2023 CMC Crypto Playbook: Тенденції 2023 року — від централізованих бірж до гаманців із самостійним зберіганням - стаття від Trust Wallet
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Тенденції 2023 року — від централізованих бірж до гаманців із самостійним зберіганням - стаття від Trust Wallet

3 хв
1 year ago

У першому розділі DeFi із серії CMC Crypto Playbook за 2023 рік, Trust Wallet описує ключові тенденції щодо самостійного зберігання (self-custody) у крипто які прямують у 2023 рік.

2023 CMC Crypto Playbook: Тенденції 2023 року — від централізованих бірж до гаманців із самостійним зберіганням - стаття від Trust Wallet

Зміст

Примітка. Ця інформація була зібрана за допомогою опитувань користувачів, проведених серед користувачів Trust Wallet.

Наприкінці 2022 року рух "не ваші ключі, не ваші монети" вийшов на передній план у такому масштабі, якого у крипто ще не бачили. Оскільки ми спостерігаємо, як все більше і більше великих криптоінституцій руйнуються, припиняючи зняття коштів та оголошуючи про банкрутство, криптокористувачі відчувають у реальному часі наслідки довіри своїх ключів централізованим організаціям.

Незважаючи на те, що 2022 рік закінчується, похитнувши самі основи крипторинків, нестабільність також дала криптоентузіастам шанс дізнатися більше про потенційні переваги самостійного зберігання. Як криптопростір може увійти в 2023 рік сильнішим та більш обізнаним, застосувавши уроки щодо централізованих бірж, які були зараз засвоєні на власних помилках? Де зараз криптотрейдери збираються зберігати свої монети?

Є два основні висновки зі спостереження за поведінкою користувачів Trust Wallet.

Висновок 1: Користувачі Trust Wallet переходять від кастодіальних до некастодіальних рішень (рішень самостійного зберігання)

43% опитаних користувачів Trust Wallet все ще зберігають значну кількість своїх криптоавуарів на централізованих біржах. Однак, решта 57% користувачів самостійно зберігають більшість своїх активів у Trust Wallet.

Основні сприяючі фактори:

Враховуючи останні події у криптоіндустрії, клієнти централізованих бірж втратили довіру та повертають контроль над своїми криптовалютами, приймаючи рішення, які дозволяють їм повністю володіти своїми активами. Цю тенденцію підживлюють переваги, пов’язані зі справжнім володінням, і це створює більше стимулів для зберігання криптовалют у децентралізованих гарячих або холодних гаманцях. Наслідки падіння FTX дуже сумні, але вони також підкреслюють, чому зараз криптокористувачам як ніколи необхідно переводити свої кошти з централізованих бірж або хранителів у некастодіальні гаманці, де вони мають повний контроль над своїми закритими ключами. Насправді, за перші кілька днів інциденту з FTX, у Trust Wallet кількість активних користувачів зросла на 140%, і після інциденту кількість активних користувачів продовжує зростати щотижня.

Висновок 2: Нові користувачі Trust Wallet прагнуть прийняти універсальне рішення гаманця для всіх своїх потреб у крипто

Нові користувачі, які почали використовувати Trust Wallet у 2022 році, вважають за краще використовувати лише один гаманець для всіх своїх дій щодо крипто. Природно, гаманці з широким мультичейн покриттям будуть у кращій позиції для задоволення вимог користувачів, які шукають просте у використанні рішення, яке дозволить їм керувати своїми активами у кількох мережах блокчейну в одному місці.

Основні сприяючі фактори:

Зрозуміло, що майбутнє крипто - це мультичейн. Користувачі не хочуть керувати декількома гаманцями для можливості взаємодії з різними блокчейнами та повного використання своїх активів. Навпаки, вони шукають безперебійний досвід з гаманцем, що дозволить їм робити все в одному місці. В основному користувачі хочуть зберігати та керувати своїми криптоактивами з усіх провідних екосистем блокчейна. Вони також хочуть мати можливість обмінюватися своїми активами між різними ланцюгами, підключатися до DApps у різних екосистемах, зберігати та торгувати NFT у кількох ланцюгах та робити стейкінг різних криптовалют в одному гаманці, де вони можуть легко відстежувати та бачити всі свої активи.

Висновок

Зрозуміло, що існує фундаментальна потреба у рішеннях щодо самостійного зберігання. Однак, досягнення масового впровадження вимагає від гравців галузі спільної роботи для подолання ключових проблем. Це зрештою розширить можливості кожного володіти цифровими активами та доступ до Web3.

Також це включає у себе забезпечення безпечної та масштабованої інфраструктури, яка проста у використанні. Наразі ми все ще перебуваємо на етапі, коли нам потрібно читати на рівні коду (користувачі повинні розуміти основи інфраструктури на цілком технічному рівні), а це означає, що рішення ще немає. Користувачі повинні мати відносну криптоосвіту для комфортного користування гаманцями із самостійним зберіганням (некастодіальними гаманцями). Крім цього, для подальшого розвитку галузі постачальники гаманців повинні зосередити свої зусилля на забезпеченні реальної цінності для користувачів, увімкнувши корисність криптовалют різними способами.

І останнє, але не менш важливе: ми повинні тісно співпрацювати як індустрія для забезпечення правильної освіти Web3. Ми повинні зосередитися на освіті у більших масштабах, які виходять за рамки наших користувачів — ми повинні взяти на себе завдання продемонструвати переваги криптовалют регуляторним органам та іншим зацікавленим сторонам для надання один одному можливостей для виконання місії Web3.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
16 people liked this article