Що таке Terra? Путівник по екосистемі Terra
Crypto Basics

Що таке Terra? Путівник по екосистемі Terra

5 months ago

CoinMarketCap Alexandria розглядає перспективні блокчейни першого рівня та їх найцікавіші протоколи. Сьогодні ми зосередимося на місячному блокчейні - Terra.

Що таке Terra? Путівник по екосистемі Terra

Зміст

Проєкт Terra - це блокчейн першого рівня, заснований Даніелом Шіном (Daniel Shin) та До Квоном (Do Kwon). Компанія Terra була заснована на початку 2018 року в Південній Кореї та була визнана однією з найперспективніших мереж рівня 1 на ринку. Її токен LUNA у 2021 році зріс на 17 000%! Terra та її власний токен CW20 LUNA є основою для UST, децентралізованого алгоритмічного стейблкоїна, не забезпеченого фіатними резервами.
UST є найважливішим продуктом Terra і, ймовірно, спричинить або порушить успіх всієї екосистеми. До того, як він почав служити основою для екосистеми Terra DeFi, UST вже був інтегрований з такими платіжними системами, як Chai у Кореї та Memepay у Монголії.
Якщо ви хочете дізнатися більше про проєкт, відвідайте Terra Academy та пограйте з їх Terra Scan, щоб визначити свої транзакції.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке LUNA та як вона інтегрується із UST?

LUNA - це власний токен управління Terra, який служить підтримкою для її стейблкоїна UST.
UST не підтримується фіксованою кількістю фіатних доларів, як інші стейблкоїни, такі як USDC або USDT. Натомість, пропозиція LUNA діє як підтримка для UST та поглинає зміни попиту на UST, регулюючи пропозицію. Основний механізм полягає у тому, що користувачі завжди можуть обміняти 1 UST на LUNA вартістю в 1 долар.
Припустимо, що на ринку є 1 мільйон UST, забезпечений LUNA на 1 мільйон доларів. Скажімо, що попит на UST зростає, і він ламає свій кілок до зростання, при цьому, 1 UST коштує більше ніж 1 долар. Terra виробляє новий UST, спалюючи таку ж кількість LUNA для відновлення прив’язки. І навпаки, якщо попит на UST падає та прив’язка порушується, власники UST можуть обміняти свої токени на LUNA вартістю 1 долар, допоки прив’язка буде відновлена.
Іншими словами: пропозиція LUNA скорочується, якщо попит на UST зростає, що спричиняє зростання ціни LUNA. Пропозиція LUNA збільшується, якщо попит на UST падає, що спричиняє падіння ціни LUNA. У результаті, волатильність переміщується від UST до LUNA.
У довгостроковій перспективі, збільшення попиту в UST призведе до скорочення пропозиції LUNA та збільшення попиту на LUNA. По мірі того, як нові dApps з'являються на Terra і створюється більше інтеграцій з іншими блокчейнами через мости, поінформованість та попит на UST повинні зростати, а разом з ним і попит на LUNA, що призведе до подальшого зменшення постачання LUNA.

Посилання на Terra на YouTube

Бичачий кейс для UST та LUNA

Підставою для екосистеми є масове впровадження UST у криптопросторі, що призвело до зростання цін на LUNA. Якщо LUNA в майбутньому буде коштувати 1000 доларів або навіть 10 000 доларів США або більше, крива пропозиції буде дуже нееластичною, оскільки спалювання 1 UST за ціною 10 000 доларів США/LUNA спалює частину LUNA, яку вона робить зараз.

Це мета проєкту LUNA, яка стала ще більш чіткою після торішньої модернізації Columbus-5. Після оновлення сеньйораж LUNA, отриманий для карбування UST, спалюється і більше не виділяється у скарбницю громади. Це призводить до ще швидшого спалювання LUNA, доки попит на UST продовжує зростати, подібно до London Hard Fork на Ethereum.

Ризики для UST та LUNA

Якщо з якихось причин попит на ЄСВ знизиться, від цього постраждає LUNA. Саме це сталося після злому Wormhole, у результаті якого було вкрадено 320 мільйонів доларів у Wrapped Ethereum. Ціна LUNA впала на 50% з історичного максимуму в $100 після того, як ринок охопила паніка після злому. Хоча Terra Station та гаманець Terra Station ніколи не були скомпрометовані, псування репутації Wormhole - мосту Terra для інших блокчейнів - серйозно постраждала.

Екосистема Terra

Екосистема Terra має кілька відомих протоколів, заснованих на стейблкоїні UST, зокрема у просторі DeFi.

Anchor Protocol

Anchor - це грошовий ринок протокол, схожий на MakerDAO на Ethereum. Він пропонує один із найвищих прибутків стейблкоїну - 19,5% і користувачі також можуть депонувати синтетичні активи, які не є власними для Terra, наприклад bETH. У певному сенсі Anchor можна було б назвати банком Terra через його ключову роль у проєкті Terra.
Anchor має три важливих варіанти використання: облігаційні активи, грошовий ринок та ліквідація позик.
Облігаційні активи - це токенізований стейкінг на блокчейні Terra. Власники токенів отримують блочні винагороди облігаційними активами, але виграють від їх взаємозамінності та здатності до переносів. В принципі, будь-який блокчейн із смарт-контрактами підтримує облігаційні активи, які іноді також називають обгорнутими активами (wrapped assets).
Його грошовий ринок визначається пулом депозитів LUNA, які можна використовувати для генерування позик із надлишковим забезпеченням. Позичальники додають заставу до пулу ліквідності - або UST, або облігаційний актив - і натомість отримують свою позику. Алгоритм динамічно обчислює процентну ставку на основі коефіцієнта використання пулу.

Якщо позика підпадає під відношення позики до вартості (LTV), вона буде ліквідована. LTV кредиту залежить від застави. Anchor націлений на досягнення своєї так званої прив’язної ставки (Anchor Rate) як цільової відсоткової ставки. Для цього його смарт-контракт динамічно розподіляє винагороди за блоки із заставних активів між позичальником та вкладником.

Mirror Protocol

Mirror - це протокол синтетичних активів, який дозволяє синтетично торгувати криптоактивами та традиційними фінансовими активами.
Mirror створює дзеркальні версії активів, таких як mETH або mBTC, що представляють криптоактиви та інші mAssets, що представляють акції або товари. За допомогою UST користувачі можуть торгувати цими активами, ціни на які визначаються за допомогою оракулів. На відміну від традиційних фінансових ринків, Mirror не працює за фіксованим графіком, відкриваючи арбітражні можливості у вихідні дні.

Користувачі також можуть випускати mAssets та займати позицію з кредитним плечем із максимально дозволеним коефіцієнтом LTV 150%. Це дозволяє обробляти активи та створювати позицію із залученням кредитного плеча в активі, щодо якого інвестор може бути бичаче або ведмеже налаштованим. Крім того, користувачі можуть використовувати дельта-нейтральні стратегії для свого захисту від волатильності цін на активи та максимізації своїх винагород у MIR.

Astroport

Astroport - це автоматизований децентралізований протокол обміну, який дає змогу виявляти ліквідність та ціну для будь-якого некастодіального активу. Він має на меті стати чорною дірою ліквідності для проєкту LUNA та за його межами.
Ключовими функціями Astroport є гнучкий тип пулу, подвійний майнінг ліквідності та управління ASTRO.
Гнучкі типи пулів розширюються на традиційні AMM, створюючи гнучку архітектуру, яка дозволяє будь-яким типам пулів створювати нові типи пулів з мінімальними змінами у коді протоколу. Іншими словами, це поєднує в собі особливості всіх AMM у DeFi.

Майнінг з подвійною ліквідністю дозволяє постачальникам ліквідності більш ефективно використовувати свій капітал. Наприклад, прибуткові фермери можуть брати участь у вирощуванні подвійних токенів ASTRO та токена третьої сторони: якщо ліквідність надається парі ліквідності ANC-UST, фермери отримують ANC та ASTRO.

Нарешті, власники ASTRO можуть зробити стейкінг своїх токенів у пулі xASTRO та отримати частку комісій на додаток до участі в управлінні. Подібно до veCRV у Curve, xASTRO також можна заблокувати на довше для посилення повноважень управління.

Підсумовуючи, Astroport прагне об’єднати найкращі функції різних протоколів AMM для просування розширення екосистеми Luna.

Starterra

Starterra - це гейміфікована панель запуску на Terra, запуск якої відрізняє ігри грай, щоб заробляти від гейміфікованих NFT, а також пропонує стейкінг кількох активів.
Її різні фракції дозволяють користувачам робити стейкінг STT для збільшення свої шансів виграти асигнування на IDO. Гейміфікована таблиця лідерів відстежує такі параметри, як ставка STT, помножує кількість поставлених токенів, а також оцінює результати у соціальних мережах. Активність гравців вимірюється у Starterra Energy, що також впливає на шанс виграти асигнування. Отже, конкуренція на Starterra є водночас внутрішньорівневою та міжрівневою.

Starterra також забезпечує гейміфіковану інтеграцію NFT. Після підключення гаманця, гравці вибирають унікальний псевдонім і аватар для свого персонажа. Цей персонаж також може бути покращений за допомогою NFT у вигляді скінів, як-от зброя, броня, істоти або артефакти. Кожен NFT являє собою утиліту, яка впливає на шанси гравця виграти розподіл IDO.

Pylon Protocol

Pylon Protocol - це фреймворк DeFi для провідних захищених продуктів та послуг, що базуються на прибутковості.

Pylon має на меті стимулювати довгострокове узгодження між користувачами та постачальниками послуг, надаючи технічний набір інструментів, необхідних для коригування варіантів платежів. Довгострокові послуги, які накопичуються завдяки зростаючій клієнтській базі, краще винагороджуються за допомогою платіжної інфраструктури Pylon DeFi.

Наприклад, користувачі можуть вносити UST на платформи, які інтегровані з Pylon, і отримувати певні винагороди, як-от

  • Ексклюзивний контент
  • Безкоштовне членство
  • Токен-ферми проєкту
  • Постійні благодійні пожертви
  • Меценатство
  • Послуги оренди
  • Інвестиції, захищені основним капіталом

Після закінчення терміну підписки, внесену основну суму можна зняти. Відповідно до чітко визначених умов, доходи, створені з протоколів, таких як Anchor, також можуть бути розподілені постачальникам послуг. Крім того, Pylon Gateway - це децентралізована панель запуску проєкту та платформа для краудфандингу, подібна до Starterra.

TerraSwap

Terraswap це власна DEX для Terra та повністю децентралізований протокол для автоматизованого надання ліквідності на Terra. Його місія - «надати розробникам, постачальникам ліквідності та трейдерам можливість брати участь у відкритому та доступному для всіх фінансовому ринку». Подібно до інших децентралізованих бірж на конкуруючих блокчейнах, таких як TraderJoe, інвестори можуть обмінюватися різними власними активами Terra некастодіальним та децентралізованим способом.
Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
5 people liked this article