Вступ до Ethereum
Crypto Basics

Вступ до Ethereum

Посібник для початківців, щоб зрозуміти Ethereum і як він працює.

Вступ до Ethereum

Зміст

Історія Ethereum

Проект Ethereum заснований наприкінці 2013 року Віталіком Бутеріним через офіційний документ. Це знаменує собою чудовий розвиток, оскільки Бутерін у той час працював над проєктом Mastercoin. Разом з Міхаєм Алісі (Mihai Alisie), Ентоні Ді Іоріо (Anthony Di Iorio), Гевіном Вудом (Gavin Wood) та Чарльзом Хоскінсоном (Charles Hoskinson), Бутерін спочатку представив Ethereum на конференції Bitcoin у Майамі наприкінці січня 2014 року.

Для фінансування розвитку цього проєкту було проведено краудсейл. Кампанія тривала з липня по вересень 2014 року, продавши понад 50 мільйонів Ether — створених завдяки випуску Genesis. Інвестори могли придбати 2000 ETH за один Bitcoin протягом перших двох тижнів продажу, а потім зменшилось до 1339 ETH за BTC. Майже 90% токенів було продано протягом перших двох тижнів, зібравши 31 000 BTC, що призвело до створення 12 мільйонів ETH для фінансування розвитку та інших заходів, пов’язаних із Ethereum.

Ethereum пройшов три вирішальні фази розвитку:

 • Frontier (липень 2015) — Активність транзакцій, використання віртуальних машин для смарт-контрактів, можливість майнінгу та стрес-тестування мережі.
 • Homestead (березень 2016) — Інтеграція Ethereum Improvement Proposals, швидші транзакції, Ethereum Foundation починає приймати пожертви ETH від зовнішніх сторін
 • Metropolis (жовтень 2017 року) — Подвійне оновлення з Візантією (жовтень 2017 року) та Константинополем (2019) для покращення масштабованості, процесів транзакцій і безпеки. Зменшення винагороди за майнінг.
Наступне велике оновлення - Serenity, яке переводить Ethereum від алгоритму підтвердженя роботи proof-of-work до алгоритму підтвердження частки володіння proof-of-stake, що також називається “злиття“ (the merge). Офіційної дати запуску цього оновлення ще немає, але воно заплановано на 2 квартал 2022 року.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке Ethereum і що таке Ether?

Терміни Ethereum і Ether регулярно змішуються, оскільки вони переплітаються багатьма способами. Ethereum - це мережа, яка забезпечує використання смарт-контрактів і транзакцій, тоді як Ether,або ETH, це валюта, яка використовується для надання вартості транзакції та покриття мережевих зборів.
Усі служби, протоколи та продукти, що працюють у мережі Ethereum, використовують Ether як валюту. Як у Bitcoin є BTC, у Ethereum є Ether.

Наразі немає обмежень на запас Ether.

Як працює Ethereum?

Кілька важливих аспектів складають мережу Ethereum у тому вигляді, в якому вона використовується сьогодні. Вони включають:

 • Смарт-контракти: комп'ютерна програма, що самовиконується, яка автоматично виконує набір правил після виконання певних умов. Їх можна використовувати, щоб визначити, коли кошти змінюють власника у мережі та за яких умов це може статися. Смарт-контракти забезпечують багато децентралізованих цілей, включаючи NFT, DeFi та інші.
 • Блокчейн Ethereum: незмінний запис історії транзакцій та активності Ethereum
 • Механізм консенсусу: наразі Ethereum використовує підтвердження роботи proof-of-work для перевірки та запису інформації у блокчейні. Однак, під час оновлення Serenity цей алгоритм зміниться на підтвердження частки володіння proof-of-stake.
 • Віртуальна машина Ethereum (EVM): важливий гвинтик у машині Ethereum для виконання правил мережі та виконання цих ролей для всіх транзакцій і смарт-контрактів.
 • Ether: власна валюта мережі Ethereum
 • Solidity: мова програмування мережі Ethereum, яка використовується для написання смарт-контрактів, створення протоколів і децентралізованих додатків тощо. Solidity є об'єктно-орієнтованою та знаходиться під впливом C++, JavaScript і Python.

Коли всі ці компоненти об’єднуються, розробники можуть створювати захоплюючі речі у мережі Ethereum.

Ознайомтеся з нашим посібником вивчення Solidity для початківців.

Дорожня карта майбутнього Ethereum

Основним напрямком для Ethereum є оновлення до Ethereum 2.0, яке відбудеться у певний момент протягом наступних 18-24 місяців. Перехід на Ethereum 2.0 змінить алгоритм консенсусу мережі на підтвердження частки володіння proof-of-stake та покращить масштабованість, безпеку та стійкість.
Перша частина цього оновлення включає у себе Beacon Chain. Це необхідна інфраструктура, щоб зробити стейкінг на Ethereum, і служить міцною основою для майбутніх оновлень. На сьогоднішній день, Beacon Chain працює у мережі Ethereum 2.0, але окремо від основної мережі версії Ethereum з підтвердженням роботи proof-of-work.
Згодом вони об’єднаються, що дозволить стейкінг для всієї мережі і покладе край підтримці proof-of-work.
Після цього, розробникам все ще потрібно реалізувати shard chains (шардчейни). Shards забезпечить Ethereum набагато більшою потужністю для обробки транзакцій і зберігання даних, що є двома важливими аспектами для цієї орієнтованої на розробників екосистеми. Shards отримає більше функцій, оскільки розробники впровадять оновлення за кілька етапів. Імплементація shard chain сегментів відбудеться не раніше 2023 року.

Як інвестувати в Ethereum?

Оскільки світовий інтерес до криптовалют зростає, попит на інвестування у такі валюти, як Ethereum, стає все більш відвертим. Ethereum (ETH) - це криптовалюта, яку можна придбати на централізованих біржах і торгових платформах або через децентралізовані платформи, якщо у вас вже є криптовалюти.

Перш ніж відкрити свій гаманець, щоб інвестувати в Ethereum, важливо зрозуміти основи. Вам знадобиться криптогаманець, який підтримує Ethereum, щоб зберігати ETH, який ви купуєте. Крім того, вам потрібно знайти відповідну криптобіржу для ваших потреб. Деякі торгові платформи працюють не у всіх країнах, чого варто остерігатися.

Як централізовані, так і децентралізовані біржі дозволять вам також продавати Ethereum.

Інвестування в Ethereum: централізовані біржі

Майже кожна криптобіржа у світі допомагає користувачам придбати такі валюти, як Ethereum. Варіанти для дослідження включають:
 • Binance
 • Coinbase
 • Bitfinex
 • Bitstrap
 • Kraken
 • OKEx
 • Huobi
 • Та багато інших

Усі ці біржі вимагатимуть від вас створити обліковий запис та підтвердити свою особу. Це дуже важливо для цих компаній, оскільки вони дотримуються суворих нормативних вимог. Створення облікового запису безкоштовне.

Після підтвердження вашого облікового запису настав час додати до нього кошти, щоб ви могли інвестувати в Ethereum. Більшість бірж дозволять користувачам поповнити свій рахунок за допомогою банківського переказу, хоча деякі компанії також приймають кредитні картки або навіть готівкові депозити. Обов’язково вивчіть різні варіанти, які є у вашому розпорядженні, і скористайтеся тим, який вам сподобається. Використання банківського переказу може зайняти кілька робочих днів, хоча депозити у той же день можуть бути можливими залежно від платформи, яку ви використовуєте.

Коли у вас є кошти на вашому рахунку, перейдіть в інтерфейс біржі, щоб знайти торгову пару для Ethereum і валюту, в якій номіновано ваш обліковий запис. Переведіть [частину] свого балансу в Ethereum, розмістивши замовлення на покупку за ціною, яку ви готові заплатити. Після завершення, баланс Ether буде у вашому біржовому гаманці. Ви можете залишити його там або перемістити у гаманець Ethereum приватний ключ або початкова фраза якого відома тільки вам.

Інвестування в Ethereum: децентралізовані біржі

Якщо ви вже володієте криптовалютами, інвестування в Ethereum - це питання торгівлі [частиною] ваших існуючих криптовалют на Ethereum. Для тих, хто вважає за краще робити це через децентралізовану біржу, обов’язково перевірте ці платформи:
 • Uniswap
 • Sushiswap
 • 1Inch
 • Та багато інших

На відміну від централізованих платформ, децентралізована біржа не вимагає від користувачів створення облікового запису. Натомість, користувачі можуть безпосередньо торгувати зі свого криптогаманця, створюючи більш спрощену роботу.

Торгівля обертається навколо конвертації вашого активу в Ethereum. Надішліть замовлення на покупку на децентралізовану біржу, і після завершення баланс ETH буде надіслано безпосередньо на ваш гаманець.

Як користуватися Ethereum гаманцем

Тепер, коли ми знаємо, які платформи використовувати для інвестування в Ethereum, наступним кроком є створення гаманця Ethereum. Без цього ви не зможете безпечно зберігати свій Ether. Хоча централізовані біржі допомагають користувачам зберігати криптокошти за допомогою кастодіальних рішень, вони також гарантують, що користувач завжди потребує його схвалення для доступу до коштів, що не ідеально.

Ethereum гаманець дозволяє користувачам зберігати Ethereum та токени відповідно до стандартів ERC-20, ERC-721 та токенів інших мережевих стандартів.

Існує кілька типів гаманців Ethereum, які можна використовувати. Деякі користувачі вважають за краще програмне рішення, до якого вони мають доступ на своєму комп’ютері або мобільному пристрої. Інші вважають за краще трохи більше безпеки та контролю і вибирають апаратний гаманець. Апаратний гаманець - це USB-пристрій, захищений шифруванням, який для використання потрібно підключити до комп’ютера або до мобільного пристрою через Bluetooth.

Приклади апаратних гаманців включають:
 • Ledger Nano S/X
 • Trezor
 • Satochip
Для тих, хто віддає перевагу програмним рішенням, такі варіанти є популярними та безпечними:
 • MetaMask (комп'ютер та мобільний)
 • MyEtherWallet
 • MathWallet
 • Argent
 • Numio
 • Браузер Opera (iOS та Android)
 • Та багато інших

Пошук відповідного гаманця буде залежати від ваших очікувань від самого гаманця. Функціонал у різних варіантах буде відрізнятися, і не кожному потрібні зайві навороти. Функціональність надсилання та отримання є найважливішою під час інвестування в Ethereum. Однак, деякі люди можуть захотіти вивчити ширший ландшафт, наприклад, взаємодії з NFT, децентралізованими додатками, платформами DeFi тощо.

Користуватися програмним гаманцем легко. Встановіть програмне забезпечення на свій улюблений пристрій і пройдіть процес налаштування. Якщо гаманець створює його для вас, обов’язково створіть резервну копію початкової фрази. Цей набір слів представляє приватний ключдо гаманця, що гарантує вас законним власником цієї адреси та будь-яких коштів, пов'язаних із нею.

Резервне копіювання цієї інформації слід зробити на аркуші паперу, записавши її. Зберігання інформації у цифровому вигляді робить її вразливою для хакерів, особливо якщо текстовий файл зберігається в Інтернеті.

Після завершення налаштування вам буде надано огляд адрес(и) вашого гаманця та можливість створити нову, якщо ви цього бажаєте. Ця адреса буде використовуватися, коли ви інвестуєте в Ethereum та надсилаєте кошти на свій гаманець.

Незалежно від використання централізованої чи децентралізованої біржі, завжди переміщуйте придбаний Ethereum у свій гаманець. Гаманець, яким ви керуєте, гарантує, що ви зможете витрачати кошти, не вимагаючи схвалення третьої сторони.

Варто зазначити, що початкова фраза, пов’язана з вашим гаманцем Ethereum, не прив’язана до певного програмного або апаратного забезпечення. Тому, якщо ви коли-небудь вирішите вивчити інший гаманець, ви можете легко імпортувати наявні адреси та баланси. Не соромтеся пограти з різними варіантами, але завжди захищайте інформацію свого облікового запису.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
12 people liked this article