Повний посібник щодо Хреста Смерті (Death Cross) та Золотого Хреста (Golden Cross)
Crypto Basics

Повний посібник щодо Хреста Смерті (Death Cross) та Золотого Хреста (Golden Cross)

5 хв
1 year ago

Оскільки існує багато форм технічного аналізу, іноді краще переглядати основи. Давайте обговоримо хрест смерті та золотий хрест - два найважливіших індикаторів на фінансових ринках!

Повний посібник щодо Хреста Смерті (Death Cross) та Золотого Хреста (Golden Cross)

Зміст

З такою кількістю форм технічного аналізу інколи краще повертатися до основ. У сьогоднішній статті ми обговорюємо хрест смерті та золотий хрест, два з найпопулярніших та легких для ідентифікації технічних індикаторів. хрест - це проста подія, яку кожен може навчитися розпізнавати та використовувати.
Золотий хрест та хрест смерті - це коли довгострокова та короткострокова середня ковзна перетинаються. Перш ніж зануритися у це, давайте коротко розглянемо, що таке середня ковзна (moving average).

Середня ковзна - це індикатор, який використовується для спрощення напрямку тренду активу. Вона бере середню ціну за певний період часу. Наприклад, 50-денна середня ковзна відображає середню ціну за останні 50 днів. У новий день, вона видаляє найстарішу точку даних і додає нову. Найбільш часто використовуваними середніми ковзнами є 50-денні та 200-денні середні ковзни.

Докладніше про середні ковзни тут!

Що таке хрест смерті?

Хрест смерті трапляється, коли коротша середня ковзна перетинається нижче довшої середньої ковзни. 1 Наприклад, коли 50-денна середня ковзна опускається нижче 200-денної середньої ковзни. Це говорить про те, що короткостроковий тренд набагато слабший, ніж довгостроковий, і тому ринок можна вважати ведмежим.

Однак до того, як відбудеться хрест смерті, ціна, ймовірно, вже відійшла досить далеко від максимумів. Загалом, ринок має висхідну тенденцію, а короткострокові середні ковзни вище довгострокових. Може знадобитися досить неприємне падіння ціни для зниження короткострокової середньої настільки, щоб вона перетнула нижче довгострокової.

Це означає, що іноді хрест смерті представляє фальшивий сигнал, коли ціна фактично знаходить дно незабаром після подання сигналу.

Що таке хрест смерті в акціях та крипто?

Давайте розглянемо кілька прикладів хреста смерті. На наведеному нижче графіку, показано нещодавнє падіння індексу Nasdaq 100 - одного з головних фондових індексів Сполучених Штатів. Як ви можете зрозуміти, хрест смерті стався лише через три місяці після досягнення Nasdaq.

Тим не менш, він впав ще на 10%. Через свою відстаючу природу він також може подавати фальшиві сигнали. Як ви можете побачити на графіку нижче, Nasdaq 100 також показав хрест смерті після березневого краху 2020 року. Однак, він швидко змінив сигнал і продовжував працювати вгору більше року.

Хрест смерті не є унікальним для акцій чи індексів. Давайте подивимось на крипто для інших прикладів хреста смерті.

Приклади хреста смерті Bitcoin

Нещодавно, хрест смерті також показав сигнал на графіку Bitcoin. Лише за минулий рік, хрест смерті з’являвся двічі! Один раз у червні 2021 року і один раз у січні цього року. Знову ж таки, ці хрести смерті відбулися через деякий час після вершин ринку, але все одно продовжували суттєво знижувати ціну.

Підводячи підсумок, хрест смерті трапляється, коли бичачий тренд змінюється, і підступає ведмежий тренд. Його формування може зайняти деякий час, залежно від того, наскільки близько розташовані дві середні ковзни. Загалом, чим крутіший бичачий тренд, тим довше знадобиться для ведмежого хреста, коли ціна почне змінюватися.

Що таке золотий хрест?

Золотий хрест - бичачий брат хреста смерті. Більшість учасників ринку, як правило, віддають перевагу золотому хресту, оскільки він сигналізує про початок нового бичачого тренду. На відміну від хреста смерті, золотий хрест виникає, коли коротша середня ковзна перетинає довшу середню ковзну. Наприклад, коли 50-денна середня ковзна перетинає 200-денну середню ковзну. Це говорить про те, що короткостроковий тренд набагато сильніший за довгостроковий, і тому ринок можна вважати бичачим. Однак, до того, як сформується золотий хрест, ціна, швидше за все, вже трохи відскочить від дна.

Що таке золотий хрест в акціях та крипто?

Давайте розглянемо кілька прикладів золотого хреста. На графіку нижче показано один із найкращих зразків золотого хреста у новітній історії. Після цього золотого хреста, індекс S&P 500 продовжував рости майже 18 місяців поспіль. Поговорімо про сильний знак! Як ви бачите, 50-денна середня ковзна середня перевищила 200-денну середню ковзну; а решта вже історія.

Однак, золотий хрест не є унікальним для акцій чи індексів. Давайте розглянемо крипто для інших прикладів золотого хреста.

Приклади золотого хреста Bitcoin

Золотий хрест і раніше викликав сильне зростання Bitcoin. Як показано на графіку нижче, гарний приклад цього можна знайти ще у квітні 2019 року, після того, як ведмежий ринок Bitcoin досяг дна. Золотий хрест викликав ралі, повернувши bitcoin до максимуму в 13 тисяч.

Однак, як і для хреста смерті, золотий хрест також може показувати фальшиві сигнали. Як ви можете побачити на графіку нижче, Bitcoin показав золотий хрест прямо перед «COVID-крахом» у березні 2020 року. Це було боляче. Золотий хрест, який він продемонстрував у травні того ж року, був набагато успішнішим, оскільки передував ралі, коли Bitcoin перевищив 60 тисяч доларів.

Золотий хрест проти хреста смерті

І золотий, і хрест смерті є простими сигналами, які легко визначити та використовувати в аналізі. Однак, через відставання індикаторів це може призвести до фальшивих сигналів або запізнення щодо зміни тенденції. Як ми бачили, золотий хрест і раніше викликав багатомісячні тенденції зростання, тому його запізнення на кілька тижнів не повинно вас надто хвилювати.

Більшість людей дивляться на щоденні графіки для ідентифікації золотих хрестів та хрестів смерті, але ця ідея універсально застосовна до будь-яких часових рамок, вона просто має більшу вагу на більших таймфреймах ціною збільшення відставання.

Тому, я вважаю, що як і будь-який інший індикатор, вам краще використовувати це у поєднанні з кількома іншими індикаторами. Не використовуйте забагато, але створіть систему, яка у поєднанні представлятиме точне розуміння тенденцій, тенденційних змін та загального напрямку ринку.

На цьому завершується основний виклад золотого хреста та хреста смерті, а також того, як я люблю включати їх у свою систему трейдингу. Як завжди, пам’ятайте, що ця стаття базується на моєму обмеженому досвіді криптоторгівлі, і її не слід розглядати як освіту або пораду. Проведіть належну обачність, розважтеся та заробіть трохи грошей!

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
22 people liked this article