2023 CMC Crypto Playbook: Ринок NFT — підсумок 2022 року та прогноз на 2023 рік - стаття від Sfermion
CMC Research

2023 CMC Crypto Playbook: Ринок NFT — підсумок 2022 року та прогноз на 2023 рік - стаття від Sfermion

10 хв
10 months ago

У цьому розділі CMC Crypto Playbook за 2023 рік, у CMC поспілкувалися з провідною інвестиційною компанією орієнтованою на метавсесвіт Sfermion

2023 CMC Crypto Playbook: Ринок NFT — підсумок 2022 року та прогноз на 2023 рік - стаття від Sfermion

Зміст

У CMC поспілкувалися з Мо Пателем (Mo Patel), інвестором зі Sfermion для надання детального огляду показників та зростання ринку NFT протягом складного 2022 року, а також щодо до того, що Sfermion вважає перспективами ринку на 2023 рік.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Питання 1: Як вимірювати успіх ринку NFT у 2022 році?

Ринок NFT у 2022 році зіткнувся з таким зменшенням обсягів через ведмежий ринок і загальний спад, що було широко поширене занепокоєння про кінець для NFT. Однак, якщо виключити бичачий ринок 2021 року як аномалію з точки зору обсягу та тяги, насправді, ринок NFT у 2022 році процвітає у багатьох сферах. Зменшення обсягу торгів NFT порівняно з меншим падінням транзакцій NFT свідчить про те, що люди все ще використовують NFT і що спад є лише ширшою ринковою тенденцією.

Наприклад, швидке впровадження рішень рівня 2, таких як Arbitrum і Optimism означало зростання унікальних адрес, що містять NFT і це демонструє обсяги діяльності, що підтримує простір L2. Тим часом, Polygon також активно займається розвитком бізнесу NFT і продовжує залучати зіркових талантів та клієнтів Web2 до блокчейну.

Музичні NFT також досягають успіху на різних платформах із високими обсягами продажів та збільшенням карбування.

Соціальні платформи Web3, які різними способами використовують NFT, також набирають популярності, як-от протокол Lens від Aave, який уже може похвалитися майже 100 000 користувачів з моменту запуску в травні 2022 року. На додаток до безлічі кількісних даних, які слід враховувати, доступні також численні якісні дані, які вказують на приток сильних розробників Web2 внаслідок нещодавньої манії щодо NFT, які переходять у простір Web3 для розробок з NFT. Це підкреслює успіх ринку NFT і глобальну увагу, яку він привернув за дуже короткий час.

Ці нові учасники включають провідних засновників Web2 та студії геймінгу, які створили визнані та довготривалі продукти у просторі Web2 і тепер використовують Web3 та NFT для вдосконалення нових програм, таких як NetEase, Pixel Gaming, Wildlife, Square Enix, Ubisoft та Zynga. Такі провідні бренди, як Gucci, Nike, Adidas та Prada, використовують NFT у своєму маркетингу для кращого спілкування зі своїми клієнтами. Instagram із понад півмільярда щоденних активних користувачів (daily active users (DAU)) тепер фактично є NFT маркетплейсом.

Цього року Reddit з’явився з нізвідки, раптово впровадивши NFT (хоча вони відмовляються використовувати цей термін) як основну технологію у своїй програмі цифрових колекційних аватарів, що залучило до процесу величезну кількість нових користувачів та власників гаманців.

Гіганти Web2 також використовують найбільші у світі спортивні та розважальні події, такі як Чемпіонат світу з футболу та Суперкубок для покращення досвіду в реальному житті In-Real-Life (IRL) шляхом використання випусків NFT, як ми бачили з випуском NFT від Coca Cola на цьогорічному чемпіонаті світу. Limit Break планує наступного року безкоштовне карбування на Super Bowl, де ви зможете відсканувати QR-код і отримати безкоштовне карбування NFT під час головної щорічної спортивної події у США.

Зазначені вище програми NFT дозволяють безперебійно обмінюватися цифровими правами власності та сумісними активами. Незважаючи на поточні ринкові коливання, постійна участь та інновації провідних розробників та брендів у просторі NFT закладає основу для потужного зростання у майбутньому, оскільки ці проєкти оживають і, в ідеалі, збігаються зі зростанням ринку.

Хоча наразі у криптопросторі загалом немає великої радості, є причини для оптимізму щодо впровадження NFT і багатьох споживчих вебдодатків. Незалежно від того, ведмежий чи бичачий ринок, правда полягає у тому, що геймери збираються грати, а споживачі споживати. Якщо NFT продовжуватимуть розблоковувати ці права на цифрову власність, щоб дозволити власникам здійснювати транзакції у цих іграх із сумісними активами, це лише питання часу, коли кількісні дані відновляться. Таким чином, аналізуючи під цим кутом, 2022 рік можна вважати досить успішним для NFT.

Питання 2: Які вертикалі NFT та варіанти використання були ключовими у 2022 році?

У 2022 році основна увага зосереджена на Web3 геймінгу і пов’язаних споживчих послугах, таких як лояльність та продаж квитків, тоді як метавсесвіт і соціальні програми Web3 також привернули увагу. Аналіз даних NFT для відстеження ончейн активів також є постійною тенденцією, яка досить добре розбудована.

Ми також спостерігали спад у наративі DAO та інструментів Guild, оскільки моделі play-to-earn (P2E) зазнали краху в 2022 році через ведмежий ринок, погану токеноміку та загальну нездатність забезпечити переконливий досвід гри для утримання геймерів. Індустрія починає розуміти, що Web3 геймінгу та метавсесвітам потрібен час, щоб стати мейнстрімом; тому фокус зміщується на створення належного досвіду та інфраструктури навколо цього.

Ця зміна фокусу сприятиме розвитку наступних секторів: інфраструктурі геймінгу, спрямованій на створення кращих додатків для геймінгу, інфраструктурі гаманців та маркетплейсів, а також створення NFT, які можуть обслуговувати складніші вхідні метавсесвіти, а також соціальні додатки та продукти Web3, які допоможуть розблокувати інтелектуальну власність Web3 (IP).

У 2021 році неймовірна популярність PFP NFT призвела до створення значної кількості нових IP, які в основному складаються з картинок і зображень для взаємодії. Мета на 2023 рік полягатиме у створенні більш просунутих продуктів та додатків геймінгу, які можуть допомогти розблокувати та покращити ці IP за допомогою потенційного застосування корисності на основі штучного інтелекту (AI) або корисності у грі.

Питання 3: Чому тези про NFT, такі як NFTFi та SocialFi не виправдали очікувань у 2022 році?

Кілька тез NFT 2022 року не змогли впоратися з величезним ажіотажем, який вони принесли з минулого року.

Почнемо з прямого інвестування у віртуальний світ. Хоча «метавсесвіт» був головним модним словом у 2022 році, галузь тепер розуміє, що ажіотаж був передчасним і що для створення повного захоплюючого цифрового досвіду потрібен час. Поки що навіть не ясно, чи будуть метавсесвіти основані на PC (ПК), AR (доповнена реальність), VR (віртуальна реальність) або на їх суміші — це остаточно вирішить ринок. Як пояснювалося раніше, наразі акцент робиться на створенні інфраструктури та досвіду, які складатимуть цей всеосяжний досвід метавсесвіту, наприклад, обслуговування невеликих ігор.

Інструменти DAO (набір програмного забезпечення, додатків і смарт-контрактів, які децентралізована автономна організація використовує для роботи) також отримали масовий ажіотаж наприкінці 2021 і на початку 2022 року, але втратили свій блиск цього року, оскільки на ринку стало зрозуміло, що створюється продукт для обслуговування ще не існуючих потреб. DAO все ще знаходяться у зародковому стані, — при цьому масштабуються дуже швидко, — і ми точно бачимо чіткий варіант їх використання. Оскільки вони продовжують формуватися та працювати, особливо на цьому ведмежому ринку, зараз є краще розуміння того, які інструменти можуть підтримувати DAO та обслуговувати їхні потреби.

Інструменти Guild спіткали подібну долю в 2022 році, коли інвестори та користувачі зрозуміли, що вони зачепилися за геймінг нішу трохи передчасно. Оглядаючись назад, тепер зрозуміло, що було неправильно припускати, що перше покоління ігор, наприклад модель V1 Axie Infinity, забезпечило план для всього майбутнього геймінгу. Буде важливо залишатися гнучким і адаптованим, оскільки все більше ігор виходить на ринок і використовують guilds різними способами.

NFTFi також зазнали невдачі, головним чином через спад ринку та падіння ліквідності, для виведення якої потрібен час. Тим не менш, було чітко продемонстровано величезний потенціал NFT у пропонуванні потужних фінансових додатків, таких як випуск токенів і представлення облігацій, як ми бачимо з такими проєктами, як Solv Protocol.

Прямі фінансові послуги NFT, такі як кредитування, з часом покращаться відповідно до ціноутворення та залишаються у центрі уваги завдяки кращій ліквідності та більшій кількості користувачів, ніж раніше. Незважаючи на те, що користувачі багато вагаються щодо ризиків, пов’язаних із програмами кредитування на основі NFT, важливо відзначити, що довгостроковий наратив для NFT у фінансових послугах залишається сильним і, як очікується, також знадобиться кілька років для його відтворення у повній мірі.

Питання 4: Які тенденції розвитку NFT очікувати у 2023 році?

Sfermion продовжить інвестувати у Web3 геймінг в 2023 році, але зараз ми шукаємо більш складні варіанти використання в іграх. Компанії розробляють абсолютно нові стандарти NFT для роботи у своїх іграх, використовуючи нові економічні моделі, як-от free-to-own (вільне володіння), і атакуючи нові вертикалі, як ончейн досвід. Ці компанії впроваджують інновації швидкими темпами та включають як сильних засновників Web2, так і студії, що створюють надійні ігри Web2, навіть портуючи Web2 IP на Web3. Ці компанії пропонують те, що працює у світі Web2, наприклад випадкові ігри, ігри для мобільних пристроїв і консольні комп’ютерні ігри, що використовують NFT як технологію для покращення цього досвіду.

Ми також відстежуємо, як бренди Web2 та інтелектуальна власність (IP), що надходять у простір використовують NFT, і народження нової власної Web3 IP залишатиметься у центрі уваги простору NFT.

Перехрестя NFT та штучного інтелекту (AI), як-от створення мистецьких і ігрових активів, дизайн ігрового процесу, використання NPC на основі штучного інтелекту та загальне створення трансмедійного контенту, залишається ще одним захоплюючим пунктом. Еволюція гаманців і маркетплейсів для кращого обслуговування конкретних користувачів також є захоплюючою. Ми бачимо акцент на створенні гаманців, які є більш дружніми до Web2 та додаванні таких елементів, як соціальні фактори та функції DeFi для аудиторії DeFi. Також з’являються автономні маркетплейси для певних колекцій, наприклад ринки, орієнтовані на ігри. Загалом, увага приділяється розгляду вертикалей NFT і того, де та як їх можна просунути та покращити у майбутньому.

Крім того, існує великий галас навколо загальних досягнень у ланцюгах рівня 2, зокрема у просторі zero-knowledge (ZK) rollup (ZK), якому передбачається великий успіх у 2023 році. Очікується, що ZK-rollups спростять доступ і використання NFT у 10-100 разів. Це має призвести до збільшення кількості розробників, які будують на цих рейках і використовують NFT для соціальних медіа, що, як наслідок, збільшить кількість користувачів.

Платформи соціальних мереж Web2 також роблять унікальні речі з NFT. Reddit дозволяє вам інтегрувати свій аватар, Twitter дозволяє вам демонструвати свій аватар. Однак, насправді аватари це лише версія 0. Instagram йде далі і дає змогу публікувати контент як NFT та карбувати їх. Це додатки версії 1, які є самим зародком, і ми дуже раді побачити, де V2 та майбутні ітерації переймуть інновації NFT. Буде захоплюючим спостерігати за використанням NFT для розширення можливостей соціальних мереж із часом.

У 2022 році ми також побачили появу нового покоління маркетплейсів NFT, таких як LooksRare, X2Y2, Blur та Magic Eden, які кидають виклик перевазі OpenSea та змінюють ландшафт NFT.

Є низка сильних гравців і добре обґрунтованих маркетплейсів, які постійно впроваджують інновації з такими ідеями, як airdrops на основі токенів, розширені соціальні функції, спільна ліквідність, зосередження на певних ринках, як-от запеклі трейдери, необов’язкові роялті, перехід на мультичейн або зосередження на певному жанрі, такому як ігри, музика чи відео. Ці продукти та програми лише починають повністю розуміти свою базу користувачів і націлюватися на них як на таких.

Наприклад, Magic Eden та Fractal розуміють, що вони отримують велику тягу на стороні launchpad, тому фактично подвоюють свій фокус на цьому, поряд із додатковим акцентом на іграх. Водночас OpenSea продовжує захищати та запроваджувати NFT роялті, і до цього приєднуються інші, такі як X2Y2, які вирішують поважати комісії творців. Буде цікаво спостерігати, як розгортатимуться дебати щодо роялті з часом, оскільки обидва табори користуються сильною підтримкою.

Ми дивимося на те, як ці ринки обслуговують своїх користувачів і покращують їхній досвід завдяки таким функціям, як мультичейн підтримка, підтримка кількох гаманців, виявлення шахрайств та кращі інструменти виявлення та рекомендацій. Наприклад, з такою кількістю колекцій NFT стає все важливішим допомогти користувачеві знайти потрібний вміст ефективніше та створити більш персоналізований досвід на маркетплейсі.

Питання 5: Фінансування — куди венчурні капітали розміщуватимуть свій капітал у 2023 році?

У поточній вертикалі NFT, компанії венчурного капіталу залишаються найбільше у захваті від Web3 геймінгу, незважаючи на жахливі показники галузі цього року, оскільки існує спільна думка, що геймінг врешті-решт залучить маси до крипто Web3. Це поширюється не лише на NFT, а й на криптосфери, такі як використання апаратних гаманців, програмних гаманців, взаємодія з децентралізованими біржами (DEX) і використання ончейн джерел кредитування. Оскільки користувачі навчаються за допомогою ігор Web3, це впровадження з часом пошириться на інші сфери у крипто. Тому венчурні інвестори все ще шукають сильні студії та розробників у просторі Web2 геймінгу, а також потужну інфраструктуру.

Крім того, венчурні капіталісти уважно придивляються до NFT IP. Щороку з простору NFT, ймовірно, з’являтиметься нова IP, а також розблоковуватиметься існуюча IP для розширення досвіду спільноти, чого бракувало у просторі Web2.

Соціальні медіа Web3 - це ще один захоплюючий рубіж, який може виграти від заворушень на соціальних платформах Web2, спричинених обуренням користувачів уявною цензурою та небажаною монетизацією особистих даних. Однак, вони все ще знаходяться на початку свого становлення, лише кілька платформ активно розвиваються та набирають обертів.

Існує багато ігор, спрямованих на одночасне обслуговування аудиторій як Web2, так і Web3. Можна мати гру, яка вважається "Web2.5", де гравці Web2 (які, можливо, не зацікавлені у використанні NFT або токенів) все ще можуть насолоджуватися грою, повільно переходячи на Web3. Цей орієнтований на гравців підхід має більше сенсу у довгостроковій перспективі замість намагань нав’язувати гравцям NFT та токенів із самого початку.

Це своєрідна новорічна крипторезолюція для можливості грати в усі ігри, які ми активно розглядаємо та дійсно бачити, що працює, а що ні, оскільки створення ігор займає дуже багато часу. У зв’язку з очікуваним набуттям популярності соціальних медіа Web3, безумовно, для будь-кого є певна користь починати створювати власні облікові дані ончейн та бути присутніми у соціальних мережах на ранніх стадіях. Те саме стосується екосистем L2 і розуміння того, яка з них найкраще обслуговує кінцевого користувача з урахуванням його інтересів та цілей. По мірі того, як досвід користувача у крипто покращується з кожним календарним роком, ми очікуємо, що все більше та більше користувачів щодня будуть використовувати додатки на основі крипто та NFT.

Відмова від відповідальності: Наведений вище огляд та інформація, що міститься у ньому представляють особисті погляди команди Sfermion та не є інвестиційною порадою
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
6 people liked this article