Що таке стейблкоїн (стабільна монета)?
Crypto Basics

Що таке стейблкоїн (стабільна монета)?

17 хв
1 year ago

Стейблкоїни можуть допомогти криптоінвесторам уникати волатильності на ринках, але у них також є багато інших реальних випадків використання.

Що таке стейблкоїн (стабільна монета)?

Зміст

Стейблкоїни служать вкрай необхідною протиотрутою проти волатильності на крипторинках.

Давайте розглянемо, як вони працюють?

Більшість із цих цифрових валют забезпечені базовим активом для підтримки стабільної ціни.

Наприклад, одним із найпоширеніших типів стейблкоїнів є прив'язаний до фіатних валют.
Стейблкоїн, такий як Tether (інакше відома як USDT), підтримується на основі 1:1 з доларом США. Для кожної окремої одиниці USDT, яка перебуває в обігу, 1 долар повинен бути відкладений і утриманий у резерві постачальниками фінансових послуг. Альтернативи включають TrueUSD (TUSD) та USD Coin (USDC).

За останні роки кількість стейблкоїнів, як їх величина, — різко зросла. Також можна знайти криптоактиви, які прив’язані до інших фіатних валют, таких як євро, і навіть до інших криптоактивів!

Здається, що можливості цієї нової технології безмежні. Деякі проєкти стейблкоїнів пов’язують свої цифрові активи із дорогоцінними металами або іншими криптовалютами. Такі проєкти, як Libra від Facebook, мають на меті дозволити використовувати стейблкоїни як засіб обміну — підкріпленого кошиком різних національних валют.

Стейблкоїни надзвичайно легко купити, і вони розміщені на більшості криптобірж, включаючи Binance та Coinbase.

Які основні варіанти використання стейблкоїнів?

Обсяги торгівлі стейблкоїнами збільшуються, — і для власників токенів є багато реальних випадків їх використання.

Наприклад, зараз багато фінансових установ, які часто стягують астрономічну комісію за трансакцію коли здійснюються транскордонні перекази або одна фіатна валюта конвертується в іншу — і розрахунки можуть зайняти кілька днів. Популярні стейблкоїни дозволяють миттєво здійснювати перекази на блокчейні і набагато дешевше.

Вибір правильного типу стейблкоїну також може служити вкрай необхідною безпечною гаванью від короткострокової волатильності цін на Bitcoin ринку.

Навіть деякі з найбільших економік світу розглядають можливість запуску нових стейблкоїнів, — які часто називають цифровими валютами центрального банку або CBDC. Для фінансових установ, включаючи Народний банк Китаю та Банк Англії, технологія блокчейн стає все більш важливою частиною грошово-кредитної політики. Багато з цих організацій сподіваються, що транзакції у мережі можуть забезпечити так необхідну модернізацію, особливо коли гаманці для смартфонів починають ставати все більш популярними, ніж банківські рахунки.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Список найкращих стейблкоїнів

Хоча ми не робимо оцінку щодо того, чи є ці стейблкоіни «найкращими» чи ні, ось список стейблкоїнів з найвищим рейтингом на CoinMarketCap. Як вже зрозуміло, цей список стейблкоїнів не буде у порядку ціни, оскільки ціна стабільних монет завжди... стабільна.

Стейблкоїн Tether: USDT

Tether - це стейблкоїн, прив'язаний до долара США 1:1, який посідає третє місце на CoinMarketCap станом на 8 січня 2021 року.

Tether випускається компанією з Гонконгу, яка також називається Tether. Спочатку, компанія стверджувала, що кожен USDT забезпечений одним доларом США, але з тих пір заявила, що існуюча система ближчою до дробового резервування.

Tether є одним із найпопулярніших способів для криптотрейдерів щодо входу та виходу із крипторинків. Tether широко доступний, і часто друкують нові Tether (що іноді може бути суперечливим, оскільки Tether ніколи не проводив офіційний публічний аудит). Хоча багато людей використовують Tether для зручності, компанія Tether була у центрі кількох судових позовів через ймовірне маніпулювання ринком.

Ви можете придбати Tether на Binance, OKEx, HitBTC, Huobi Global та інших біржах.

Стейблкоїн Binance: BUSD

Binance USD - це стейблкоїн іу співвідношенні 1:1, забезпечений доларами США, випущений провідною криптобіржею Binance у партнерстві із Paxos. Ціна стейблкоїна завжди становить 1 долар, а BUSD регулюється Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк. Станом на 8 січня 2021 року, BUSD займає 33 місце на CoinMarketCap.

Ви можете купити Binance USD на Binance і викупити стейблкоїни Binance у Paxos. BUSD виконує ту ж функцію, що й будь-який стейблкоїн — допомагає криптотрейдерам на нестабільних крипторинках, забезпечуючи криптовалютою зі стабільною ціною.

Стейблкоїн Gemin: GUSD

Gemini Dollar (GUSD) - стейблкоїн, випущений Gemini, криптобіржею, заснованою близнюками Вінклвосс (Winklevoss). Стейблкоїн Gemini займає 476-е місце на CoinMarketCap станом на 8 січня 2021 року.

Стейблкоїн Gemini, випущений Gemini та доступний для покупки, призначений для надання токенів у мережі Ethereum зі стандартом ERC-20, що забезпечує стабільність цін на крипторинках.

Прив’язка ціни стейблкоїна Gemini 1:1 щомісяця перевіряється незалежною зареєстрованою аудиторською фірмою.

Стейблкоїн Coinbase: USDC

8 січня 2021 року, стейблкоїн Coinbase, USDC, займає тринадцяте місце у рейтингу CoinMarketCap. Стейблкоїн, ціна якого становить 1 долар, був запущений криптобіржою Coinbase і платіжною компанією Circle у рамках консорціуму Center.

USDC було запущено у вересні 2018 року з метою надання трейдерам безпечного притулку у часи нестабільності, а також дозволити підприємствам приймати оплату в криптовалютах через стабільну ціну USDC.

І Circle, і Coinbase відповідають нормативним вимогам, і найбільша бухгалтерська фірма перевіряє прив’язку USDC до USD 1:1. Ви можете придбати USDC на Coinbase, а також на Poloniex, Binance, OKEx, Bitfinex і навіть на децентралізованих біржах, таких як Uniswap.

Недоліки стейблкоїнів

У той час як криптовалюти, такі як BTC, повністю децентралізовані, те саме не можна сказати про стейблкоїни через те, що базові активи потрібно тримати у резерві. Велика проблема полягає у забезпеченні належного забезпечення цих цифрових валют — справді, Tether зіткнувся із судовим позовом у Нью-Йорку після заяв, що USDT не може бути забезпечений доларом США 1:1.

Тоді виникає складне питання щодо регулювання. Багато центральних банків з певною тривогою відреагували, коли Facebook представив Libra, побоюючись, що цей криптоактив може підірвати суверенітет фіатних валют і навіть спровокувати економічний крах.

Зрештою, може пройти деякий час, перш ніж стейблкоїни отримають широке поширення у реальному світі.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
14 people liked this article