Що таке монети конфіденційності?
Crypto Basics

Що таке монети конфіденційності?

11 хв
1 year ago

Наскільки приватними є монети конфіденційності? Чи законні вони? Ми відповідаємо на це та багато іншого у цьому глибокому аналізі монет конфіденційності.

Що таке монети конфіденційності?

Зміст

Bitcoin був представлений як альтернативна грошова система національним валютам, контрольованих урядом. На жаль, через його псевдонім, деякі криптоприхильники вважають, що йому бракує необхідних функцій конфіденційності для достатнього захисту користувачів, особливо у авторитарних державах, які або забороняють, або припиняють використання криптовалют.
Фактично, Bitcoin пропонує меншу конфіденційність, ніж фіатні валюти у деяких аспектах, оскільки це загальнодоступний блокчейн, що означає, що кожен, хто має достатньо ресурсів для аналізу ланцюга, потенційно може розкрити справжню ідентичність за публічною адресою.
Дещо суперечливі монети конфіденційності, такі як Moneroта Dash, здобули популярність, щоб вирішити цю проблему, надавши користувачам можливість анонімно надсилати та отримувати цінності. З тих пір, на їхньому шляху з’явилося набагато більше монет конфіденційності. Але яка криптовалюта найбільш приватна?
Сьогодні у нас на крипторинку так багато монет орієнтованих на конфіденційність, що стає важко вибрати, які з них відповідають нашим потребам. Слід сказати, що монети конфіденційності все частіше потрапляють у приціли глобальних регуляторів, що регулюють боротьбу з відмиванням грошей (AML) через їхню здатність сприяти відмиванню грошей (ML) та фінансуванню тероризму (TF) і, у результаті, були вилучені із переліку на багатьох біржах. Будь ласка, обережно поводьтеся з монетами конфіденційності та дотримуйтесь місцевих законів.

У цій статті ми розглянемо найпопулярніші монети конфіденційності та розповімо про їх відмінні риси.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке монети конфіденційності?

Монети конфіденційності - це клас криптовалют, які забезпечують приватні та анонімні блокчейн транзакції, приховуючи їх походження та призначення. Деякі з методів, які використовуються у цих анонімних криптовалютах, включають приховування реального балансу та адреси гаманця користувача, а також змішування кількох транзакцій один з одним, щоб уникнути ланцюгового аналізу.
З огляду на прозорість, Bitcoin та інші блокчейнидозволяють будь-кому переглядати публічні адреси та транзакції у своїй мережі, що робить відносно простим відстеження чиїхось депозитів та зняття коштів.

Однак, монети конфіденційності обробляють два різні аспекти; анонімність і невідстежуваність. Анонімність приховує ідентичність за транзакцією, а невідстежуваність робить практично неможливим для третіх сторін стежити за слідами транзакцій за допомогою таких служб, як аналіз блокчейну.

Стратегії, які використовуються монетами конфіденційності

Для ефективного збереження анонімності та неможливості відстеження, монети конфіденційності використовують різноманітні стратегії, щоб стати найбільш приватною криптовалютою, найпопулярніші з яких включають приховані адреси, кільцеві підписи, CoinJoin та zk-SNARK.
  • Приховані адреси вимагають, щоб відправник генерував нову адресу для кожної надісланої транзакції, щоб уникнути зв'язку з одержувачем. Monero (XMR), одна з найпопулярніших монет конфіденційності, використовує версію прихованої адреси, яка називається протоколом схованої адреси з двома ключами (DKSAP).
  • CoinJoin відомий як змішувач монет, який об'єднує транзакції від різних осіб в одну транзакцію, а потім виплачує їх відповідним користувачам, використовуючи нові адреси.
  • Zk-SNARKs (Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge -стислий неінтерактивний аргумент знань з нульовим знанням) дозволяє криптовласникам доводити дійсність транзакції, не розголошуючи важливу ідентифікаційну інформацію, таку як залучені сторони та балансу облікового запису.

Чи є законними монети конфіденційності?

І так і ні. Законність монет конфіденційності залежить від окремих юрисдикцій. Наприклад, у Південній Кореї уряд забороняє торгівлю монетами конфіденційності на криптобіржах країни, щоб запобігти відмиванню грошей.

Однак юрисдикції, які не забороняли монети конфіденційності, також не схвалили їх, а це означає, що їхня робота використовує сіру зону у законах країни.

Наприклад, уряд Сполучених Штатів пішов іншим шляхом щодо анонімних криптовалют, намагаючись розробити інструменти для приховання транзакцій, що проводяться у приватних мережах.

Приватні транзакції з використанням монет конфіденційності не обов’язково сприяють зловмисній діяльності, як відмивання грошей та фінансування тероризму. Деякі користувачі просто цінують свою фінансову конфіденційність і користуються своїми основними правами, а кількість державних установ, які припиняють контроль за невідстежуваними цифровими валютами, неухильно зростає. Цікаво, що багато відомих осіб, таких як Навал Равікант (Naval Ravikant), Ілон Маск (Elon Musk) та Едвард Сноуден (Edward Snowden), продовжують виступати за програми, орієнтовані на конфіденційність.
Важливо стежити за діями та вказівками глобальних регуляторів, таких як Financial Action Task Force (FATF), вносять у монети конфіденційності. Хоча монети конфіденційності поки що не заборонені, вони ускладнюють ситуацію як для країн, так і для бірж, на які поширюються вимоги щодо обміну інформацією через такі правила, як FATF Travel Rule.
Новий проєкт керівництва FATF, який буде оприлюднено у червні 2021 року після публічних консультацій, міститиме нові рекомендації щодо боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму для тих, хто має справу з валютами підвищеної анонімності (AEC), як FATF називає монетами конфіденційності.

Чому приватні монети вилучаються з лістингу на деяких біржах?

Видалення монет з конфіденційності пов’язане з поглядами країни або зобов’язаннями щодо боротьби із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму та тим, як вона регулює приватні транзакції у відповідь. У той час як транзакції з криптовалютами, орієнтованими на конфіденційність, можуть уникнути регуляторних органів, фінансові сторожі мають панування над централізованими біржами щодо невідстежуваної криптовалюти.

Коли регулятор забороняє певну криптовалюту в межах своїх кордонів, біржа повинна якомога швидше припинити торгівлю або ризикує бути закритою. У таких випадках, деякі криптомайданчики можуть вирішити припинити торгівлю, а інші повністю знімуть монету зі своєї платформи.

Монети конфіденційності стикаються з підвищеним контролем регуляторів протягом останніх кількох місяців, що змусило деякі біржі вилучити ці невідстежувані криптовалюти для уникнення регуляторних ускладнень.

У світлі цієї події, популярні монети конфіденційності, такі як Dash (DASH), Monero (XMR) та Zcash (ZEC), були видалені кількома провідними торговими платформами, у тому числі Bittrex, CoinCheck, Coinbase UK та ShapeShift (навпаки, Gemini фактично додали Zcash у вересні 2020 року).

Причиною виключення була вимога FATF Standards‘ Recommendation 16 Travel Rule, яка чинить величезний тиск на регуляторні органи країни для забезпечення їх біржі або постачальники послуг віртуальних активів virtual asset service providers (VASP) обмінюватися інформацією ідентифікації користувачів, під час передачі коштів. Регулятор змушує дотримуватись вимог, вимагаючи від своїх VASP виконувати це зобов’язання під час подання заявки на отримання ліцензії або реєстрації.

Незважаючи на всі ці заходи, деякі звіти показують, що злочинці все ще віддають перевагу Bitcoin перед іншими монетами конфіденційності, незважаючи на відсутність функцій конфіденційності.

Найкращі монети конфіденційності

Dash

Dash - це анонімна криптовалюта, яка починалася як форк Bitcoin у 2014 році. Піонерська монета конфіденційності тоді називалася XCoin, пізніше була змінена на DarkCoin, а потім на Dash. Dash містить вибіркові характеристики анонімності, такі як PrivateSend, який використовує стратегію CoinJoin для маскування реальних введених транзакцій.
Dash Core Group (DCG), яка займається розвитком криптовалюти, пояснює, що Dash зосереджується на зручності використання та захисту користувачів. Виходячи з того, що Dash є форком Bitcoin означає, що він не є анонімним. Крім того, генеральний директор DashPay Райан Тейлор (Ryan Taylor) вважає, що Dash не єкриптовалютою з покращеною анонімністю (AEC).

Як форк Bitcoin, його деталі транзакцій, такі як баланс гаманця та адреси, є загальнодоступними на його блокчейні, якщо користувач не використовує параметр PrivateSend.

Dash проти Bitcoin

Основна різниця між Dash та Bitcoin полягає в їхніх алгоритмах консенсусу. Наприклад, хоча обидва від початку були запущені з використанням алгоритму підтвердження роботи proof-of-work (PoW), Dash має додатковий рівень, на якому розміщуються мастерноди (masternodes), які підтримують механізм підтвердження частки володіння proof-of-stake (PoS).

Отже, Dash можна розглядати як найкращу монету конфіденційності з точки зору простоти використання через її більшу швидкість транзакції та низькі транзакційні витрати. Примітно, що Dash використовує функцію InstantSend, яка є зручним механізмом, який забезпечує майже миттєві транзакції.

З точки зору конфіденційності Bitcoin відстає як анонімна криптовалюта у порівнянні із Dash - остання чітко дозволяє своїм користувачам вибирати, відкривати чи ні свої транзакції для загального контролю.

Dash проти Monero

Хоча обидві криптовалюти мають функції захисту конфіденційності, вони мають фундаментальні відмінності в їхньому дизайні як монет конфіденційності. Dash використовує дворівневу систему, яка об’єднує PoW з PoS. Крім того, його функція анонімності необов’язкова через функцію PrivateSend.

Транзакції у мережі Monero є анонімними. Зауважте, що Dash використовує CoinJoin, тоді як Monero використовує низку стратегій підвищення конфіденційності, включаючи кільцеві підписи, RingCT тощо, і це робить його більш недоступним, ніж Dash.

Monero перевершує Dash, коли справа доходить до конфіденційності, але DASH набагато швидший та дешевший у використанні, ніж XRM.

Dash проти Zcash

Dash використовує алгоритм хешування X11, тоді як Zcash використовує механізм zk-SNARKs та алгоритм Equihash. Вони мають певну схожість, зокрема форки Bitcoin, обмеження розміру блоку 2 МБ та час підтвердження блоку 2,5 хвилини.
Коли справа доходить до конфіденційності, Zcashперевершує Dash, оскільки транзакції Dash можна відстежити, якщо у вас є доступ до майстернод.

Monero

Багато хто вважає Monero (XMR) найкращою анонімною криптовалютою на ринку, оскільки вона використовує потужний набір функцій конфіденційності, таких як RingCT, приховані адреси та підписи Ring для забезпечення повної анонімності.

Насправді, конфіденційність Monero настільки виняткова, що Служба внутрішніх доходів США (IRS) була змушена виплатити винагороду у розмірі приблизно 625 тисяч доларів кожному, хто міг зламати їх технологію анонімності. Однак, співробітник Chainalysis стверджував, що «Monero зроблено розумно», але не бездоганно.
Для перевірки або підтвердження здійснення платежу, користувачам потрібно надати більше, ніж просто ідентифікатор транзакції Monero ID (hash). Натомість, вам знадобиться ідентифікатор транзакції Monero, приватний ключ транзакції (одноразовий ключ, який створюється автоматично) та публічна адреса одержувача. З цими трьома частинами інформації, зацікавлені сторони можуть потім перевірити за допомогою гаманця Monero GUI.

Monero проти Bitcoin

Окрім роботи на основі алгоритму консенсусу PoW, вони мають великі відмінності, оскільки Bitcoin - це лише псевдонімна криптовалюта, а Monero - це одна з найбільш приватних криптовалют із існуючих.
Під час майнінгу, Bitcoin здебільшого вимагає ASICs(інтегральні схеми, що стосуються конкретної програми), у той час як Monero не рекомендує використовувати ASIC, які залишають майнерам можливість майнінгу CPU як єдиний варіант. Крім того, провідна криптовалюта використовує алгоритм хешування SHA-256, тоді як протокол конфіденційності монет на основі XMR використовує RandomX.
Крім того, мережа Bitcoin має фіксований розмір блоку, тоді як Monero включає у себе гнучкий розмір блоку, що найкраще підходить для періодичного збільшення обсягів транзакцій. Незважаючи на все це, все більше злочинців віддають перевагу BTC, а не XMR, оскільки Bitcoin легше обмінювати і пропонує більше переходів від криптовалют до фіатних, згідно із одним дослідженням.

Zcash

Запущена у 2016 році, Zcash - це ще одна з головних монет конфіденційності, яка має той самий корінь, що й Dash, яка є форком Bitcoin. Очолювана Electric Coin Company, анонімна криптовалюта використовує енергоємний механізм PoW для підтвердження транзакцій.
Zcash також пропонує можливість приховувати транзакції за допомогою механізмів конфіденційності та неможливості відстеження, які називаються захищеними транзакціями та zk-SNARKS.

Zcash проти Monero

По-перше, Zcash використовує функцію zk-SNARKs, у той час як Monero поєднує приховані адреси, конфіденційні транзакції дзвінка та дзвінкові транзакції. Zcash сприяєнеобов'язковій конфіденційності, тоді як будь-яка транзакція, проведена на Monero, за замовчуванням є анонімною.

На Zcash користувачі можуть насолоджуватися гнучкістю вибору транзакцій, які вони хочуть приховати, а які оприлюднювати — роблячи криптовалюту гнучкою та анонімною.

Розробники Monero, з іншого боку, вважають, що встановлення конфіденційності необов’язково послабить набір анонімності приватної мережі.

Zcash проти Bitcoin

Zcash є клоном Bitcoin, але з додатковими функціями, такими як необов'язкова конфіденційність. Ще одна відмінність між Zcash та Bitcoin очевидна у розподілі винагород за майнінг.
Наприклад, якщо майнери Bitcoin забирають додому всі винагороди, Zcash використовує інший підхід. Для уточнення, 10% стимулів від майнінгу передавали компанії Electric Coin Company і розподілялися між акціонерами фірми, яка призначена для фінансування майбутніх розробок. Однак, у листопаді 2020 року вдвічі скоротилися"Нагороди засновників". Тепер, майнери отримують 80% винагород за блок, а решту 20% віддають новим фондам великих грантів, ECC і Zcash Foundation.

Beam

Beam - це приватна, анонімна криптовалюта, яка використовує новий блокчейн анонімності під назвою Mimblewimble. Окрім конфіденційності, ця технологія покращує масштабованість протоколів PoW, пропонуючи компактні рішення для даних, які швидше завантажуються, а також їх легше перевіряти та синхронізувати.
Beam також надає невідстежувані транзакції за допомогою неідентифікованих адрес. Beam також маскує свій мережевий трафік за допомогою механізму Dandelion. З відстані, маленькі транзакції, які складають один блок, представлені як одна велика транзакція.

Grin

Запущена у січні 2019 року, Grin, яка використовує той самий блокчейн Mimblewimble, що і Beam, входить до числа найкращих монет конфіденційності, стійких до цензури і масштабованості. Grin виділяє себе тим, що не залежить від свого анонімного засновника. Таким чином, заохочення розробників надходять переважно за рахунок пожертв.
Примітно, що платформа має захоплююче, хоча й суперечливе правило щодо майнінгу. Майнери отримують однакову ставку винагород безстроково, а це означає, що майнер, який приєднається до мережі у грудні 2030 року, отримає таку саму суму винагород за блок, що й перший майнер у січні 2019 року.
Мережа використовує єдиний стандарт транзакцій під назвою Slatepack для покращення роботи розробників і користувачів і забезпечення конфіденційності, безпеки, сумісності та покращеної обробки файлів.

PIVX

PIVX — що означає захищені миттєві перевірені транзакції (Protected Instant Verified Transactions) — був запущений у січні 2016 року як блокчейн підтвердження роботи proof-of-work, згодом механізм переведено на механізм консенсусу підтвердження частки володіння proof-of-stake з серпня 2016 року. PIVX - це анонімна криптовалюта, основним завданням якої є захист даних користувачів.
Їх новий протокол конфіденційності, запроваджений у 2020 році, - це протокол захисту фінансових даних під назвою SHIELD — перша у світі zk-SNARKs реалізація протоколу sapling на екологічно чистому блокчейні з підтвердженням частки володіння proof-of-stake. Протокол sapling zk-SNARKs був створений компанією Electric Coin Company, яка стоїть за Zcash. SHIELD забезпечує повний захист транзакцій та анонімність між відправником і одержувачем.

Джерело монет, кількість відправлених монет і залучені адреси можуть залишатися повністю анонімними. Інші переваги включають: полегшені докази розміром до 144 байт; збільшені швидкості транзакції у 0,5 секунди для перевірки, 0,01 секунди для перевірки; перегляд ключів для надання дозволу на перегляд деталей транзакції; зручність та простота транзакцій.

Є чотири типи транзакцій, які користувачі можуть вибрати в екосистемі PIVX: прозорі, екранування (від прозорого до екранування), де-екранування (від екранування до прозорого) та екранування.

PIVX - це децентралізований проєкт блокчейну з відкритим вихідним кодом, яким керує, розробляється та керується спільнота — децентралізована автономна організація(DAO). Власним токеном блокчейну для підтвердження частки володіння proof-of-stake у криптовалюті є PIV.

Перспективи на майбутнє монет конфіденційності

За своєю суттю криптографія - це набір практик і методів, розроблених для забезпечення безпечного спілкування у присутності сторонніх осіб. Таким чином, конфіденційні криптовалюти є центральною частиною криптоекосистеми, незважаючи на те, що їхня невідстежувана природа викликає суперечки щодо злочинних операцій.

На жаль, навіть після того, як звіти свідчать про використання лише невеликого відсотку криптовалют для відмивання грошей, фінансування тероризму та іншої незаконної діяльності, уряди по всьому світу продовжують давати невідстежуваним та анонімним криптовалютам холодний душ.

У той час як у Monero залишаються найпотужніші функції конфіденційності, Zcash і Dash надають можливість здійснювати публічні транзакції за допомогою монет конфіденційності. Beam та Grin найкраще підходять для користувачів, які цінують масштабованість так само, як і конфіденційність.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
14 people liked this article