Як майнити Monero
How-to Guides

Як майнити Monero

Майнінг Monero - одна з останніх монет, яку ви можете легко добути самостійно вдома, — то як же почати майнити цю конфіденційну монету?

Як майнити Monero

Зміст

Цю статтю було оновлено 23 березня 2021 року для надання найновішої інформації про алгоритм Monero RandomX та CPU майнінг.
Monero (XMR) є суперечливою монетою конфіденційності, яка — незважаючи на збільшення регуляторного тиску на біржі — залишається у числі топ 20 монет криптоіндустрії. Зараз ринкова капіталізація криптовалюти становить понад 2 мільярди доларів.
XMR використовує той же механізм консенсусу підтвердження роботи proof-of-work (PoW), що і Bitcoin, з тією різницею, що його впровадження дозволяє навіть майнерам любителям зі звичайним процесором отримувати шматочок пирога.
Примітно, що розробники XMR наполегливо працюють над підтримкою та покращенням децентралізації мережі, утримуючи спеціалізовані машини, такі як інтегральні схеми для специфічного застосування (віддалені від майнінг сцени. Таким чином, більше людей можуть справедливо розділити загальну пропозицію монети у понад 17 мільйонів. Попереднє використання Monero алгоритму хешування CryptNight було замінено у листопаді 2019 року, коли у плановому оновленні було введено RandomX, який є алгоритмом PoW, який також перешкоджає розробці ASIC. RandomX також почав штрафувати майнерів Monero, які використовували графічні процесори, а це означає, що майнінг CPU тепер є найкращим способом майнити Monero.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Що таке майнінг Monero?

Майнінг Monero - це процес перевірки транзакцій на блокчейні криптовалюти для отримання винагороди у вигляді монет XMR. Зауважте, що криптовалюта працює так само, як і Bitcoin, за винятком більшої спрямованості на полегшення приватних транзакцій.
Майнінг XMR - це коли ви створюєте нові монети на децентралізованій платформі за допомогою програмного забезпечення для майнінгу Monero.

Як працює XMR майнінг

На відміну від Bitcoin, який має фіксований запас у 21 мільйон монет, монета, орієнтована на конфіденційність, не має аналогічного жорсткого ковпака. Натомість, вона налаштована таким чином, що якщо майнери виявлять усі виділені 18,132 мільйона токенів, то «хвостовий викид» почне генерувати 0,6 XMR винагороди нескінченно, починаючи з травня 2022 року. Це зберігає мотивацію майнерів після вичерпання загального запасу.

Новий блок на децентралізованій платформі виявляється приблизно кожні дві хвилини, а поточна винагорода за блок становить 1,26 XMR станом на січень 2021 року.

Що варто врахувати, перш ніж майнити Monero

Рентабельність

Майнінг - це бізнес; отже, рентабельність майнінгу Monero повинна бути вирахувана ще до того, як ви навіть подумаєте про придбання необхідного обладнання. Ключовим фактором, який підвищує прибутковість майнерів XMR, є те, що для цього процесу не потрібне дороге та важке обладнання, як у Bitcoin. Ви можете працювати навіть із CPU або GPU.

Відповідно до цього, ви повинні використовувати XMR калькулятор рентабельності майнінгу, щоб обчислити, чи дозволять вам отримати прибуток хеш-потужність ваших пристроїв, споживання електроенергії, вартість електроенергії тощо.

Хешрейт

Майнінг - це змагання, основане на часі. Тому, чим вище швидкість обробки пристрою, тим щасливішим та прибутковішим буде процес майнінгу. І, як було сказано раніше, Monero використовує той самий механізм консенсусу, що і Bitcoin, але з іншим алгоритмом хешування.

Для розробки, BTC використовує SHA-256, тоді як Monero використовує RandomX. Два алгоритми хешування мають різницю у підтримуваних пристроях для майнінгу. Хоча виробники ASIC зробили багато спроб вдарити по орієнтованій на конфіденційність криптовалюті, команді XRM вдалося повторити анти-ASIC оновлення достатньо разів, щоб тримати ці пристрої у страху.

Навіщо уникати ASIC? Через їх вартість, лише деякі вибрані можуть собі їх дозволити, а це призводить до централізації майнерів — отже, в очах розробників Monero це перевищує бачення децентралізації криптоспільноти.

Хешрейт є мірою швидкості пристроїв для майнінгу криптовалют. Простіше кажучи, це кількість хешів або обчислень, які пристрій може обробити за секунду.

Що таке майнер Monero?

Термін «майнер Monero» може означати або фізичного майнера, який працює з пристроями для майнінгу, або програми встановлені для майнінгу монети, орієнтованої на конфіденційність, за допомогою CPU після оновлення RandomX.

Крім того, це може означати програмне забезпечення для майнінгу Monero, про яке ми говорили у попередньому розділі. У цій статті використаємо перше значення зі списку. Для видобутку XMR, вам потрібно перетворити ваше загальне обладнання для майнінгу в установку для майнінгу Monero.

Установка для майнінга Monero

Оскільки зараз Monero майниться виключно за допомогою CPU, ви можете використовувати свій поточний CPU або придбати новий CPU лише для майнінгу Monero.‍

Після того як ви визначитеся з процесором, який використовуватимете для майнінгу Monero, вам потрібно буде завантажити програмне забезпечення Monero.

Устаткування для майнінгу Monero та програмне забезпечення для майнінгу Monero

Програмне забезпечення для майнінгу Monero - це програма, яка допомагає з'єднати обладнання для майнінгу з блокчейном або пулом монети. Різні CPU підтримують різне програмне забезпечення для майнінгу. Зауважте, що використання несумісного програмного забезпечення означає, що центральні процесори будуть працювати, але без винагород.

 1. XMRig
 2. XMRig NVIDIA CUDA
 1. AMD Threadripper 3990X
 2. AMD Ryzen 9 3900X
 3. Intel Core i9-10900K
Пам’ятайте, що програмне та апаратне забезпечення для майнінгу - це галузь, що швидко розвивається, тож параметри можуть змінюватися із часом.

Способи майнити XMR

Ви можете вимайнити монету, орієнтовану на конфіденційність, трьома способами:

 • як одиночний майнер XMR;
 • приєднатися до пулу Monero;
 • за допомогою сервісів хмарного майнінгу Monero.

Одиночний майнер (соло-майнер)

соло-майнер - це майнер, який безпосередньо взаємодіє із блокчейном. Найбільш значуща перевага одиночного майнера полягає у можливості зберігання всіх нагород за блок. На жаль, соло-майнери не можуть вигравати винагороди так часто, як це роблять майнінг пули.

Ще одна перевага одиночного майнінгу полягає у тому, що його можна зробити на вашому ПК.

Майнінг пул Monero

Майнінг пул XMR включає окремих власників обладнання, які поєднують його потужності для збільшення своїх шансів знайти нові блоки у блокчейні Monero. Винагороди за блок дістаються тим, хто вніс майнінг потужність для пошуку конкретного блоку.
Більшість майнінг пулів XRM стягують комісію від 0% до 2%. Деякі популярні майнінг пули Monero - це MineXMR, SupportXMR, Unipool та XMRNanopool. Крім того, що перевірка транзакцій проходить швидше, ніж одиночна робота, приєднання до майнінг пулу XMR означає, що винагорода в основному стабільна.

Однак, використання пулу Monero означає, що ви несете відповідальність за підтримку обладнання, підключення до Інтернету та оплату рахунків за електроенергію. Зауважте, що вибір репутаційного пулу є ідеальним, оскільки, хоча ви можете надавати свою потужність хешування пулу, пул із поганою репутацією може не підтримувати своє з’єднання із блокчейном Monero.

Хмарний майнінг Monero

Хмарний майнінг Monero - це використання хмарних обчислювальних потужностей для майнінгу XMR. Часто постачальники послуг хмарного майнінгу керують центрами обробки даних, на яких розміщуються обчислювальні пристрої.

Фізичні особи сплачують плату за використання обчислювальної потужності. Оскільки центр обробки даних піклується про важку роботу, тим, хто користується послугою, не потрібно вкладати кошти в обладнання для майнінгу та майнінг установки ріги (rigs).

Хмарний майнінг Monero вважається фінансово вигідним, якщо ви не одиночний майнер або любитель майнінг пулу. Поважні постачальники послуг хмарного майнінгу XMR включають Minergate та CCGMining. Один із способів визначити постачальника послуг хмарного майнінгу - це подивитися на кількість передплатників. Будьте обережні, якщо їх кількість надзвичайно низька.

Як майнити Monero

Чи є у нас все необхідне для початку майнінгу XMR? Ще ні. Одного не вистачає - адреси гаманця. Незалежно від того, чи займаєтеся ви майнінгом в одиночку чи у пулі, адреса має велике значення, оскільки саме там ви можете отримувати свої винагороди. Ви можете використовувати гаманець повного вузла або той, який ви використовуєте на своїй улюбленій криптобіржі, наприклад Binance та Coinbase.

Тепер, коли у нас є всі інгредієнти, настав час налаштувати наше програмне забезпечення для майнінгу. Конфігурація передбачає використання програмного забезпечення для майнінгу для підключення обладнання до пулу або безпосереднього підключення до блокчейну Monero.

Процес налаштування залежить від використовуваного обладнання та режиму майнінгу. Якщо процес пройшов успішно, настав час поспостерігати за тим, як почнуть надходити ці нагороди.

Ось підсумок як майніти Monero:
 1. Виберіть своє обладнання;
 2. Виберіть програмне забезпечення для майнінгу, яке підтримує ваше обладнання для майнінгу;
 3. Визначте адресу, яку ви будете використовувати;
 4. Налаштуйте програмне забезпечення для майнінгу;
 5. Сядьте та розслабтеся; XMR уже у дорозі.

Майнінг та шпигунське програмне забезпечення Monero

На жаль, Monero дуже затребуваний поганими хлопцями, такими як хакери та шахраї через свою анонімність, яку забезпечують його функції конфіденційності. Таким чином, ці самі злочинці вирішують не добувати XMR законним способом або купувати його на біржах, а замість цього вони заражають комп’ютери користувачів Інтернету за допомогою (шкідливого програмного забезпечення), вбудованого в електронні листи або зламані вебсайти. Це зловмисне програмне забезпечення, у свою чергу, використовує ці зламані комп’ютери для таємного майнінгу Monero однорангового (peer-to-peer), не знаючи того.
Підраховано, що всього 4% від загальної кількості Monero майниться через так звані ботнети, групи із тисяч скомпрометованих комп’ютерів, чия обчислювальна потужність збільшується до майнінгу криптовалюти без відома їх власників. Підраховано, що за останні чотири роки таким способом (станом на січень 2019 року) було видобуто понад 57 мільйонів доларів XMR. Monero (та Bitcoin) також є криптовалютами, які обираються хакерськими програмами-вимагачами.
Це невиправдана ситуація для влади, оскільки ці кошти розподіляються на відмивання грошей, злочинні угруповання та терористичні організації. Основні причини, чому регулятори вживають заходів щодо володіння криптовалютами, полягають у їх зобов’язанні забезпечувати захист резидентів своїх юрисдикцій і, що глобальні вказівки Групи з фінансових заходів (FATF) щодо боротьби з відмиванням грошей (AML) та боротьбою з фінансуванням тероризму (CFT) дотримані.

Тому, вони не можуть закривати очі на цю незаконну поведінку, що полегшує відмивання коштів та фінансування тероризму, і чинять тиск на біржі з метою видалення монет конфіденційності, таких як XMR. Особливо багато провідних бірж Азії зробили це у 2020 році.

Це вилучення з переліку впливає на вартість Monero, тому радимо залишатися у курсі юридичних аспектів майнінгу Monero у 2021 році.

Завершальні думки

Майнінг XMR є одним з небагатьох прибуткових майнінгових підприємств, які не потребують всіх ваших грошей для придбання майнінг обладнання. З вашим CPU чи GPU та ініціативою все готово. Крім того, можливість хмарного майнінгу позбавляє від клопоту зі створення та обслуговування платформи для тих, хто хоче покінчити з технічними матеріалами, пов’язаними з майнінгом Monero.

Якщо ціна Monero зростає - збільшується і прибуток від майнінгу, оскільки у процес вкладається менше інвестицій, ніж при майнінгу Bitcoin. Однак, дуже важливо бути напоготові щодо шахраїв, особливо із хмарним майнінгом, а також правилами конфіденційності монет у вашій країні.
Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
3 people liked this article