2023 CMC Crypto Playbook: Погляд на CBDC та центральні банки у 2023 році - стаття від Movmint
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Погляд на CBDC та центральні банки у 2023 році - стаття від Movmint

3 хв
10 months ago

В останньому розділі "Регулювання" CMC Crypto Playbook 2023, Стенлі Йонг (Stanley Yong) з Movmint.io висуває свою тезу про розвиток CDBC і політику Центрального банку в 2023 році.

2023 CMC Crypto Playbook: Погляд на CBDC та центральні банки у 2023 році - стаття від Movmint

Стаття від Стенлі Йонг, директора з продукту в Movmint.io

Світ у 2023 році починається з кількох макроекономічних тем, які, на нашу думку, зіграють роль у зміні фокусу деяких проєктів CBDC. Давайте розглянемо деякі з основних тематичних причин чому CBDC втратили свою нагальність, можливо, актуальність.

Однією з часто згадуваних переваг запровадження CBDC є потенціал для повного позбавлення економіки від фізичного прояву готівки, а отже, усунення нульової нижньої межі процентних ставок. Можливо, це покращує ефективність кількісного пом’якшення та від’ємних процентних ставок у зменшенні дефляції. Простіше кажучи, від'ємні відсоткові ставки застосовуються як збір із вартості депозитних балансів у фінансовій установі. Одним із способів уникнути таких зборів є зняття надлишкових депозитів та зберігання грошей готівкою. Нульова нижня межа є раціональною реакцією, коли витрати на зберігання готівки у сховищах нижчі за від’ємну процентну ставку. Повна заміна фізичної готівки на CBDC усуне цей евакуаційний клапан і змусить розгорнути ці надлишкові депозити в інвестиції, борючись із зниженням інфляції.

Зниження інфляції тепер є далеким спогадом для керівників центральних банків, яким доводиться мати справу з тривалою сплячою інфляцією. Інфляція в єврозоні, зареєстрована в жовтні 2022 року, становить 10,7% у річному вимірі згідно з попередньою оцінкою Євростату. Дискурс щодо CBDC також змінився, і аргументи на користь CBDC схиляються до того, що CBDC в принципі допускатимуть різні процентні ставки для різних балансів, що допоможе у боротьбі з інфляцією. Звичайно, це пов’язує CBDC з технічною реалізацією цього аспекту. Тим не менш, у 2023 році ми станемо свідками нових мультивалютних масових експериментів CBDC з використанням адаптованих із децентралізованих фінансів (DeFi) механізмів, як-от протокол кредитування Aave для підвищення процентних ставок.

Пов’язаною макроекономічною темою є триваюча криптозима та поглиблення скепсису щодо крипто. Це пов’язано як з регуляторними органами, так і з роздрібними інвесторами після великих банкрутств на централізованих біржах, кредитних платформах і торгових підприємствах. Навіть найсміливіші центральні банки переглядатимуть зароджувані дискусії щодо дозволу певній формі зобов’язань центрального банку розміщуватись безпосередньо на публічному блокчейні. З огляду на зростаюче занепокоєння щодо розширення роздрібного доступу до класу активів і потенційного фінансового зараження, безсумнівно, потреба центральних банків сприяти швидкому виходу на крипторинки стала млявою.

По-третє, падіння FTX у листопаді пробудило громадськість до думки про необхідність самостійного зберігання криптовалют. Отже, ми очікуємо, що 2023 рік призведе до перегляду ключових припущень, зроблених центральними банками щодо доцільності дворівневої (Центральний банк і комерційні банки) посередницької моделі розподілу для CBDC. Однорівневі моделі прямого розподілу та гібридні моделі для розподілу вірогідніше, ніж будь-коли раніше, стануть частиною робочих проєктів CBDC.

У нову еру високих процентних ставок відсотки, що виплачуються за депозитами у комерційних банках, швидко зростають і є сильним стримуючим фактором для надмірних роздрібних холдингів CBDC, на які не нараховуються відсотки (у більшості поточних версій).

Таким чином, у 2023 році більше центральних банків будуть готові розглянути можливість безпосереднього розміщення рахунків громадян у своїх реєстрах. Це потрібно буде підтримувати запровадженням нових та вдосконалених систем бухгалтерського обліку і вирішенням деяких важливих питань політики щодо необхідності KYC для рахунків і транзакцій. Деякі політичні відповіді означатимуть зміну ігрового поля, створюючи жорсткі компроміси, коли Центральний банк повинен збалансувати своє бажання забезпечити краще, недороге, єдине платіжне рішення та розрахункову одиницю, з необхідністю не задушити ініціативи приватного сектора.

Ми передбачаємо, що розширення виробничого використання та випробувань CBDC у 2023 році призведе до більш суперечливих і відкритих дебатів щодо належного обсягу та обмежень CBDC, а приватні гравці застосують більш агресивний підхід для відстоювання своїх позицій.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
1 person liked this article