Чи є криптовалюти анонімними?
Crypto Basics

Чи є криптовалюти анонімними?

Розуміння криптоанонімності вимагає знання певних нюансів, оскільки зараз існують тисячі монет з різними властивостями.

Чи є криптовалюти анонімними?

Зміст

Як і на будь-яку тему, пов’язану з криптовалютами, тут немає простих відповідей. Зараз існує багато тисяч монет, і кожна з них має відмінні властивості від інших, що може створити деяку плутанину. Розуміння криптоанонімності вимагає знання деяких нюансів, які ми пояснимо нижче.

Чи Bitcoin анонімний?

Bitcoin був першою криптовалютою та у перші роки вважався анонімним. Найпершими випадками використання були купівля та продаж (переважно нелегальних) товарів онлайн на чорному ринку. Перший чорний ринок називався Silk Road і мав репутацію продажу чого завгодно. Уявіть собі глобальний eBay для злочинців.

У ті перші дні, Bitcoin був обраною монетою для купівлі та продажу. Адреса Bitcoin - це довгий рядок цифр і літер (як верхнього, так і нижнього регістру), які, на думку людей, унеможливлюють відстеження. Хоча кожна адреса гаманця унікальна, усі вони виглядають однаково, тому що ми, люди, нелегко обробляємо випадкові рядки чисел і цифр. Однак, адреси гаманців насправді не анонімні — вони є псевдонімами, що означає, що вони виконують роль заповнювача для ідентифікації власника гаманця.

Що таке ланцюговий аналіз?

Коли ФБР заарештувало засновника Silk Road Росса Ульбріхта (Ross Ulbricht), вони мали переконатися, що він був заарештований із відкритим ноутбуком і щоб увійшов у систему адміністратора — їм потрібно було фізично зв’язати чоловіка з його присутністю в Інтернеті.

Цей ринок був посередником для обробки транзакцій, а це означало, що ФБР тепер могло з’єднати покупців і продавців та їхні Bitcoin гаманці. Хоча на той час було багато тисяч гаманців, це дало стартову панель владі для аналізу блокчейну, прив’язки адрес гаманців до реальних людей та їх реальних адрес. Процес з’єднання цих точок відомий як ланцюговий аналіз і зараз є широко використовуваним процесом для відстеження злочинних операцій.

За роки, що пройшли з того часу, уряди ввели законодавство для криптобірж і вимагають їх регулювання. Завдяки цьому, біржі та (якщо потрібно) уряди мають доступ до записів купівлі-продажу та будь-яких транзакцій відсилання монет з біржі. Хоча це, очевидно, і далеко від завершення, але дає змогу заповнити багато пробілів і зрозуміти набагато більше про те, хто та що робить. На момент написання статті у 2020 році, Bitcoin є найбільш аналізованим криптоланцюгом.

Чи можливо купити Bitcoin анонімно?

На цьому моменті варто зробити паузу та розглянути, що є чотири основні дії, які можна зробити з Bitcoin або будь-якою іншою монетою. Це купівля, продаж, відправка та отримання. Купівля та продаж - це дії, які зазвичай здійснюються в обмін на фіатну валюту, наприклад на долар США або євро. Відправка та отримання, зазвичай, відбуваються за допомогою третьої сторони в обмін на деякі товари чи послуги.
Коли справа доходить до процесів купівлі та продажу, зараз дуже важко зробити це анонімно. Оскільки більшість бірж зараз зареєстровані та регулюються, вони ведуть облік коштів, що надходять у гаманці. Однак, є деякі послуги підходящі для покупців та продавців для особистих операцій за готівку. Першим та найвідомішим з цих сервісів є LocalBitcoins.com — одноранговий сайт для обміну криптовалюти на фіат. Однак, найбільш анонімна форма обміну — зустріч з незнайомцем і передача готівки в обмін на крипто — більше не підтримується на LocalBitcoin через дедалі більше дотримання регламенту.

Уряд перевіряє послуги із менш суворими вимогами, ніж «знай свого клієнта», оскільки можна стверджувати, що існує ймовірність відмивання грошей або ухилення від сплати податків. У результаті, більшість продавців і покупців тепер здійснюють операції за допомогою банківських переказів, які не є анонімними, якщо уряд вирішить провести розслідування.

Наприклад, хакери Bitcoin Twitter у 2020 були спіймані, коли вони надіслали частину своїх вкрадених Bitcoin через Coinbase — аналіз ланцюга, проведений органами влади, використовуючи дані клієнтів Coinbase, зміг зіставити адресу з особою.

Що робить Bitcoin-міксер?

Оскільки найперші криптоентузіасти були лібертаріанцями, це зниження конфіденційності стало каталізатором створення монетоміксерів. Монетоміксер (coin mixer) - це послуга, яка перемішує монети за кількома адресами за невелику плату. Вони також відомі як tumblers. Перетасування відбувається з іншими монетами від інших людей, які також хочуть скористатися цією ж послугою. Хоча це і не гарантує анонімності, це робить відстеження монет неймовірно складним, що майже те саме.

Однак, оскільки у 2017 році вартість транзакцій у ланцюгу Bitcoin зросла, плата за використання міксера значно зросла теж. Сьогодні послуги змішувачів все ще існують, але використовуються набагато рідше через їх вартість. Існують послуги змішування в інших блокчейнах, де витрати на транзакцію нижчі. Хорошим прикладом цього є CashShuffle.com на блокчейні Bitcoin Cash.

Список багатих власників Bitcoin (Bitcoin Rich List)

Ще один аспект, пов’язаний з конфіденційністю, який є або справжньою перевагою, або слабкістю Bitcoin та інших криптоактивів, - їхні блокчейни загальнодоступні. Можна вічно переглядати транзакції для кожного блоку. Це також означає, що можна побачити історію транзакцій для кожного гаманця. Це еквівалентно відкритому обліку транзакцій для кожного банківського рахунку у світі назавжди. Зайве говорити, що це дуже далеко від анонімності.

Кінцевим результатом такої прозорості є існування вебсайтів, які відображають актуальні записи Bitcoin гаманців з найбільшою кількістю монет. Це відомо як список Bitcoin Rich List. Ці списки багатіїв існують і для інших монет.

Оскільки Bitcoin був першим, з’явилися монети, що випускаються з інноваціями, які покликані обмежити таку прозорість. Мабуть, найкраща з цих монет - Monero. Це дуже складно пояснити у посібнику для початківців, але були технічні нововведення, які унеможливлювали перегляд балансу гаманця, і тому немає списку багатіїв Monero.

Яка криптовалюта найбільш анонімна?

Було створено ряд монет з різними рівнями конфіденційності та анонімності, вбудованими на початку. Основними двома приватними монетами є Zcash та Monero.

Zcash має чудові функції конфіденційності для захисту транзакцій; однак, ці функції повинні бути активовані користувачами, і дослідження показало, що лише дуже невелика частина транзакцій має ці функції. Конфіденційність у блокчейні покращується, коли більшість або всі транзакції є приватними.

Monero має функції конфіденційності для всіх транзакцій і блокчейну, що означає значну анонімність.

Якщо читання цього короткого опису зацікавило вас технологіями криптоконфіденційності, пропоную вам продовжити читання та зробити власні дослідження. Пошук у Google англійською термінів «zk-SNARKS explained» - (zk-SNARKS пояснено) та «zk proofs explained» - (zk proofs пояснено) відкриє для вас цілий новий світ технологій. Удачі!

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
5 people liked this article