але жодних доказів, які можна перевірити, так і не виявилося.
Сатоші перетворив Bitcoin в мережу у січні 2009 року, що зробило його першою існуючою криптовалютою. Майнінг першого блоку, який називається блок генезису, також званий Block 0, ознаменував запуск найперших блокчейнів. Це забезпечує контрольну точку для інших блоків у ланцюгу.

Однак, до його випуску, його офіційний документ з’явився в Інтернеті у жовтні попереднього року. У документі про Bitcoin викладено ключові сфери цифрової валюти. Під час розробки блоку генезису, Накамото закріпив повідомлення у коді, в якому говорилося: «Час 3 січня 2009 року канцлер на межі другої допомоги для банків».

У 2017 році, був запропонований хардфорк, який є оновленням мережі для дозволу подальшого масштабування Bitcoin блокчейну. Це оновлення було відоме як Segwit2x та мало збільшити розмір блоку Bitcoin з 1 мегабайта до 2 мегабайт.
Але хоча Segwit2x потенційно може знизити комісію за транзакції завдяки збільшенню розміру блоку, він передає навантаження на майнерів та операторів повного вузла, які потім повинні зберігати більші дані. Тому ця пропозиція викликала багато напруги та дискусій у спільноті.

Згодом було запущено багато клонів проєкту BTC, кожен з яких обіцяв кращий результат. На сьогоднішній день, BTC залишається найбільшою криптовалютою з існуючих, і більшість визнає її єдиною справжньою мережею Bitcoin.

Історія Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash це другий за величиною форк мережі Bitcoin після BTC. Цікаво, що до поділу, громаді довелося пережити майже сім років (з 2010 по 2017) драми, перш ніж BCH відродився у серпні 2017 року. У Bitcoin Cash є пристрасною спільнотою, до якої входять інвестор Роджер Вер (Roger Ver) і співзасновник BitMain Джихан Ву (Jihan Wu).

Серед суттєвих відмінностей між спінофом та батьківською платформою є розмір блоку. Bitcoin має розмір блоку 1 МБ, тоді як блоки в мережі BCH можуть максимально досягати 32 МБ.

Однак, бурхливий шлях Bitcoin Cash створив багато нових форків. Одним з них був BSV (докладніше про це пізніше), а потім був Bitcoin Cash ABC (BCHA), провідні розробники якого запропонували податок на майнера у розмірі 8% для фінансування майбутньої розробки протоколу.

Історія Bitcoin Satoshi Vision (BSV)

Після процвітання протягом року, BCH спільноті довелося зіткнутися з ще одним форком у 2018 році. Фракція у спільноті BCH на чолі з Крейгом Райтом (Craig Wright), дуже суперечливим австралійським вченим-комп’ютерником, який стверджує, що він є Сатоші Накамото та мільярдером Келвіном Ейром (Calvin Ayre), не була задоволена розміром блоку реалізації 32 МБ, і замість цього запропонувала підвищити обмеження розміру до 128 МБ.
У листопаді 2018 року, зусилля Крейга Райта змусили його фракцію розділити BCH і створити нову мережу Bitcoin, Bitcoin SV. Частково, у результаті онлайн дій Райта у 2019 році багато бірж видалили BSV у відповідь.

Розділ Bitcoin (Халвінг)

Розділ Bitcoin

Роздвоєння Bitcoin розкол використовується як взаємозамінний до Bitcoin халвінгу (halving або halvening), тобто процес скорочення наполовину BTC винагород за майнінг.

Майнінг - це процес підтвердження транзакцій у мережі та пошуку нових блоків у мережі PoW, який використовує інтенсивні обчислювальні потужності для вирішення математичної головоломки.

Отже, чим більше обчислювальної потужності належить майнеру, тим вище шанси знайти новий блок швидше за інших майнерів у мережі, отже, тим більше шансів отримати винагороду за майнінг.

Коли відбувається кожен халвінг?

Bitcoin автоматично зменшує вдвічі винагороду за блок приблизно кожні чотири роки або після майнінгу 210 000 блоків.

Однак, наслідки поділу Bitcoin охоплюють всю екосистему Bitcoin, а не лише дохід від майнінгу. Наприклад, зменшення вдвічі також впливає на багатьох з нових монет, які беруть участь в активному обігу за певний період, а це є розумним способом боротьби з інфляцією.

Крім того, оскільки Bitcoin має обмежену пропозицію у 21 мільйон монет, контроль над його дефіцитом може позитивно вплинути на його ціну.

Перший халвінг Bitcoin відбувся 28 листопада 2012 року, у результаті чого винагорода за майнінг була знижена з 50 BTC до 25 Bitcoin за успішно здобутий блок. Другий розкол Bitcoin відбувся 9 липня 2016 року, що вдвічі зменшило дохід майнерів (12,5 BTC). У травні 2020 року, відбувся останній як на сьогодні розкол BTC, який зменшив заохочення майнерів до 6,25 BTC за кожен новий блок.

Bitcoin Cash та розділ Bitcoin SV

У квітні 2020 року, BCH вперше пройшов розділення винагороди за майнінг. Подія зменшила стимули з 12,5 BCH за блок до 6,25 BCH. Халвінг Bitcoin Cash працює на тій же функціональності, що й батьківська платформа.
Примітно, що халвінг Bitcoin SV відбувся вдвічі того ж місяця, що й BCH. Обидва мають однакові розподіли винагород за майнінг від 12,5 до 6,25 BSV/BCH за блок.

Комісія за транзакції та швидкість

Комісії за транзакції Bitcoin та Bitcoin Cash

Однією з помітних відмінностей між Bitcoin та Bitcoin Cash є комісії за транзакції. Хоча витрати коливаються залежно від перевантаженості блокчейну, мережа Bitcoin страждає від високої комісії за обробку транзакцій у порівнянні з Bitcoin Cash. Однак, це не може бути значущим моментом для продажу платформи Bitcoin Cash, оскільки її обсяг транзакцій лише трохи перевищує обсяг транзакцій BTC станом на березень 2021 року.

Транзакція у мережі Bitcoin Cash, імовірно, обійдеться вам приблизно у 0.0027$,тоді як подібна торгівля у BTC вимагає мережевої комісії близько 20$, і може бути ще вище [дані станом на 1 березня 2021 року].
Щоб вирішити питання високих комісій за транзакції першої децентралізованої платформи, розробники BTC представили Lightning Network (LN), рішення для масштабування другого рівня. LN знаходиться на вершині основного ланцюга та працює за допомогою платіжних каналів. Це допомагає знизити комісію за транзакції Bitcoin і збільшує швидкість транзакції.
LN продовжує набирати обертів із зростанням кількості вузлів та платіжних каналів. Крім того, криптобіржі, такі як OKEx та Bitfinex, прийняли рішення, забезпечивши дешеві та швидші депозити та зняття Bitcoin.

Що стосується швидкості, то Bitcoin здатний обробляти сім транзакцій у секунду (tps), тоді як платформа на базі BCH має у середньому 116 tps. Теоретично, Lightning Network випереджає BCH, забезпечуючи до мільярдів транзакцій у секунду, — але це ще далеко до останніх етапів його розвтку, які дозволяли б виконувати таку кількість транзакцій.

Ще одним ключовим показником для порівняння двох платформ є мемпул. Мемпул - це віртуальне місце, де децентралізований протокол, такий як Bitcoin або Bitcoin Cash, зберігає дійсні, але непідтверджені транзакції, які очікують на додавання у блок.

Зауважте, що чим вища кількість транзакцій у пулі пам’яті, тим вище перевантаження мережі. Щоб розвантажити мережу, вузли мережі встановлюють поріг вартості транзакції. Усі транзакції нижче цієї позначки видаляються із пулу.

У цьому випадку, BCH виграє над BTC, оскільки має менш перевантажений мемпул.

Комісії та швидкість BSV

З іншого боку, Bitcoin SV перевершує BTC та BCH за комісіями за транзакції, оскільки він стягує найнижчу ціну в основному завдяки більшому розміру блоку. Це зменшує кількість транзакцій у мемпулі, отже, позитивно впливає на пропускну здатність мережі BSV.
Наприклад, мережа досягла 9000 транзакцій на секунду, використовуючи свою платформу масштабування, відому як BSV Scaling Test Network (STN). STN - це проєкт відданої організації Bitcoin Association, який сприяє поширенню BSV. Продукт масштабування BSV націлений на корпоративне використання та впровадження BSV.
Крім того, величезний розмір блоку Bitcoin SV дозволив йому встановити новий рекорд, об’єднавши 16,4 мільйони транзакцій в одному блоці.

Впровадження

Впровадження Bitcoin

З початку пандемії 2020 року, Bitcoin продовжує нарощувати своє прийняття (вповадження), про що свідчить додання BTC великими корпораціями та установами, такими як Tesla, MicroStrategy та Square до свого балансу як безпечного активу для захисту від ослаблення долара США.

Станом на березень 2021 року, мережа обробляє близько 300 000 транзакцій на день. Незважаючи на перевантаженість його мережі, переважна більшість криптоінвесторів все ще воліють тримати BTC, оскільки вважається, що це засіб збереження вартості, що перевищує фіатні гроші.
І оскільки більшість протоколів DeFi, що працюють на блокчейні Ethereum, BTC знайшов свій шлях у космос за допомогою сервісів упаковки, які привели до появи нових монет, таких як Wrapped BTC.

Впровадження Bitcoin Cash

Впровадження Bitcoin Cash пішло іншим шляхом. Після форку, блокчейн платформа почала орієнтуватися на сектор платежів. Однак, хоча вона ще не охопила цей ринок повністю, вона має нові сектори для полювання. Наприклад, вона забезпечує токен Simple Ledger Postage (SLP) у своїй мережі.

Токен усуває необхідність для користувачів BCH оплачувати витрати на транзакцію за допомогою BCH. Зокрема, SLP зменшують комісію за обробку транзакцій, одночасно підвищуючи швидкість та надійність транзакції.

Впровадження Bitcoin SV

Нарешті, найбільші випадки використання Bitcoin SV походять із банківського додатку під назвою Gravity та освітньої платформи під назвою Bitcoin SV Academy, що спирається на те, що це єдина мережа, яка живе згідно до бачення Накамото справжньої рівноправної фінансової інфраструктури.

Завершальні думки

Три основні реалізації протоколу Bitcoin продовжують процвітати та конкурувати за домінування в криптоіндустрії, але це вже не конкуренція. BTC явно виграв у боротьбі з брендингом і цінами, враховуючи, що він коштує в 70 разів більше, ніж дві інші мережі разом узяті, — але є багато місця для більш орієнтованих на оплату криптовалют, таких як його конкурентні побратими у процвітаючих і все ще зароджуються цифрових активах сектору.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
8 people liked this article