Словник

Децентралізовані додатки (DApps)

Moderate

Тип додатків (програм), які працюють у децентралізованій мережі, уникаючи єдиної точки збою.

Що таке децентралізовані додатки (DApps)?

Децентралізовані додатки (Decentralized Applications (DApps)) - це будь-які комп’ютерні програми, робота яких підтримується розподіленою мережею комп’ютерних вузлів, на відміну від підтримки одним сервером.

Концепція децентралізованих додатків була реалізована завдяки блокчейн платформам, які підтримують смарт-контракти, першим з яких був Ethereum (ETH). Крім того, що Ethereum є криптовалютою, він підтримує так звану Ethereum Virtual Machine (EVM), яку можна описати як розподілений комп’ютер, стан якого у будь-який момент точно визначається за допомогою алгоритму консенсусу.
EVM є повною за Тьюрингом і це означає, що вона може виконувати всі операції, які, як очікується, зможе виконати звичайний комп’ютер. EVM має власну мову програмування Solidity, яка дозволяє розробникам децентралізовано кодувати та запускати будь-яку програму на EVM.
Завдяки тому, як вони виконуються, DApps можуть забезпечувати таку ж якість обслуговування, як і звичайні додатки, водночас користуючись усіма перевагами децентралізації, такими як майже постійний час безвідмовної роботи та стійкість до цензури та корупції.
Є багато прикладів успішних DApps з мільйонами доларів ринкової капіталізації та сотнями активних користувачів, таких як ринкова платформа прогнозів Augur (REP), ринок для простої комп’ютерної потужності Golem (GNT) та Basic Attention Token (BAT) - цифрова рекламна платформа на основі блокчейну.
Інші приклади популярних платформ DApp, крім Ethereum, включають Neo (NEO) та NEM (XEM).

Related Articles