Найкращі вбивці Ethereum - детальне порівняння
Crypto Basics

Найкращі вбивці Ethereum - детальне порівняння

У змаганні за звання справжнього вбивці Ethereum, який проєкт дійде до фінішу першим? Давай дізнаємось!

Найкращі вбивці Ethereum - детальне порівняння

Зміст

Ethereum є провідним блокчейном для протоколів децентралізованих додатків (dApps) та для протоколів децентралізованих фінансів (DeFi). Однак, багато інших блокчейн-екосистем надають розробникам такі ж, якщо не більше, привабливі переваги. Кілька проєктів хочуть стати "вбивцями Ethereum", хоча це може зайняти деякий час.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Cardano

Джерело: Securities.io

Багато людей радіють шансам Cardano стати одним із потенційних вбивць Ethereum. Екосистема має високу цінність - майже 31 мільярд доларів - і забезпечує багато функцій, які можна знайти в екосистемі Ethereum. Крім того, механізм консенсусу proof-of-stake забезпечує стійкий і екологічно чистий підхід до перевірки мережевих транзакцій та обміну даними.
Крім того, Cardano представив функцію смарт-контракту - хоч і пізніше, ніж очікувалося, - що дозволило значно активізувати діяльність розробників. У 2021 році, це була найкраща платформа смарт-контрактів за загальною активністю розробників, випереджаючи Ethereum та Solana. Оскільки смарт-контракти стануть більш привабливими для розробників, екосистема dApp буде більш різноманітною.
Серед інших проєктів Cardano нещодавно запустив у мережі кілька децентралізованих бірж. Сьогодні у мережі працює кілька десятків dApps, більше розробляються за лаштунками. Порівняно з тисячами додатків, створених на Ethereum, це невелика кількість, але це все одно гідний початок. Альтернативи OpenSea та Uniswap на основі Cardano можуть з часом вийти на ринок, навіть якщо вони не існують сьогодні.
На фронті децентралізованих фінансів Cardano є над чим попрацювати. Мережа становить приблизно 300 мільйонів доларів США у загальній заблокованій вартості (TVL), що значно менше, ніж 133 мільярди доларів Ethereum. Однак, такі проєкти, як Hydra, можуть зробити Cardano DeFi набагато успішнішим та привабливішим. Краще масштабування, нижчі комісії та підвищення ефективності завжди корисні для поточного та майбутнього розвитку блокчейна. Крім того, ера Basho Cardano покращить масштабованість і взаємодію, що є ще одним важливим аспектом, за яким слід слідкувати.

Ви можете переглянути наш детальний аналіз на тему “Чи справді Cardano є вбивцею Ethereum?“

Fantom

Джерело: cryptoslate.com

Протягом 2021 року та на початку 2022 року, екосистема Fantom спостерігала величезне зростання децентралізованого фінансового сектору. Більшість цього зростання відбувається завдяки внеску супер-розробника Андре Кроньє (Andre Cronje), який створив десятки протоколів на проєктах стеку технологій Fantom. Однак, Кроньє підтвердив, що залишить екосистему DeFi і припинить роботу практично всіх проєктів на основі Fantom. Залишається незрозумілим, як це вплине на ландшафт DeFi, але Fantom є більше, ніж просто прибуткове фермерство.
Fantom працює на варіанті підтвердження частки володіння proof-of-stake, який називається DAG або Directed Acyclic Graph. Хоча система поділяє кілька аспектів розподіленої книги, вона не є традиційним блокчейном. Фрагменти даних є послідовними та пропонують дешевше, швидше та більш масштабоване рішення для транзакцій та обробки даних. Крім того, він більш енергоефективний, прокладаючи шлях до довгострокової стійкості. Недоліком впровадження DAG від Fantom є залежність від валідаторів мережі, що зменшує загальний децентралізований характер мережі.

Ще однією перевагою Fantom, є його можливість програмування, яка може служити для будь-яких потенційних випадків використання. Смарт-контракти, NFT, галузі метавсесвіту, ігри та децентралізовані фінанси - це лише деякі варіанти. Існують також стимули для розробників для створення нових проєктів і загалом більш ефективної екосистеми для користувачів та розробників. Крім того, Fantom сумісний з EVM, що дозволяє розробникам Ethereum легко переносити свої творіння у нову мережу.

Наразі Fantom залишається одним із найменш ймовірних вбивць Ethereum з ринковою капіталізацією трохи менше 3 мільярдів доларів. Проте, ця мережа становить понад 6,3 мільярда доларів у DeFi TVl, що вказує на те, що назріває імпульс.

Solana

Джерело: CoinQuora.com

Екосистема Solana трохи випереджає Cardano на два мільярди доларів ринкової капіталізації (на момент написання статті). Цей імпульс пояснюється технологічними перевагами постачальників екосистем:високою пропускною здатністю за невеликі витрати та підтримкою сховищ, ланцюгів запасу та випадків використання ідентифікаційних даних. Зокрема, цей останній аспект стане предметом ширшого інтересу в циклах розробки Web3 та metaverse. Деякі люди очікують, що Solana конкуруватиме з Visa щодо платежів та розрахунків, хоча це може тривати роками.

Ви також можете переглянути наше порівняння Solana проти Ethereum!

Все більше і більше проєктів будується на Solana завдяки цим ключовим перевагам. Децентралізовані фінанси, блокчейн-ігри та невзаємозамінні токени є трьома відомими вертикалями в екосистемі Solana сьогодні, хоча вони не так добре використовуються, як рішення, що працюють на Ethereum. Solana становить 6,66 мільярда доларів у DeFi TVL, що трохи випереджає Fantom, але значно поступається Ethereum, BNB Chain та Avalanche.

Одним із аспектів, які стримують Solana як вбивцю Ethereum, є компроміс між продуктивністю та децентралізацією. Наприкінці 2021року, в Solana зазначили серйозний збій мережі через активність бота у мережі. Можна запропонувати величезну пропускну здатність, але це марно якщо страждає вся мережа. Крім того, як і Fantom, Solana потребує валідаторів мережі для підтримки роботи.

Ви також можете ознайомитися з нашим посібником на тему Cardano проти Solana!

BNB Chain

Джерело: btcpeers.com

Існує багато паралелей між Ethereum та BNB Chain, хоча обидві мережі абсолютно різні. BNB Chain запускає Binance, найбільша централізована криптобіржа в усьому світі. BNB Chain привернула велику увагу користувачів та розробників, що призвело до появи різних відомих dApps, таких як PancakeSwap, SecondLife, MOOX, Bomb Crypto тощо.

BNB Chain також відзначила значне зростання екосистеми DeFi, що на сьогодні становить майже 16 мільярдів доларів, і невзаємозамінних токенів, серед інших вертикалей. Перевагою BNB Chain є швидкість та ефективність. Однак, коли Ethereum переходить на proof-of-stake, обидві ці переваги можуть стати менш відвертими.

Варто зазначити, що BNB Chain було створено у лютому 2022 року, коли Binance об’єднала свій Binance Chain, який використовувався для забезпечення криптоторгівлі Binance, - з Binance Smart Chain - стеком технологій dApp. Наразі, злиття не зробило BNB Chain більш відвертим "вбивцею Ethereum", ніж це було раніше. Однак, це все ще приносить користь розробникам і користувачам, чого Ethereum не може запропонувати.

Ви також можете переглянути наш аналіз Solana проти BNB Chain!

Avalanche (AVAX)

Ще одним "вбивцею Ethereum", що бореться за швидкість та ефективність, є Avalanche (AVAX). Це також платформа смарт-контрактів, яка стала десятим за цінністю криптопроєктом за ринковою капіталізацією. Ринкова капіталізація Avalanche становить понад 20,4 мільярда доларів, а DeFi TVL - понад 11,3 мільярда доларів. Частково цей успіх пов’язаний із набагато швидшою платформою смарт-контрактів, ніж інші мережі.

Avalanche використовує унікальний механізм консенсусу для досягнення завершеності транзакції менш ніж за дві секунди. Це значне покращення у порівнянні з 6 хвилинами Ethereum, що є все одно кращим, ніж годину чекати остаточного рішення у Bitcoin. Крім того, Avalanche привернула увагу Mastercard, Deloitte та інших відомих фінансових і фінтех-компаній. Ці партнери через Ava Labs розроблятимуть нові проєкти, продукти та рішення.

Крім того, Avalanche сумісний з віртуальною машиною Ethereum, що дозволяє розробникам подолати розрив із провідним блокчейном розробки. Сумісність з EVM може бути важливою перевагою, оскільки підтримує смарт-контракти, створені для Ethereum, не вимагаючи зміни коду. Крім того, цей підхід забезпечує користувачам доступ до Avalanche за допомогою надійних інструментів, таких як MetaMask.

Чому Cardano називають "вбивцею Ethereum"?

Враховуючи всю конкуренцію за те, щоб стати "вбивцею Ethereum", можна задатися питанням, чому Cardano є частиною цієї розмови. Мережа значно відстає від таких конкурентів, як Solana, BNB Chain, Fantom та Avalanche з точки зору екосистеми, децентралізованого фінансування TVL тощо. Ethereum все ще живий і процвітає, і майбутній перехід на proof-of-stake може зміцнити позиції провідної мережі у галузі.

Крім того, щоб "вбити" Ethereum, Cardano повинен був перевершити Ethereum за ринковою капіталізацією. Сьогодні це здається малоймовірним, хоча й немає нічого неможливого. Користувачам і розробникам Ethereum набридла повільна мережа та високі комісії за транзакції. Cardano та інші потенційні "вбивці Ethereum" пропонують сильні альтернативи, але їхній успіх залежить від залучення більшої кількості розробників для створення потужних і видатних програм. Швидкість та ефективність є потужними перевагами, але Cardano не є унікальним у цьому плані, навіть якщо він більш децентралізований, ніж мережі, що покладаються на валідаторів.

На папері, Cardano має такі ж шанси стати "вбивцею Ethereum", як Solana, BNB Chain, Fantom або Avalanche. Чи дійде хтось із них до цього етапу - це вже окрема історія. Ethereum 2.0 представить багато рішень щодо актуальних проблем, які впливають на мережу. Крім того, Ethereum все ще має перевагу першоджерела, раннє впровадження та величезну частку ринку.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
7 people liked this article