Як зробити свій внесок у Crypto та Web3, не написавши жодного коду
Blockchain

Як зробити свій внесок у Crypto та Web3, не написавши жодного коду

7 months ago

Хочете принести користь та брати участь в екосистемі криптовалют та Web3, але не знаєте як?

Як зробити свій внесок у Crypto та Web3, не написавши жодного коду

Зміст

Внесення цінності у крипто та Web 3

Еволюція розвитку криптовалют та Web3 у першу чергу залежить від людей, які кодують програми, продукти та послуги. Однак, є багато інших способів зробити свій внесок у ці галузі, навіть без будь-яких знань з кодування, зокрема:
  • Документація
  • Провідники
  • Підсумки
  • Робити нотатки
  • Обмін думками
  • Зведення вмісту
  • І багато інших можливостей дозрівають для використання.
Ця галузь потребує більше, ніж просто людей, здатних створювати додатки та інфраструктуру, як задокументовано у нещодавній темі Twitter Мартіну, журналіста даних Nansen.ai.

Написання легко засвоюваного крипто та Web3-контенту

Будь-яка нова розробка, що включає технологію блокчейн, криптовалюту та Web3, вимагатиме певної документації або пояснення. Нові протоколи з’являються на ринку щотижня, але глядачам не обов’язково буде зрозуміло, чому всі вони важливі. Більше людей зможуть зрозуміти нові проєкти, їх переваги, потенційні недоліки тощо за допомогою правильної документації або пояснення.

Крім того, слід враховувати, що розробники можуть виявитися не найкращими письменниками. Існує величезна різниця між написанням рядків коду та написанням тексту, який пояснює, що робить цей код. Розробники зосереджуються на створенні та можуть запропонувати авторам інформацію, щоб задокументувати протокол та його важливість в індустрії криптографії та Web3.

Більше того, ті, хто стає частиною проєкту в якості стажера, завжди можуть поділитися своїми нотатками. Точніше, це стосується стажерів, які працюють у компаніях чи проєктах, а також тих, хто любить слухати подкасти та хоче надавати нотатки для шоу. Більшість людей будуть шукати стислу інформацію про епізоди подкастів, перш ніж поставити їх у чергу в своєму списку. Крім того, такі нотатки можуть бути корисними для людей, які тільки почали працювати у шоу та індустрії криптовалют та web3загалом.

Ще один популярний варіант письма - записувати свої думки та думки щодо проєктів, ідей, концепцій та майбутніх тенденцій та ділитися ними з громадськістю. Багато платформ допомагають вам поділитися своїми записами, зокрема Medium, Substack або створити власний вебсайт/блог. Обмін цією інформацією у інформаційній стрічці Twitter також може бути корисним, оскільки він дозволяє охопити велику аудиторію та взаємодіяти з нею через ту саму платформу.

Зведення вмісту є хорошим варіантом

Хоча не кожен може кодувати або писати привабливий контент про криптовалюти та web3, це не єдині варіанти стати учасником. Зведення даних надає користувачам огляд новин, заголовків, дописів у блозі, нотаток, ланцюгів та багато іншого.

Зведення вмісту стало відносно легким, за допомогою блогу або каналу Telegram. Деякі навіть об’єднують свої висновки у публікаціях Twitter, як інфографіку, короткі теми, заставки тощо.

Для зведення вмісту, ви можете легко шукати інформацію самостійно — соціальні мережі, блоги, новинні сайти, — або використовуйте електронні таблиці для отримання RSS-каналів, серед інших інструментів. Звичайно, немає обмежень для зведених даних про криптовалюти та web 3, але помістити їх у стислий та компактний формат може бути складно.

Збираючи вміст, вам не потрібно ставати бібліотекою всього, що спадає на думку. Працюйте розумніше, а не важче, особливо у такій великій галузі, як криптовалюти, блокчейн та web3.

Створення пропозицій для протоколів

Знайшли крипто або web3-проєкт, який вам подобається? Добре! Ці протоколи постійно еволюціонують та удосконалюються, насамперед завдяки ідеям, поданим учасниками спільноти. Крім того, майже всі проєкти мають соціальний канал або форум, де користувачі можуть вносити ідеї або речі, які, на їхню думку, розробникам потрібно покращити.

Написання пропозиції для протоколу не вимагає глибоких технічних знань або першокласних навичок письма. Хороше розуміння англійської мови може допомогти вам висловити деякі думки, як працюють протоколи сьогодні та як, на вашу думку, команда може їх оптимізувати. Обмін цими ідеями зі спільнотою забезпечує відкритий діалог — і зворотний зв’язок, і пристрасність до справи — може викликати нові ідеї вдосконалення для роботи команди.

Незважаючи на те, що не всі ідеї чи пропозиції отримують зворотній зв’язок негайно, не витрачається зайвих зусиль при обміні особистих поглядів на проєкт чи протокол. Більше того, це може привести до цінних ідей, щоб прояснити непорозуміння або допомогти іншим зрозуміти хід ваших думок.

Беріть участь у DAO

Децентралізовані автономні організації (Decentralized Autonomous Organizations), або DAO, є основними концепціями крипто та web3. Важливу роль у цій галузі відіграє децентралізація. Найкращий спосіб досягти цієї мети - це видалити будь-яку традиційну корпоративну структуру та замінити її ініціативою, заснованою на спільноті. Модель DAO часто є кращим вибором, оскільки вона дає можливість членам спільноти голосувати за пропозиції та висувати нові ідеї щодо покращення протоколу.

Однак, деякі DAO зосереджуються на допомозі новачкам орієнтуватися у світі крипто та web3. Приклади включають Odyssey DAO та Scribe DAO, обидва з яких служать освітніми DAO, а не представляють конкретний проєкт чи галузевий протокол. Тим не менш, освіта новачків щодо галузі, її жаргону, нових проєктів, додатків та інших аспектів є суттєвою для забезпечення масового впровадження цих технологій.

Запустіть канал YouTube або подкаст

Якщо нічого з перерахованого вище не відповідає вашому стилю, чому б не спробувати запустити власний крипто та web3 подкаст або канал на Youtube? Відео та аудіовміст часто легше засвоювати користувачам — особливо новачкам — порівняно із великими стінами текстів, які пояснюють тонкощі цієї галузі. Приєднатися до подкасту або наявного каналу Youtube через співпрацю, звичайно, також можна.

Існує величезний ринок для подкастів і вмісту YouTube щодо криптовалют та web3. Насправді, у цьому просторі може бути більше творців, ніж будь-коли раніше, але ніхто однаково не сприймає розвиток галузі, нові проеєкти, освітній контент тощо. Якщо ви відчуваєте, що можете внести щось — як одноразовий, так і постійний проєкт — завжди варто проаналізувати ці варіанти та подивитися, яку відповідь ви можете отримати.

Ця стаття містить посилання на сторонні веб-сайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сторонні сайти»). Сайти третіх сторін не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сторонніх сайтів, включаючи, без обмежень, будь-які посилання, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сторонніх сайтів. Сайт вечірки. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання не означає схвалення, схвалення чи рекомендацію CoinMarketCap сайту чи будь-яку зв’язок з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані з будь-яким із описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не призначена як фінансова консультація і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені в цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
8 people liked this article