10 найкращих децентралізованих бірж (DEX) на 2022 рік
Crypto Basics

10 найкращих децентралізованих бірж (DEX) на 2022 рік

Ідеальної DEX не існує, але у CoinMarketCap Academy була обрана перша десятка! Давайте подивимося, чи є ваша улюблена DEX у списку!

10 найкращих децентралізованих бірж (DEX) на 2022 рік

Зміст

Якщо ви були з початку децентралізованих фінансів, то ви б пам'ятали, як складно було використовувати першу хвилю децентралізованих бірж.

Повільно, незграбно, неінтуїтивно та відверто розчаровуюче. Це одні з перших прикметників, які спадають на думку при описі більшості цих платформ.

Але, останнім часом, справи пішли далеко вперед та децентралізовані біржі починають швидко осягати як корисність, так і зручність централізованих платформ — які досі залишаються домінуючим способом торгівлі для криптокористувачів на сьогодні.

Але розрив швидко зменшується. Згідно з останніми даними, децентралізовані біржі зараз досягають приблизно 12% від обсягу торгівлі централізованих платформ. Ця кількість зросла більш ніж на 50% за рік і на колосальні 800% за останні два роки.

DEX тепер відповідають за велику частину транзакцій у мережі, і, в багатьох випадках, вони вважаються одними з найпопулярніших dApps у своїх відповідних блокчейнах. Вони, також, часто є наріжним каменем для DeFi на багатьох платформах для смарт-контрактів, допомагаючи забезпечити проєкти, користувачів та інші протоколи необхідною ліквідністю.
Хоча більшість DEX все ще менш інтуїтивно зрозумілі, ніж деякі з провідних централізованих бірж, вони, як правило, без дозволу (це означає, що будь-хто може їх використовувати) та дозволяють користувачам завжди зберігати повний контроль над своїми активами.

Сьогодні ми розглянемо 10 найкращих діючих DEX, що допоможе вам отримати короткий огляд ландшафту та діапазону доступних зараз.

У цей список ми спробували включити найпопулярніші DEX для кожної з основних платформ блокчейну, а також кілька варіантів, які працюють у кількох ланцюгах. Готові? Давайте зануримося у це.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Uniswap

Беззаперечна королева децентралізованих бірж, Uniswap була першою DEX, яка досягла рівня популярності та обсягу торгівлі, який конкурує навіть із деякими з найвідоміших централізованих біржових платформ.
Як один із перших автоматизованих маркетмейкерів, Uniswap дозволяє користувачам взяти на себе роль постачальників ліквідності, вносячи свої активи у децентралізовані пули ліквідності. Роблячи це, постачальники ліквідності поділяють частину комісій, які генерує їхній пул, одержуючи пасивний дохід.
З моменту запуску Uniswap у листопаді 2018 року, вона зазнала різноманітних оновлень. Третя версія Uniswap тепер запущена і працює, забезпечуючи покращену ефективність капіталу, кращі оракули та кілька рівнів комісій.
З моменту свого запуску, Uniswap набрала понад 800 мільярдів доларів США за обсягом торгів, а також провела один з найприбутковіших airdrops усіх часів — нагороджуючи ранніх користувачів величезними 400 токенами UNI вартістю у понад 16 000 доларів США на їхньому піку.

PancakeSwap

Незважаючи на свою химерну назву, PancakeSwap зарекомендувала себе не як жарт. На сьогоднішній день, DEX є найпопулярнішою платформою обміну на BNB Chain. Її щоденний обсяг торгів на регулярній основі перевищує 300 мільйонів доларів США.
Як і багато інших DEX у цьому списку, PancakeSwap не збирала грошей у ICO або IDO. Натомість, вона була завантажена безпосередньо командою PancakeSwap. Зараз платформа фінансується за рахунок скарбниці PancakeSwap, яка отримує 12% від усіх торгових зборів у вигляді комісій.
PancakeSwap підтримує буквально тисячі токенів BEP-20, а також має власний токен управління — відомий просто як CAKE.
Окрім функціональності DEX, PancakeSwap також пропонує цілий ряд інших функцій, включаючи низку прибуткових ферм, ринок прогнозів Binance Coin, лотерейну гру, початкові пропозиції ферм, ринок NFT та багато іншого.

Curve

Якщо ви в основному користуєтеся стейблкоїнами, то Curve, швидше за все, саме для вас. Платформа надає потужне рішення для обміну, яке дозволяє користувачам торгувати стейблкоїнами та іншими активами з близькою ціною з невеликою комісійною лише 0,04% — половина з яких надходить постачальникам ліквідності, а інша половина - стейкерам токена CRV.

Заснована Майклом Єгоровим (Michael Egorov), фізиком та випускником Y-Combinator, Curve використовує високоефективні криві зв’язування, щоб дозволити користувачам обмінюватися стабільними активами із мінімальним ковзанням.

Curve спочатку була розгорнута на Ethereum у 2017 році, але з тих пір, розширилася до кількох інших популярних блокчейнів включно з Avalanche, Polygon та Fantom, а також кількома рішеннями рівня 2.

Незважаючи на свою ретро-естетику, Curve проклала шлях для індустрії DEX, і тепер щомісяця торгує у кілька мільярдів доларів.

SushiSwap

Незалежно від того, чи є ви шанувальником Sushi, SushiSwap, ймовірно, має чим зацікавити вас. SushiSwap - це модифікований форк популярного протоколу Uniswap, який дозволяє трейдерам обмінюватися активами між більш ніж десятком різних блокчейнів та платформами рівня 2.
Платформа була однією із перших DEx для блокчейнів Avalanche, Fantom, Harmony та Celo, і заслужила репутацію однієї з перших DEX, яка розгорнулася у нових мережах.

Як автоматизований маркетмейкер, SushiSwap дозволяє користувачам вносити ліквідність на платформу для заробітку комісійних. Вона також пропонує ряд інших функцій, включаючи купу різних пулів прибутковості, ончейн рішення для кредитування та панель запуску, відоме як MISO.

Як і більшість DEX, SushiSwap має власний службовий токен, відомий як SUSHI. Цей токен можна поставити на стейкінг для заробітку частки від торгових зборів платформи та для участі в її управлінні.

SpookySwap

Хеллоуїн давно минув, але SpookySwap залишиться. Як, можливо, найпопулярніша DEX у блокчейні Fantom Opera, SpookySwap є важливим інструментом у наборі інструментів будь-якого трейдера Fantom.

Платформа офіційно схвалена Fantom Foundation та є незвичайною серед DEX, оскільки пропонує як стандартні свопи, так і лімітні ордери, що дозволяє користувачам або миттєво отримати ліквідність, або зробити найкращу ставку та чекати свого замовлення, яке потрібно заповнити.

Згідно з нашою аналітикою, SpookySwap регулярно отримує вражаючі 300 мільйонів доларів щоденного обсягу торгів і, наразі, має у своїх пулах заблокованих активів на суму близько 1,5 мільярда доларів.

Крім потужної функціональності для торгівлі, SpookySwap також пропонує прибуткові ферми, генеративні NFT, відомі як Magicats, і власний токен управління — BOO!

Ой, вибачте! Я не намагався вас налякати. Це назва токена SpookySwap.

QuickSwap

QuickSwap - це популярний DEX для ресурсів на основі Polygon.

Платформа призначена для трейдерів, щоб обміняти активи ERC-20 на високошвидкісний блокчейн рівня 2 Polygon із мінімальними затримками та витратами на газ.

Подібно до вищезгаданого SpookySwap, QuickSwap підтримує як традиційні свопи, так і лімітні ордери, надаючи користувачам широку гнучкість під час торгівлі.

На даний момент, другий за популярністю dApp на Polygon, QuickSwap має майже 700 мільйонів доларів заблокованої ліквідності та, як правило, приносить від 50 до 100 мільйонів доларів щоденного обсягу торгівлі, заробляючи постачальникам ліквідності більше ніж 100 тисяч доларів США на комісіях щодня.

Відповідно до назви, QuickSwap є неймовірно швидким. Завдяки швидкості блокчейну Polygon, QuickSwap може виконувати обміни майже миттєво, але користувачам потрібно буде використовувати міст для перенесення своїх активів на Polygon.

Платформа також включає у себе ряд прибуткових ферм, а кілька пар MATIC мають подвійну опцію майнінгу, — що дозволяє учасникам отримувати винагороди як у MATIC, так і у QUICK.

Raydium

Якщо ви шанувальник Solana, то ця версія для вас. Сьома DEX у нашому списку - це не хто інший, як Raydium — автоматизований маркетмейкер і книга замовлень DEX для екосистеми Solana.

Платформа об’єднує ліквідність як зі своїх власних пулів ліквідності, внесених користувачами, так і з книг замовлень партнерської платформи Serum, що допомагає користувачам завжди отримувати найкращу ціну за свої активи.

Raydium здобув вражаючий обсяг торгівлі на 42 мільярди доларів з моменту запуску майже рівно рік тому, і, можливо, є одним з найперспективніших проєктів, що будуються на Solana.

Окрім популярного рішення DEX, у Raydium також є власна панель запуску проєкту, влучна назва «AcceleRaytor», — яка допомогла краудфандувати деякі з найбільш затребуваних проєктів Solana, включаючи Star Atlas та Genopets.

Платформа також пропонує часті скидання NFT через свою функцію DropZone та містить широкий вибір прибуткових ферм як Raydium, так і Fusion, що допомагають користувачам отримувати винагороди за стейкінг своїх токенів Raydium LP.

TraderJoe

Оголошена як «єдине вікно» для децентралізованої торгівлі на Avalanche, TraderJoe є саме такою. Платформа пропонує широкий спектр різних інструментів, включаючи потужну платформу свопів, прибуткові ферми, панель запуску (launchpad) та функцію кредитування DeFi.

Щоб зробити торгівлю на Avalanche максимально простою, TraderJoe має неймовірно простий і інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс, а також мінімалістичний контроль ордерів.

Наразі платформа підтримує понад 100 різних активів на базі Avalanche та регулярно збирає понад 100 мільйонів доларів щоденного обсягу торгів. TraderJoe, можливо, є однією з найшвидших ітераційних децентралізованих бірж, що діють сьогодні та керується спільнотою власників токенів $JOE.

TraderJoe рідкісна, оскільки вона містить корисну функцію Zap, яка дозволяє користувачам конвертувати один токен у токени постачальника ліквідності без усіх звичайних клопотів, які виникають при ручній торгівлі на кілька токенів та додаванні ліквідності.

AstroSwap

AstroSwap, нещодавно запущена DEX для блокчейну Velas.

Для тих, хто не знайомий, Velas - форк Solana, яка використовує технологію, відому як «штучна інтуїція», щоб підвищити швидкість та ефективність.

Будучи однією з перших DEX на Velas, AstroSwap є основним будівельним блоком для DeFi на платформі, і тепер є одним з небагатьох місць, де користувачі можуть робити стейкінг, торгувати та обробляти кросчейн активи за допомогою MetaMask.

Платформа працює пліч-о-пліч з кросчейн мостом Swapz для допомоги користувачам легко переносити свої активи у мережу Velas та з неї із низки інших блокчейнів для використання переваги її низьких комісій.

AstroSwap є незвичайною серед децентралізованих бірж, оскільки зараз працює на Velas. В основному вона створена для користувачів Cardano, які можуть використовувати міст Swapz для торгівлі своїми активами Cardano на AstroSwap без необхідності чекати у черзі.

Платформа пропонує щедрі стимули і дуже схожа на PancakeSwap за своїм користувацьким досвідом, що робить її надзвичайно простою для більшості трейдерів.

SundaeSwap

Останнє, але аж ніяк не менш важливе, це SundaeSwap, перша DEX, що працює на основній мережі Cardano.

За більше ніж півдесятка років процесу створення Cardano, лише нещодавно активувалися можливості смарт-контрактів, дозволивши запустити першу хвилю програм dApps та DeFi, таких як SundaeSwap. SundaeSwap мала складний початок через проблеми з розвитком Cardano, але, схоже, покращиться у майбутньому, оскільки Cardano впровадить зміни своїх параметрів та масштабування у найближчій перспективі.

Як і більшість DEX, SundaeSwap є автоматизованим маркетмейкером, що надає по суті необмежену ліквідність для трейдерів, дозволяючи користувачам надавати ліквідність і отримувати торгові комісії.

Платформа має три рівні комісій: 0,05%, 0,3% та 1% залежно від пулу ліквідності. І загалом, вона є відносно простою у своїй функціональності, пропонуючи лише прості варіанти обміну та надання ліквідності.

Тим не менш, очікується, що SundaeSwap скоро відмовиться від бета-версії та перейде під управління громадою.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
13 people liked this article