Що таке токеноміка?
Crypto Basics

Що таке токеноміка?

Токеноміка - це тема розуміння характеристик попиту та пропозиції криптовалют.

Що таке токеноміка?

Зміст

Аналіз токеноміки

Токеноміка — тема розуміння характеристик попиту та пропозиції криптовалюти.

У традиційній економіці, економісти стежать за випуском валюти, використовуючи офіційні дані про грошову масу. Числа, які вони повідомляють, зазвичай називаються M1, M2 і — залежно від країни — M3 або M4. Поглиблене пояснення чотирьох категорій M виходить за рамки цього токеномічного аналізу: просто знайте, що M1 - це показник найбільш ліквідних грошей, M2 - менш ліквідний тощо. Ці цифри допомагають забезпечити прозорість та моніторинг різних аспектів пропозиції валюти.

Ці цифри важливі, оскільки протягом історії королі, королеви та уряди мали звичку створювати додаткові гроші у своїй країні. Виявляється, що керувати країною чи вести війну може бути дуже дорого, і не завжди було легко підвищити доходи чи збалансувати бюджет, а це означало, що часто було політично доцільно просто створювати більше валюти.

У сучасному світі такі речі, як банківська допомога та реагування на пандемію, вимагають від урядів усього світу дуже швидко створювати значні обсяги нових валют.

Хоча уряди контролюють цей процес, створення додаткової валюти може призвести до повільного, а іноді й швидкого зниження вартості наявних грошей. Ми називаємо це зниження «інфляцією», і це найбільш помітно, коли ціни на речі, які ми купуємо, з року на рік зростають.

На відміну від цього процесу, криптовалюти та токени, побудовані на блокчейні, мають заздалегідь встановлені, алгоритмічно створені графіки випуску. Це означає, що ми можемо з достатньою точністю передбачити, скільки монет буде створено до певної дати у часі. Хоча для більшості криптоактивів можливо змінити цей графік випуску, зазвичай це вимагає згоди багатьох людей і дуже важко реалізувати. Це забезпечує певний комфорт та безпеку для власників, оскільки вони знають, до якої міри їхні активи будуть створені набагато більш передбачувано, ніж уряди, які створюють гроші.

Що таке загальна пропозиція Bitcoin?

Загалом, буде вироблено лише 21 мільйон Bitcoin. Весь процес завершиться приблизно у 2140 році. До цього часу кількість нових монет, створених у процесі майнінгу, зменшуватиметься вдвічі, приблизно кожні чотири роки. Це явище відоме як Bitcoin халвінг та було розроблено для створення того, що економісти називають дефіцитом, таким чином, підвищуючи ціни.

Хоча 21 мільйон може здатися дуже великою цифрою, але якщо порівнювати з приблизно 8 мільярдами людей на землі, це, очевидно, неймовірно мало. Саме цей дисбаланс змушує багатьох людей порівнювати Bitcoin із золотом та вважати його «твердими» грошима.

Будучи першою криптовалютою, яка була створена, процес випуску та графік Bitcoin провів шлях для інших. Наприклад, Bitcoin Cash, Bitcoin SV та Zcash також мають жорсткі обмеження у 21 мільйон монет. Інші, наприклад Litecoin, використовують ту саму структуру, але мають більшу загальну кількість.
Однак, є монети з дуже різним графіком. Наприклад, Dogecoin та Grin мають ідентичний випуск для кожного нового блоку, створеного назавжди, що означає їх, по суті, необмежений запас токенів. Засновники Grin сподіваються, що ця функція полегшить підтримання стабільної ціни і, таким чином, стане більш зручною валютою. Потрібні роки, щоб зрозуміти, чи це насправді відбувається.
Між цими двома позиціями є багато монет та багато токенів — багато з них працюють на Ethereum — які мають максимальну емісію, але ця кількість дуже велика. Наприклад, Tron має загальну пропозицію у понад 100 мільярдів.

Бувають також ситуації, коли кількість монет або токенів зменшиться. У деяких проєктах створено правила, згідно з якими певна кількість спалюється, — це означає, що вони будуть переведені у гаманець, який неможливо відновити — з певними проміжками. Спалювання, зазвичай, відноситься до операційних комісій, тому чим більше використовується актив, тим швидше спалюються його токени.

Чому токеноміка важлива під час криптоінвестування?

У своїй відомій інвестиційній книзі Margin of Safety, легенда інвестування цінностей Сет Кларман (Seth Klarman) пояснює, що "у короткостроковому періоді лише попит та пропозиція визначають ринкові ціни". Якщо ми віримо, що це правда і що це стосується криптоактивів, які використовують технологію блокчейн, а також фондового ринку, тоді розуміння факторів, які впливатимуть на попит або пропозицію, має життєво важливе значення як для спекулянтів, так і для інвесторів.

У цьому випадку необхідно враховувати ряд факторів. Мабуть, найважливіше - зрозуміти, як буде використовуватися цифрова валюта. Чи існує чіткий зв’язок між використанням створюваної платформи чи сервісу та активом? Якщо є, існує велика ймовірність того, що зростаюча послуга вимагатиме покупок та використання, що у кінцевому підсумку допоможе підвищити ціну. Якщо немає, для чого можна використовувати токен?

Інші важливі питання, на які потрібно відповісти, включають наступне:

  • Скільки на даний момент існує монет або токенів?
  • Скільки їх буде у майбутньому та коли вони будуть створені?
  • Кому належать монети? Чи є якісь програми, які будуть випущені у майбутньому для розробників?
  • Чи є якась інформація, яка свідчить про втрату, спалення, видалення чи якоїсь непридатності для використання монет?

Токеноміка також корисна як керівництво для розуміння, скільки може коштувати актив у майбутньому. Наприклад, багато людей, які починають знайомитися з криптовалютами, подумають щось на кшталт: «Якщо ця монета стане такою ж цінною, як Bitcoin, то одного дня…», хоча насправді це ніколи не стане можливим. Як приклад, давайте подумаємо про дві згадані вище монети, Bitcoin Cash та Tron. Bitcoin Cash має таку саму загальну пропозицію, що й Bitcoin, тому думати, що один з них із часом може стати таким же цінним, як і інший, є певною легітимністю — це можливо. Однак, оскільки існує понад 100 мільярдів Tron, щоб одна монета оцінювалася у тисячі доларів, Tron повинен був би стати найціннішим бізнесом в історії світу — наскільки ймовірно, що це станеться?

Хоча ці питання можуть вимагати складних відповідей, вони нададуть додатковий спосіб перегляду криптоактивів і допоможуть зрозуміти, чи має один актив більш велике майбутнє, ніж інший.

Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
30 people liked this article