2023 CMC Crypto Playbook: Макроогляд ончейн - стаття від Glassnode
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Макроогляд ончейн - стаття від Glassnode

3 хв
10 months ago

У першому розділі «Ринок» CMC Crypto Playbook за 2023 рік, провідна ончейн аналітична платформа Glassnode дає річний макроогляд ончейн щодо Bitcoin, Ethereum та стейблкоїнів.

2023 CMC Crypto Playbook: Макроогляд ончейн - стаття від Glassnode

Зміст

Ведмежий ринок 2022 року жорстокий для всієї індустрії цифрових активів, коли ціни BTC та ETH знизилися більш ніж на 75% від своїх історичних максимумів. У цій статті ми формуємо загальне уявлення про значущі події та тенденції з точки зору ончейн даних.

Bitcoin

У середині червня спотові ціни на Bitcoin впали нижче ціни реалізації (наразі ~20 тисяч доларів США), що часто вважають основою сукупної вартості ринку. Це вказує на те, що середньостатистичний інвестор у BTC перебуває зі своїми активами під водою вже протягом 143 днів. Як за масштабом, так і за тривалістю це зараз на одному рівні з попередніми ведмежими ринками.

Ми можемо оцінити поточну річну суму реалізованого прибутку та збитку. Тут ми бачимо, що ведмежий ринок 2022 року призвів до понад 213 мільярдів доларів США реалізованих збитків і це вказує на те, що ринок повернув собі 46,8% із 455 мільярдів доларів США прибутку, отриманого у 2020-2021 роках. Більшість цього сталася після падіння LUNA, 3AC та FTX.

Однак, навіть зважаючи на переважаючу ведмежу тенденцію, частка пропозиції BTC утримувана довгостроковими власниками (LTH) є майже найвищою історично. Після краху FTX, пропозиція LTH знизилася лише на 1,3%, що свідчить про те, що переконання HODLer залишаються незмінними. На даний момент на LTH припадає 82,2% пропозиції, причому 34,87% з нереалізованих збитків.

Ethereum

Для Ethereum був короткий момент полегшення ведмежого ринку, оскільки 15 вересня відбувся The Merge. На цьому графіку представлено середнє значення та медіану блокового інтервалу протягом 2022 року. Ми чітко бачимо, де ймовірнісний та природно змінний PoW-майнінг завершився та перейшов на постійний 12-секундний час блокування PoS. Також варто відзначити активацію та знешкодження п’ятої й останньої бомби складності у червні.

З Merge відбулося значне зниження рівня емісії ETH, що знижується приблизно до 0,5% на рік у номінальному вимірі. Однак, з EIP1559 значна частина нової пропозиції компенсується механізмом спалювання, в результаті чого лише 1245 нових ETH надійшли в обіг. Це можна порівняти з приблизно 1,04 мільйонами ETH, які були б випущені за попередньою монетарною політикою.

Стейблкоїни (Stablecoins)

З 2020 року стейблкоїни стали наріжним активом галузі, причому 3 із 6 найкращих активів за ринковою капіталізацією є стейблкоїнами. Загальна пропозиція стейблкоїнів досягла піку в 161,5 мільярдів доларів США в березні 2022 року, однак з тих пір відбулися масштабні викупи на суму понад 14,3 мільярди доларів США. Як і реалізовані збитки, це відображає чистий відтік капіталу з простору, однак також становить лише 8% від піку, що свідчить про те, що більшість капіталу залишається.

Оскільки 2022 рік наближається до кінця, ми можемо оцінити широкомасштабні тенденції, що відбуваються в ончейн даних. Більшу частину року домінували ведмежі настрої, відтік капіталу та кілька гучних банкрутств централізованих установ. Результатом є те, що Bitcoin та Ether торгуються нижче відповідних реалізованих цін, відтік стейблкоїнів становить 14,3 мільярда доларів США, а ціни BTC та ETH знижуються на 75%. Однак, незважаючи на це, Bitcoin-HODLers залишаються надзвичайно оптимістичними у своїх переконаннях, і Ethereum успішно завершив довгоочікуваний інженерний подвиг The Merge.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
4 people liked this article