Кредитні та дебетові криптокартки
Crypto Basics

Кредитні та дебетові криптокартки

Цього тижня CoinMarketCap Academy пояснює різницю між кредитними та дебетовими криптокартками. Не знаєте, яку з них вибрати? Давайте дізнаємось!

Кредитні та дебетові криптокартки

Зміст

Реальні випадки використання крипто лише зростають. Наприклад, Binance нещодавно анонсувала послугу замовлення поїздок у своєму мобільному додатку. Отже, якщо у вас ще немає кредитної криптокартки, можливо, настав час придбати її.
 • Але що таке кредитна криптокартка?
 • Як працюють дебетові та кредитні криптокартки?
 • І яка різниця між кредитними та дебетовими криптокартками?

CoinMarketCap Academy відповідає на всі ці запитання у цьому посібнику щодо кредитних і дебетових криптокарток.

Що таке кредитна криптокартка?

За допомогою кредитних криптокарток (crypto credit cards) ви позичаєте гроші у карткової компанії так само, як і зі звичайною кредитною карткою — врешті-решт, це кредитна картка. Однак, велика різниця між звичайними кредитними картками та кредитними криптокартками полягає у криптовинагородах.
Наприклад, ви можете отримувати бали за здійснення покупки за допомогою кредитної криптокартки (як і з деякими кредитними картками). Чим більша вартість покупки, тим більше балів ви отримуєте. Але за допомогою криптокартки, баланс балів можна конвертувати у криптовалюти. Ще один спосіб використовувати свою криптокартку - це отримувати винагороди безпосередньо у криптовалютах. Наприклад, карткова компанія може повернути вам 11% кешбеку у BTC за всі покупки.

Звичайно, часто ще є кілька перешкод, але це основний спосіб роботи кредитних криптокарток. Для людей, які не схильні до ризику і просто хочуть розпочати дружбу з крипто, ці картки можуть стати початком шляху.

Як працюють криптокартки винагороди?

В принципі, немає ніякої різниці між кредитною криптокарткою crypto credit card (криптокарткою винагород crypto rewards card) та звичайною карткою винагород (rewards card). Коли ви робите покупку, ви отримуєте кешбек на обидві картки — але криптокартка винагород виплачує вам це у криптовалютах. Таким чином, ви можете отримати криптовалюти, не купуючи їх. Звичайно, винагорода не буде великою, тому скільки ви отримаєте, залежить від ваших звичок витрачати.

Незважаючи на те, що деякі роздрібні торговці приймають криптовалюти — і, ймовірно, у майбутньому їх буде більше, якщо озиратися на минуле,— у більшості місць все одно доведеться платити фіатною валютою. Ця проблема з фіатною платіжною мережею підкреслює ще одну перевагу криптокарток винагород (crypto rewards cards) — вони дозволяють вам витрачати накопичені крипто. Оскільки всі криптокартки винагород використовують великі мережі обробки платежів, такі як Visa, Mastercard та інші, це може бути вашою можливістю використовувати свої крипто, а не просто залишати їх бездіяльними (якщо HODLing вам не подобається).

Що таке Крипто - Дебетові картки?

Дебетові криптокартки винагород (Crypto rewards debit cards) по суті такі самі, як і кредитні криптокартки винагород (crypto rewards credit cards): вони дозволяють вам накопичувати криптокешбек на свої витрати. Замість того, щоб накопичувати бали за допомогою звичайної дебетової картки (яку ви, можливо, не зможете конвертувати у готівку), ви можете накопичувати криптовалюти за допомогою дебетової криптокартки винагород.
Криптовалюти, накопичені на дебетовій криптокартці винагород, конвертується у вашу фіатну валюту, коли ви витрачаєте гроші. Однак, винагороди завжди накопичуються у крипто.

Так само, як і кредитні криптокартки, ці дебетові картки працюють із картками Visa та Mastercard та можуть використовуватися скрізь, де їх приймають (а це дуже багато місць). Крім того, ви зможете знімати готівку з цих карток.

Кредитні криптокартки проти дебетових криптокарт

Найбільшою відмінністю, очевидно, є ваша кредитна лінія з кредитними криптокартками. Розмір вашої кредитної лінії залежить від критеріїв відповідності, встановлених установою-емітентом.
Ще одна ключова відмінність полягає у зобов'язанні деяких дебетових криптокарток до підтвердження частки володіння proof-of-stake — і це може збити з пантелику криптопочатківців. По суті, це означає, що картка вимагає від вас внести певну криптовалюту (стейкінг) для використання картки та отримання винагород. Яку криптовалюту вам потрібно стейкінгувати, залежить від біржі-емітента або карткової компанії. Чим більше криптовалюти ви поставили на стейкінг, тим більші ваші потенційні винагороди. Це може бути досить ризиковано, якщо ви ставите багато монет і ринок починає погіршуватися.
З іншого боку, ваша кредитна історія на дебетову криптокартку не перевіряється. Отже, дебетові криптокартки пропонуються всім, а кредитні криптокартки - ні. Крім того, обидві картки дозволяють знімати кошти у банкоматах і, зазвичай, приймаються так само широко, як і звичайні дебетові або кредитні картки.

Чи варто мені отримувати кредитну чи дебетову криптокартку?

Вибір кредитної чи дебетової криптокартки залежить від ваших звичок у витратах і кредитної історії. При виборі картки варто звернути увагу на наступні моменти:

 • Розмір винагороди;
 • Річна плата;
 • Інші комісії, наприклад комісії за зняття коштів у банкоматах;
 • Інші переваги або пільги, що надаються з карткою;
 • Ліміти зняття та витрат;
 • Вимоги до стейкінгу.

Універсального рішення не існує. Ви також можете купити криптовалюту за свій кешбек зі звичайної бонусної картки (regular rewards card), якщо ви не хочете постійно мати доступ до крипто. Це може мати сенс, якщо звичайна бонусна картка пропонує вищий відсоток повернення готівки, ніж криптокартки.

Крім того, крипто можуть бути нестабільними, тому вартість ваших винагород може з часом знизитися (але може й зрости). Можливо, такий тип інвестицій підходить не всім. Вам слід уважно ознайомитися з умовами використання різних карток, перш ніж прийняти рішення, особливо, якщо ви не витрачаєте багато грошей або якщо ваша кредитна історія не найкраща.

Найкращі криптокартки

У CoinMarketCap Academy вже опублікували список найкращих криптокарт. Однак ось короткий аналіз доступних у TLDR параметрів криптокартки:
 • Crypto.com Card: універсальний варіант, доступний у понад 100 країнах світу.
 • Binance Visa Debit Card: картка, яка підходить для європейців з високими лімітами.
 • Coinbase Debit Card: хороша картка для клієнтів із США без комісії за зняття.
 • BlockFi Crypto Credit Card: картка винагород, яка пропонує кешбек у BTC.
 • Wirex Crypto Card: варіант кешбеку для мандрівників.
 • Nuri Crypto Card: картка з високим лімітом зняття у банкоматах для європейців.
 • Monolith Crypto Debit Card: некастодіальна картка Visa для європейських шанувальників Ethereum.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
8 people liked this article