2023 CMC Crypto Playbook: Криптожурналістика у 2022 році — З чого ми почали і куди ми прямуємо - стаття від ACJR
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Криптожурналістика у 2022 році — З чого ми почали і куди ми прямуємо - стаття від ACJR

У першому розділі «Індустрія» CMC Crypto Playbook за 2023 рік, ACJR аналізує основне висвітлення криптомедіа цього року та роль основної та криптожурналістики у майбутньому.

2023 CMC Crypto Playbook: Криптожурналістика у 2022 році — З чого ми почали і куди ми прямуємо - стаття від ACJR

Зміст

Моллі Джейн Цукерман (Molly Jane Zuckerman), співзасновниця Асоціації журналістів та дослідників криптовалют, керівник контенту в CoinMarketCap

Якби на початку року ви запитали будь-якого криптожурналіста, що, на їхню думку, буде найгучнішою історією у крипто, йому, ймовірно, було б важко вибрати між викриттями щодо особи хакера The DAO, який втік з 11 мільярдами доларів США у криптовалютах, або викриття осіб хакерів Bitfinex, які відмили 4,5 мільярда доларів США у криптовалютах.

Оглядаючись назад, ці дві вибухонебезпечні історії, що відбулися лише за кілька місяців у 2022 році, здається, досить точно передбачають тон цього все більш дивного року для крипто. Криптожурналісти та дослідники зіткнулися зі складними питаннями для пояснень для ширшої, ніж будь-коли раніше аудиторії відносно заплутаних технологій (як приклад - що таке алгоритмічні стейблкоїни).

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Крипто розслідує

Перш ніж аналізувати більш недавній (але дуже важливий) цьогорічний репортаж, який ми знаємо, безперечно, є наймасштабнішою історією року — крах FTX і втрата милості Сема Бенкмана-Фріда (Sam Bankman-Fried) — ми повинні спершу віддати данину вищезгаданій історії хакерів, яка першою у 2022 році здивувала криптосвіт.

У лютому Лаура Шін (Laura Shin) оприлюднила історію про особу хакера The DAO, раніше анонімного зловмисника, який викрав 3,6 мільйона ETH з оригінальної DAO (The DAO) ще у 2016 році. Завдяки новій криміналістичній технології блокчейну та допомозі аналітичної фірми Chainalysis, Шін змогла ідентифікувати хакера 2016 року як австрійського програміста Тобі Хьоніша (Toby Hoenisch), який спростував ці заяви, але не надав обіцяних ним подробиць для спростування висновків. Історія Шін була опублікована у Forbes, а також детально описана в її книзі Cryptopians, а її висновки висвітлювалися мейнстримних ЗМІ.

Другою, нещодавньою перемогою у розслідуванні криптомедіа в 2022 році стала історія Яна Еллісона (Ian Allison) в Coindesk, яка виявила баланс Alameda Research, виявивши, що в ній зберігаються переважно токени FTT. Правда, яку розкрила ця історія, поклала початок низці крахів компаній, які, мабуть, ще не закінчилися, включаючи проблеми з ліквідністю криптокредитора Genesis, який є частиною портфеля материнської компанії Coindesk. Історія Еллісона не тільки продовжувала доводити, що публікації про криптотрейдинг можуть розкривати серйозні історії, але й те, що вони чудово здатні розкривати серйозні історії, які можуть завдати шкоди їхній власній материнській компанії.

Хоча я не кажу, що раніше у мейнстримних медіа обов’язково виникали голосні сумніви щодо того, що криптомедіа можуть розкрити величезну історію, неймовірно детальне розслідування Шін та викриття Еллісона, які приголомшили індустрію, безперечно довели, що криптожурналісти можуть знаходити та писати історії, важливі за межами криптонативних платформ.

(Примітка: я використовуватиму тут термін «мейнстримні медіа» досить щедро, щоб для зручності об’єднати загальні тенденції репортажів у цьому короткому матеріалі.)

Крипто — просто дивна ніша?

Наступною великою історією на початку року за випадковим збігом стало ще одне викриття осіб, які стоять за раніше невідомим хакером — Ілля Ліхенштайн (Ilya Lichenstein) і Хізер «Раззлехан» Морган (Heather "Razzlekhan" Morgan) були звинувачені у відмиванні приблизно 25 000 BTC, які були вкрадені у 2016 році під час анонімного злому криптобіржі Bitfinex. Ця криптоісторія знову широко висвітлювалася у мейнстрімних медіа як через надзвичайно велику суму грошей, так і через кар’єру Раззлехана в аматорському репі.

Але, слід звернути увагу на те, що традиційні засоби масової інформації продовжують зображувати дивацтва ймовірних "пральників" криптогрошей ще довго після того, як громадськість вже забула про дует. Незважаючи на те, що ця історія виникла ще у лютому, Vanity Fair опублікував докладний портрет двох ймовірних злочинців лише у вересні, через вісім місяців після арештів.

Висвітлення крипто як чогось дивного та нішевого є позитивним, коли історії, які висвітлюються, насправді є дивними та нішевими (наприклад, початкові звіти про реп-лірику Razzlekhan та нескінченне висвітлення твітів Ілона Маска DOGE), але це стає проблемою, коли криптоісторії стають важливішими та серйознішими, а медіа застрягають на стадії реакції "ой, як це дивно!".

Чи мейнстрімні медіа дійсно розуміють усе неправильно

Крім того, що дехто відмовляється сприймати криптоісторії серйозно, ще однією проблемою, яка постійно виникала у 2022 році з висвітленням криптоісторій є точність. Чи привів 2022 рік більше криптопідкованих журналістів у мейнстримні медіа (MSM), або чи крипто все ще розглядається як дивна ніша, для висвітлення якої не потрібен спеціалізований журналіст і це призводить до прикрої неточності у звітах MSM?

Одна битва цього року за точність звітів відбулася у Твіттері (як це зазвичай і відбувається) між Камі Руссо (Cami Russo) з The Defiant і Джоном Сіндрю (Jon Sindreu) з WSJ. Руссо, колишня журналістка Bloomberg, яка опублікувала книгу у DeFi та запустила торгову мережу у DeFi, написала у Twitter своє розчарування висвітленням WSJ колапсу Celsius. Її проблема: — журналіст WSJ Сіндрю натякнув, що банкрутство Celsius підкреслило недоліки DeFi, тоді як Руссо стверджувала, що Celsius є антонімом DeFi, кастодіальним кредитором, який лише надає ліквідність кредиторам DeFi. Потенційно складне розпізнавання та подальший публічний аргумент, який залишив і Руссо, і Сіндрю відчуття, що вони були праві.

Крім репортажів дебатів на тему DeFi проти CeFi та про алгоритмічні стейблкоїни, коли багато користувачів у крипто вважали, що мейнстрімні медіа не змогли надати достатню кількість тонкої звітності щодо децентралізованих фінансових протоколів, таких як Terra. Найбільшою проблемою, яку криптопростір мав із репортажем мейнстримних медіа, було те, що Crypto Твіттер багато хто вважає «м’яким» у ставленні щодо Сема Бенкмана-Фріда - надалі SBF.

Багато досить гучних криптоентузіастів звернулися до соціальних мереж, щоб поскаржитися на те, що мейнстрімні медіа «відбілюють» профілі SBF на їхню думку під дивними кутами (наприклад, його політичні пожертви, нездатність виконати благодійні обіцянки та «помилки» він зробив, а не «злочини», які він скоїв). Криптомедіа також отримали критику через власне, часто невірне висвітлення SBF перед падінням FTX.

2023: Що чекає попереду

Оскільки історія FTX продовжує розгортатися, а післясмак від весняного краху Luna очевидно все ще відчуватиметься у новому році, криптожурналісти та дослідники є тими, хто зможе допомоги мейнстрімним ЗМІ здобути краще розуміння щодо висвітлення криптовалют та всіх їх особливостей.

ACJR уже намагається у такий спосіб бути ресурсом, запрошуючи традиційні засоби масової інформації на наші сесії Off the Record, присвячені гострим проблемам у крипто, і пояснюючи, як криптожурналісти бачать ці історії. У нашій групі лунали ідеї щодо проведення семінарів із криміналістичного аналізу блокчейну та у майбутньому наставництва для молодих журналістів, які цікавляться крипто.

Історії, які виникли у криптоіндустрії цього року, були справді вибуховими, назавжди змінивши те, як основні засоби масової інформації тепер висвітлюватимуть криптовалюти. Висвітлення крипто тепер виходить далеко за межі простих матеріалів про те, як ціна Bitcoin росте чи падає, чи коментарів про те, чому цього разу криптовалюти вже справді мертві — натомість, журналістам усіх типів видань доводиться боротися з історіями, які починаються у криптоіндустрії та поширюються на традиційні фінансові ринки, уряд США, іноземні уряди, хакерів тощо.

Сподіваємось, 2023 рік стане роком, коли буде менше звітів про хаос у криптоіндустрії та як мінімум, це буде рік, коли мейнстримні ЗМІ тепер вважатимуть за потрібне додати більше криптоплощини.

Криптомедіа може стати джерелом правди для ширшої групи людей, ніж будь-коли раніше, тоді ж як мейнстримні медіа все ще працюють над проблеми, пов’язаними з необхідністю сприймати нову галузь серйозно.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
3 people liked this article