2023 CMC Crypto Playbook: Блокчейн геймінг — Що чекає попереду - стаття від Naavik
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Блокчейн геймінг — Що чекає попереду - стаття від Naavik

3 хв
1 year ago

В розділі "Блокчейн геймінг" у CMC Crypto Playbook 2023, Naavik викладає п’ять основних каталізаторів індустрії криптогеймінгу в 2023 році.

2023 CMC Crypto Playbook: Блокчейн геймінг — Що чекає попереду - стаття від Naavik

Зміст

2022 рік був знаменним для індустрії блокчейн геймінгу. У блокчейн геймінгу спостерігається сильне розгалуження, оскільки колись великі проєкти втратили понад 90% своєї ринкової капіталізації протягом 2022 року разом з іграми play-to-earn (P2E). Подібна тенденція до зниження також спостерігається в інших спекулятивних активах, пов’язаних з іграми, – зокрема віртуальних земельних NFT, що належать іграм, які ще не випущені. Проте, наступна ера веселих ігор, які набагато менше зосереджені на заробітку, неухильно будується багатьма талановитими командами по всьому світу.

Загалом схоже, що ринок блокчейн геймінгу продовжує дозрівати до своєї наступної стадії, на якій компанії, які привертають найбільше фінансування, більше не будуватимуть інфраструктуру, а радше ставатимуть студіями блокчейн геймінгу, які можуть створювати цікавий контент використовуваний інфраструктурою блокчейн геймінгу. У 2023 році існує п’ять основних рушійних сил у галузі:

Інфраструктура

Найважливішою інфраструктурою для стимулювання масового впровадження є інфраструктура, що є найближчою до гравців: гаманці. Незважаючи на нинішню популярність Metamask, він створює кілька проблем:

• Керування особистими ключами є складним та ризикованим

• Metamask не підтримує мобільний браузер

• Незважаючи на покращення, Metamask не є зручним для користувача

Naavik вважає, що нові розробки гаманців, такі як Sequence від Horizon та Stardust, можуть забезпечити покращені рішення:
Sequence - це некастодіальний (самостійне зберігання) мультичейн гаманець із підтримкою кількох ключів та функціональними можливостями для сплати комісії за газ за допомогою вибраного користувачем токена Sequence був у бета-версії з Skyweaver (грою, розробленою Horizon) для мобільних пристроїв принаймні рік, що дало йому перевагу в мобільній підтримці для розробників ігор. Гаманець постачається з інтегрованими мережевими комутаторами, свопами токенів, фіатними on-ramps та переглядами NFT. Подібним чином, Stardust Vault прагне з'єднати рівень блокчейну як для гравців, так і для розробників. Це дозволить гаманцю легко інтегруватися з іграми у фоновому режимі.

Розподіл

Основні платформи хоч і повільно, але дозрівають до ідеї розповсюдження ігор на блокчейні або, принаймні, знаходять способи зробити це. Epic Games Store розміщує Blankos Block Party та Apple дозволяє продавати NFT (хоча і в обмеженому режимі) - це є початком руху, який збільшить присутність NFT та web3 серед більшої кількості споживачів. Забезпечення масового розповсюдження блокчейн ігор є дуже важливим каталізатором для масового впровадження.

Міграція талантів

Міграція талантів до розробників блокчейн геймінгу відбувається у чотирьох основних сферах:

Джерело: Звіт щодо блокчейн геймінгу від CoinMarketCap та Naavik

Незважаючи на те, що вплив на простір буде немиттєвим, це дуже гарна новина для довгострокового розвитку блокчейн геймінгу, бо це спонукає народження більш веселих ігор, які створюватимуться на основі найкращого традиційного геймінгу.

Модель геймінгу

Джерело: Звіт щодо блокчейн геймінгу від CoinMarketCap та Naavik

Найкращі практики, які визначають майбутнє блокчейн геймінгу, знаходяться на стадії розробки. Free-to-Own (F2O) є четвертою еволюцією після Play-to-Earn (P2E), Play-and-Earn (P&E) та Play- and-Own (P&O). Вбивча особливість F2O полягає у тому простому факті, що значно знижуються бар’єри для входу, пропонуючи NFT безкоштовно, замість обмеження доступу до ігор іноді надзвичайно високими цінами покупок. Це може стати важливим каталізатором для прискорення масового впровадження на ринок. Інші важливі тенденції продукту включають ончейн геймінг, F2P блокчейн геймінг, розвиток моделей токеноміки, розширення жанру та аудиторії в іграх web3, азіатську сцену блокчейн геймінгу, створюваний користувачами контент (UGC) та штучний інтелект (AI) в іграх на блокчейні.

Регулювання

У 2022 році регулюючі органи приділяють більше уваги блокчейн геймінгу та криптокомпаніям загалом — наприклад, голова SEC Гарі Генслер (Gary Gensler) зазначив, що всі криптотокени, окрім Bitcoin, можуть бути цінним папером. Крім того, SEC почала розслідування щодо Yuga Labs. Хоча дослідження ще не завершено, результат може вплинути на весь Web3, оскільки Yuga Labs є піонером у цьому просторі. Але враховуючи поширеність махінацій та шахрайства, чіткіші правила явно є бажаними, хоча це може негативно вплинути на багатьох новаторів у цьому просторі.

Для одержання більш детальної версії цього аналізу, зверніться до розділу 4 Звіту щодо блокчейн геймінгу від Naavik та CMC або завантажте повний звіт у форматі PDF.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
6 people liked this article