Що таке аукціони та краудпозики Parachain?
Crypto Basics

Що таке аукціони та краудпозики Parachain?

6 хв
1 year ago

Проєкти, які хочуть підключитися до Polkadot як парачейну, повинні виграти аукціон парачейна. Тут ми даємо короткий огляд того, як працює процес.

Що таке аукціони та краудпозики Parachain?

Зміст

Проєкти, які хочуть підключитися до Polkadot як парачейну, повинні виграти аукціон парачейна. Тут ми даємо короткий огляд того, як працює процес.

Parachains - це різноманітні блокчейни рівня 1, які працюють паралельно один одному в екосистемах Polkadot та Kusama. Парачейни на Polkadot та Kusama підключаються до слоту для парачейна на Relay Chain – блокчейні, який утворює серце мережі, забезпечуючи та координуючи роботу кожного парачейна.

Кожен парачейн може бути різним та створюватися відповідно до своїх специфікацій для різних випадків використання. Наприклад, один може бути розроблений для ігор, інший для смарт-контрактів, децентралізованих фінансів (DeFi), управління ідентифікацією або будь-якого іншого випадку використання блокчейна.

Це важливо, оскільки жоден блокчейн не є оптимальним для всіх випадків використання. Усі блокчейни роблять компроміси для кращої підтримки певних варіантів використання у порівнянні з іншими та кожен має різні потреби із точки зору безпеки. Polkadot та Kusama дають парачейнам можливість спеціалізуватися, надаючи їм конкурентну перевагу над більш загальними блокчейнами.

Децентралізовані додатки (DApps) можуть бути створені на основі парачейнів, а деякі парачейни призначені для розміщення власної обширної екосистеми DApps та служб. Система дозволяє парачейнам взаємодіяти один з одним, безперешкодно та безпечно надсилаючи між ланцюгами не лише токени, а й будь-які дані. Це означає, що DApps у різних ланцюгах можуть спілкуватися один із одним, а варіанти використання можуть виходити за рамки будь-якої окремої програми або блокчейну.

Polkadot також з’єднує парачейни із зовнішніми мережами, такими як Bitcoin та Ethereum, використовуючи свою мережу мостів.

Join us in showcasing the cryptocurrency revolution, one newsletter at a time. Subscribe now to get daily news and market updates right to your inbox, along with our millions of other subscribers (that’s right, millions love us!) — what are you waiting for?

Оренда слота Parachain

Щоб блокчейн приєднався до екосистеми Polkadot як парачейн, він повинен спочатку орендувати слот на Relay Chain, заблокувавши зв’язок власного токена мережі (DOT для Polkadot, KSM для Kusama) на термін оренди слота. Після того, як парачейн закріпив слот на Relay Chain, він зберігає своє з’єднання з мережею на час оренди слота.

Після закінчення терміну оренди загальна кількість токенів, закріплених для захисту слота, повертається до проєкту. У цьому сенсі, оскільки парачейн не сплачує додаткових комісій за підключення до Polkadot, вартість оренди слота для парачейна найкраще розглядати як альтернативну вартість неможливості використовувати прив’язані токени (наприклад, для стейкінгу) протягом періоду оренди.

Термін оренди може тривати максимум 48 тижнів на Kusama та 24 місяці на Polkadot.

Виходячи з теоретичних обчислювальних обмежень, очікується, що на стадії зрілості кожна мережа зможе підтримувати близько 100 слотів парачейна. Однак це не означає, що у мережі можна запускати лише 100 проєктів, оскільки в одному парачейні може бути розміщено багато проєктів, а кілька блокчейнів можуть використовувати один слот, якщо підключаються як парапоток (parathread). Також проводяться дослідження для розширення максимальної кількості парачейнів у майбутньому.

Кожен слот буде виставлений на аукціон незадовго до закінчення терміну оренди, і команда може знову зробити ставку при бажанні продовжити роботу в парачейні. Оскільки орендні слоти є взаємозамінними, команда також може зробити ставку на інший слот до закінчення поточної оренди для збереження безперервності. Команди також матимуть можливість підключатися до Polkadot на платній основі, якщо вони не хочуть орендувати довгостроковий слот у Relay Chain. Цей варіант може бути більш економічним для нових мереж і тих, хто має менший трафік.

Вартість слота Parachain.

Оскільки сума, яку команди пропонують за слот для парачейна, залежить від попиту та пропозиції, попередньо визначеної фіксованої суми облігації не існує. Якщо аукціонна ставка вдала, токени блокуються на період оренди та повертаються, коли термін оренди закінчується. Це означає, що фактична вартість оренди є альтернативною вартістю не стейкінга цих токенів протягом цього часу.

Потреба у запуску колекторів додає додаткову, але відносно незначну вартість і вимагає набагато менше роботи, ніж запуск вузла на інших блокчейнах, оскільки безпекою вже займається пул валідаторів Polkadot. Загалом, для додатків із високим трафіком очікується, що модель парачейну буде більш економічною, ніж створення за допомогою смарт-контрактів або створення окремого блокчейну.

Краудлоани (краудпозики)

Команди Parachain мають можливість отримати токени, необхідні для їхньої аукціонної пропозиції, у своїй спільноті, проводячи щось, що називається краудлоан. Роблячи внесок у краудпозику, власники токенів погоджуються заблокувати певну кількість токенів на період оренди слота parachain, припускаючи, що ставка команди буде успішною для забезпечення слота.

Після оренди вся сума внесених токенів повертається під контроль початкового власника. Так само, як і коли команда робить ставки безпосередньо на аукціоні, вартість участі в краудпозиці є альтернативною вартістю неможливості передати або поставити внесені токени протягом терміну оренди. Команда парачейна має вирішувати, як, якщо взагалі, винагородити своїх учасників краудлоану за їхню участь.

Механіка аукціону

Аукціони слотів Parachain відбуваються за модифікованою версією того, що називається аукціоном свічок.

Аукціони свічок датуються принаймні 17 століттям, названі на честь того факту, що аукціон відбувався протягом часу, протягом якого свічка догорала. Ідея аукціону зі свічками полягала в тому, що, оскільки учасники не знали точно, коли аукціон закінчиться, вони з більшою ймовірністю подаватимуть ставки на початку, які відповідали б їхній оцінці предмета аукціону, що призвело до більш точного визначення ціни. Технологія блокчейн дозволила нам зробити аукціони свічок ще більш ефективними, як показано у нещодавньому дослідженні Web3 Foundation.
Аукціони на Polkadot та Kusama мають визначений період часу, протягом якого можна подавати заявки та внески для краудлоана. Наприкінці цього періоду, точний момент закриття аукціону визначається заднім числом у ланцюжку за допомогою чогось, що називається перевіреною випадковою функцією (VRF).

На аукціоні виграє найвища ставка, обрана VRF. Цей формат був вибраний для справедливості та більш точного визначення ціни, оскільки він виключає аукціон снайперської дії – стратегію очікування до останнього моменту для подання заявок, щоб виграти за ціною нижчою від справжньої вартості предмета аукціону.

Перед участю в аукціоні команди вказують конкретний період та тривалість бажаної оренди, максимум до 48 тижнів на Kusama і 24 місяці на Polkadot. Це визначає, як довго парачейн буде підтримувати безперервне з’єднання з мережею, перш ніж йому знадобиться брати участь в іншому аукціоні, а також як довго буде заблоковано облігацію (і будь-які внески в краудпозику). Кожен аукціон призначений для одного конкретного слота парачейна, і одночасно відбувається лише один аукціон.

Хронологія аукціону

Випуск парачейнів є останнім етапом багатоступінчастого запуску Polkadot. У рамках цього процесу розгортання парачейни та аукціони запускаються спочатку в канарковій мережі Kusama – Polkadot.

Kusama - це мережа у реальному часі, побудована майже за тим самим кодом, що й Polkadot з реальними економічними стимулами. Kusama була розроблена як платформа, що швидко розвивається, яка може забезпечити експериментальне середовище розробки для команд, які хочуть швидко впроваджувати інновації, а також служить полігоном для тестування проєктів перед запуском на Polkadot.

На момент написання статті аукціони parachain-слотів уже почалися на Kusama, і, як очікується, розпочнуться на Polkadot, коли буде завершено повний аудит і буде продемонстровано, що парачейни працюють безперебійно на Kusama. Як і будь-які зміни або оновлення в Polkadot, аукціони потрібно буде активувати за допомогою ончейн процесу управління.
Подивіться поточні аукціони, що проводяться на Kusama, дізнайтеся більше про те, як вони працюють, і дізнайтеся, як внести свій внесок у краудпозику.
Ця стаття містить посилання на сторонні вебсайти або інший вміст лише в інформаційних цілях («Сайти третіх сторін»). Сторонні сайти не контролюються CoinMarketCap, і CoinMarketCap не несе відповідальності за вміст будь-яких сайтів третіх сторін включно з будь-якими посиланнями без обмежень, що містяться на сторонньому сайті, або будь-які зміни чи оновлення сайтів третіх сторін. CoinMarketCap надає вам ці посилання лише для зручності, і включення будь-якого посилання на сайт не означає його підтвердження, схвалення чи рекомендацію від CoinMarketCap або будь-якого зв’язку з його операторами. Ця стаття призначена для використання та повинна використовуватися лише в інформаційних цілях. Важливо провести власне дослідження та аналіз, перш ніж приймати будь-які важливі рішення, пов’язані із будь-яким з описаних продуктів чи послуг. Ця стаття не є фінансовою консультацією і не повинна розглядатися як фінансова консультація. Погляди та думки, висловлені у цій статті, належать автору [компанії] і не обов’язково відображають погляди CoinMarketCap.
3 people liked this article