Посібник із виживання на ведмежому ринку: 8 уроків, які потрібно наслідувати
Altcoins

Посібник із виживання на ведмежому ринку: 8 уроків, які потрібно наслідувати

5 months ago

Ми не кажемо, що це ведмежий ринок....але якщо це так, ось кілька способів бути зайнятими.

Посібник із виживання на ведмежому ринку: 8 уроків, які потрібно наслідувати

Зміст

Ведмежі ринки можуть бути складним часом для будь-якого власника криптовалют чи інвестора, оскільки вони зазвичай призводять до стійких, часто значних втрат у всьому світі для більшості цифрових активів.

Хоча це правда, що жоден ринок не може продовжувати зростати вічно, ведмежі ринки створюють власні можливості, і можуть стати відмінним часом для виправлення будь-яких зроблених помилок, проведення власних досліджень та підготовки до відновлення ринку.
Тут ми розбираємо вісім способів максимально використовувати ваш час та гроші протягом наступного ведмежого ринку, щоб змійцнити свої позиції, коли ринок зрештою підніметься.

Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які суттєві рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Дотримуйтесь плану

У більшості людей, коли стає гаряче та стресово - всі плани і стратегії летять до дідька. Але є одна річ, яка є надзвичайно важливою під час інвестування та трейдинигу — дотримання плану (припускаючи, що план правильно сформульований).

Якщо ви коли-небудь думали про себе: «як тільки X впаде нижче ціни Y, я куплю»... і потім не змогли дотриматися плану, тоді ви частина цієї більшості. Однак, хоча такі плани легко будувати, коли ринок сильний, насправді дотримуватися їх, коли все починає падати, легше сказати, ніж зробити.

І все ж, історія показала, що ті, хто має сміливість "натиснути на курок" і купити, коли ринок криваво-червоний, часто виграють найбільше у довгостроковій перспективі. Візьмемо, наприклад, обвал Bitcoin з понад 20 000 доларів США у грудні 2017 року до менше 4 000 доларів США у грудні 2018 року.

Яка частка людей, які пообіцяли купити у «наступний раз, коли ціна опуститься нижче X», насправді виконала, а потім тримала його довгостроково?

Зникаюча меншість.

У цьому винні більшість із нас. Коли ринок падає, більшість починають думати, що це час, коли він впаде до нуля або просто ніколи не відновиться, а деякі відкладають вхід, сподіваючись купити ще нижче, але ніколи не роблять цього.

Однак, як доведено Bitcoin та багато інших принципово надійних криптовалют майже завжди відновлюються вище у довгостроковій перспективі.

Один із найпростіших способів уникнути катастрофи - просто встановити лімітні ордери за цільовою ціною. Наприклад, ви хочете купити Bitcoin, якщо він коли-небудь впаде нижче 10 000 доларів, ви можете встановити лімітний ордер, щоб ініціювати ринкову покупку наступного разу, коли він торкнеться цієї ціни.
Крім того, розгляньте можливість використання усереднення вартості у доларах (DCA) для створення ваших позицій під час спадного ринку, це допоможе розподілити вашу вхідну ціну, а багато бірж та брокерів дозволяють вам автоматизувати цей процес шляхом налаштування періодичної покупки.

Довіряйте основам

Крипторинок сповнений можливостей, і навіть проєкти низької якості дійсно можуть досягати (часто тимчасових) успіхів, а ті, у яких є всі основи мають найкращі шанси вижити на ведмежому ринку, щоб стати сильнішими у майбутньому.

Не переймайтеся хайпом та тимчасовими рухами; хоча вони, безумовно, можуть бути корисними індикаторами під час бичачого ринку, вони менш цінні на ведмежому ринку. Натомість, фундаментальні показники сили можна використовувати для визначення проєктів, які зараз можуть працювати погано, але мають потенціал різкого зростання після відновлення ринку.

[Picture]

Нагадуванням є те, як все виглядало у листопаді 2018 року.

Деякі з нюансів, на які слід звернути увагу, включають сильну команду та партнерів, спонсорів, які створюють додаткову вартість, високу ліквідність, біржові списки найвищого рівня, потенціал та відмінне пристосування до ринку. Якщо проєкт справді відповідає цим критеріям, є ймовірність того, що він добре спрацює на «бичачому» ринку.

Тим не менш, основи проєкту можуть суттєво змінитися протягом його буття на основі змін у керівництві, напрямку, конкуренції та настроях ринку. Через це, важливо регулярно перевіряти проєкти для переконання, що вони досягають віх своїх дорожніх карт, ростуть та рухаються у правильному напрямку. Якщо ні, перегляньте свої інвестиції у цей проєкт — майже завжди знайдуться кращі альтернативи.

Натисніть тут, щоб більш детально ознайомитися з вибором потенційно перспективних проєктів з використанням абсолютних основ.

Покращіть свої знання

Хоча ведмежі ринки, безумовно, ускладнюють отримання прибутку під час трейдингу або довготривалого інвестування, вони часто пропонують дуже потрібний відпочинок від манії, якою є бичачий ринок.

Цей час можна використати, щоб краще зрозуміти ринок, побачити, що саме працює, а що ні та краще підготуватися до наступного бичачого ринку. Принаймні, це може дати вам час поміркувати над своїми попередніми інвестиційними рішеннями. Ви зможете краще зрозуміти, що ви зробили не так, а що ви зробили правильно, або що б ви переналаштували, якби випала така можливість.

Для абсолютних початківців ведмежі ринки є чудовою можливістю по-справжньому відточити своє розуміння криптовалют та простору блокчейну загалом. Можна зосередитись на питаннях, як, що і чому нарахунок основних криптовалют, а також розібратися із факторами, які можуть вплинути на ринок.

Якщо ви супер оптимістично налаштовані (bullish) щодо певної вертикалі — такої як рішення другого рівня (second layer solutions), платформи взаємодії, блокчейн-ігри, монети конфіденційності тощо, — можливо, вам захочеться глибоко зануритися у це, оскільки це допоможе вам краще прогнозувати розвиток цих активів протягом певного періоду часу. Це також допоможе вам легше розпізнавати недооцінені активи.

Деякі з корисніших речей, які ви можете оновити, можуть включати:

  • Технічний аналіз: для визначення ринкових моделей, які вказують на хорошу точку входу/виходу;
  • Фундаментальний аналіз: виявлення недооцінених проєктів із довгостроковим потенціалом зростання;
  • Аналіз настроїв: зрозуміти загальний тон, страх та ажіотаж на ринку;
  • Управління ризиками: навчитися керувати своїми ризиками, бюджетом та диверсифікувати свої інвестиції;
  • Торгова стратегія: досліджуйте та тестуйте різні торгові стратегії, щоб бути достатньо компетентними та мати більше можливостей.

Переконавшись, що ви належним чином поінформовані та добре підготовлені для виявлення потенційно прибуткових торгових можливостей та дій на них, ви матимете найкращі шанси на успіх як на бичачому, так і на ведмежому ринку.

Зрозумійте, що не все буде зруйновано

Ведмежі ринки можуть стати невтішним часом для криптоентузіастів, яким доводиться бачити, що їхні портфелі зазнають карколомних втрат за дуже короткий проміжок часу. Але хоча це правда, що переважна більшість криптовалют зазнає драматичних втрат під час наступного ведмежого ринку, все ж це трапиться не з усіма. Здатність розпізнавати, які з них витримають загальний ведмежий ринок, а які різко впадуть, є талантом, яким володіють небагато інвесторів.

Зрештою, кілька криптовалют, включаючи LOOM Network, Metaverse ETP і Binance Coin (BNB), змогли подолати тенденцію і зберегти більшу частину своєї вартості протягом 2018 року — одного з найгірших періодів ведмежого ринку для більшості криптовалют.

Тим не менш, лише невелика частина проєктів досягне цього на наступному ведмежому ринку. Це стосується як нових запусків, так і вже створених проєктів. Деяким вдасться зберегти свою цінність краще, ніж іншим, тоді як крихітна частка насправді продовжить мати свою цінність.

Якщо ви приділите час для передбачення та визначення, які з них можуть досягти цього, це може допомогти вам уникнути виходу із позицій раніше, ніж потрібно.

Здобувайте дорогоцінні скарби зі знижками.

Хоча ведмежі ринки можуть бути важкими часами для багатьох інвесторів та трейдерів, вони також є найкращою можливістю придбати перспективні монети та токени за найнижчими цінами.

У період з 2018 по 2020 рік переважна більшість криптовалют зазнала приголомшливих втрат — багато з яких втратили понад 90% своєї вартості за ці три роки. Розглядаючи Bitcoin, він впав із піку у понад 20 000 доларів до майже 3 000 доларів у найнижчій точці. Незважаючи на обвал більш ніж на 80% на ведмежому ринку, Bitcoin продовжив набирати понад 2000% на нещодавньому бичачому ринку, щоб побити послідовні найвищі значення за всю історію.

Однак, кілька трейдерів дійсно купували Bitcoin на цій низькій точці або близько до неї навіть переступаючи через психологічні труднощі щодо купівлі активу після такого значного падіння — тоді ж як ті, що купили, ймовірно, не протримали його достатньо довго для максимізації свого прибутку.
Тим не менш, з мудрістю, силою духу та планом, ведмежі ринки, мабуть, є найкращим часом для накопичення позицій у принципово сильних криптовалютах. Але визначити, хто просто страждає через панівний ведмежий ринок, а хто дійсно переживає постійний продаж, легше сказати, ніж зробити.

Як завжди, минулі показники не завжди є показником майбутнього успіху, але якщо криптовалюта продемонструвала циклічну цінову дію і неодноразово відновлювалася вище, ніж раніше, це, безсумнівно, добре для активу. Як завжди, не забувайте граючи на "полі" переконатися, що ви взаємодієте із кількома проєктами у кількох секторах, тож не кладіть усі свої яйця до одного кошика. Це допомагає зрівняти будь-які втрати, забезпечуючи при цьому більше шансів зловити скарб.

Використовуйте незадіяні активи

Однією із найбільших помилок власників криптовалюти є… утримування (holding). Хоча багато криптовалют продемонстрували довгостроковий бичачий тренд, який приніс фантастичну прибутковість для тих, хто просто утримує, це не є найефективнішим використанням капіталу.
Натомість, використовуючи платформи CeFi або DeFi для отримання прибутку від цих активів, ви можете збільшити свій баланс, поки чекаєте бичачого ринку знову. Нині, залежно від активів, які ви маєте, отримання прибутку 5%+ APY є відносно простим процесом, і залежно від вашої терпимості до ризиків, можна заробити значно більше.
Децентралізовані платформи, такі як Orion Money, дозволяють заробляти до 25% APY на ваших стейблкоїнах, тоді як ощадні платформи, такі як Nexo, Celsius та BlockFi пропонують приблизно 6-10% APY на нестабільні активи, як-от BTC, ETH і BNB. Більше того, багато AMM, наприклад Curve, PancakeSwap та Uniswap, дозволяють отримувати відносно безпечний дохід як на нестабільні, так і на стабільні активи, забезпечуючи ліквідність або фермерство із використанням токенів LP.
Використовуючи свої незадіяні активи на ведмежому ринку, ви можете збільшити свої активи, поставивши себе у кращу позицію, якщо/коли ринок зрештою відновиться. Наприклад, якщо ви використовуєте стейблкоїни вартістю 10 000 доларів США і 0,1 BTC і просто тримаєте їх протягом двох років, у вас все одно залишиться рівно 10 000 доларів США у стейблкоїнах і 0,1 BTC.

Натисніть тут для огляду процентних криптоплатформ.

І навпаки, якщо ви покладете 10 000 доларів США на ощадний рахунок DeFi, наприклад Orion Money або Anchor Protocol, і отримаєте ~20% APY, то через два роки ви отримаєте 14 400 доларів. Тоді ж, як якщо ви заробили 8% APY на свої 0,1 BTC через такі платформи, як Celsius протягом цього періоду, ви отримаєте 0,1164 BTC, — які потім можуть зрости під час наступного бичачого ринку.

Якщо немає нічого іншого, ці платформи можна використовувати для компенсації деяких втрат, які ви можете понести під час ведмежого ринку.

Тим не менш, ви можете розглянути можливість використання одного із безлічі варіантів страхування DeFi, таких як Nexus Mutual, InsurAce або Bridge Mutual, щоб допомогти пом’якшити ризики зриву смарт-контракту, злому, крадіжки та зниження рівня стабільності під час використання цих платформ. Завжди краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Не забудьте шортити

На бичачому ринку, проста купівля та утримування найбільш надійних криптовалют та цифрових активів, зазвичай, веде до прибутку, — тобто це хороша ідея купувати дешево, а потім продавати дорого.

Зовсім протилежне можна сказати про ведмежі ринки, де продавати на ранніх термінах, як правило, найкраще, а методологія трейдингу навчає до продажів по найвищій ціні, а купівлі за низькими цінами та повторювати це за можливості.

Але у той час, як на ведмежому ринку мізерні можливості для лонгу, кількість можливостей шорту стрімко зростає. Однак, мало трейдерів знають, як комфортно шортити, і ще менше вміє при цьому отримувати прибуток.

Існує кілька способів отримати прибуток на ринку, що знижується, це включає короткі продажі (шорт), шортування опціонів/ф’ючерсних контрактів, утримання зворотних ETF, використання прогнозних ринків тощо. Кожен із цих методів має свої переваги та недоліки, і завжди корисно ознайомитися із кожним, перш ніж ризикувати значними сумами.

Пам’ятайте, навіть якщо ви в основному налаштовані на певні криптовалюти або криптовалютну індустрію у цілому, майже всі криптовалюти, ймовірно, відчують спад на ведмежому ринку. Через це можна отримати значний прибуток, трейдингом на шорт, де це сприятливо.

Час для мережі.

Як і у більшості галузей, сила вашої мережі може сильно вплинути на ваші шанси на успіх. У динамічній, заснованій на інноваціях індустрії, як-от криптовалюти, це, безумовно, було б розумним кроком налагодити зв’язки та дружбу із засновниками та інноваторами, які будуть піонерами проєктів на основі блокчейну завтрашнього дня.

Ведмежі ринки є сприятливим часом для спілкування та поширення свого імені. Цього можна досягти, відвідуючи конференції, семінари чи місцеві семінари, або просто активізуючи свій LinkedIn. Чим більше людей ви знаєте, тим вище шанси на те, що ви будете у відмінній позиції для успіху на наступному бичачому ринку.

Шукаєте такі події? Календар подій CoinMarketCap - це гарне місце для початку.

Важливість потужної мережі важко переоцінити завдяки ранньому ознайомленню із майбутніми проєктами, доступу до дуже затребуваних вакансій, просто експертному погляду та інформації, чи просто пошуку потрібної команди для власних розробок. Тим не менш, занадто багато людей вирішують піти на самоті, але шкодують про це, коли ринок відновлюється.

Подальше читання

Бажаєте зробити ще один крок, щоб поставити себе у найкращу позицію на будь-якому ринку? Перегляньте деякі функції CoinMarketCap, які можуть вам допомогти на вашому шляху.

  • годинник зворотного відліку халвінгу: Bitcoin (і ринок криптовалют загалом) має тенденцію працювати у чотирирічні цикли, де подія Bitcoin халвінгу, зазвичай, відбувається приблизно у середині циклу і передує періоду експоненційних максимумів.
  • Історичні знімки: Можна використовувати для відстеження ефективності активу щодо інших за будь-який певний період часу.
  • Спеціальний портфель: Вам важко відстежувати свої активи? Створіть власний портфель для легкого відстеження їх цінової дії, свої прибутки та збитки.
  • Посібники: чим краще ви обізнані у конкретних активах та ринку в цілому, тим краще ви будете підготовлені до розпізнавання закономірностей та виявлення можливостей. Перегляньте наші інструкції та основи криптовалют, щоб оновити свої знання.
5 people liked this article